Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kokesz 08:06, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)

Oczywiście pokazuję te najładniejsze sadzonki. Nie wszystko się udaje.


Viola, Twoje sadzonki są jak od producenta
Masz się czym chwalić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Milka 08:08, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O rany, jestem pod wielkim wrażeniem, jaka doskonała hodowla roślin i dorodne.
Potwierdzam, róża Angela jest wspaniała, mam ją już 10 lat.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
violaskom 08:26, 09 kwi 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anabell napisał(a)
Viola, masz co rok imponujące wysiewy
mnie nie udaje się uzyskać tak dorodnych sadzonek.

Kupiłam w tym roku koleusy Blumego mieszankę i Rococo nie ma ani jednego Cherry.
za to mam jeszcze z Twoich nasionek Limonki 7 szt.
przez dwie zimy przechowywałam stare limonki i robiłam zimą sadzonki,
w tym roku nie przechowały się.

Do A_gawa ja mam białą Meiland już kilka lat, sprawuje się dobrze zawsze przycinałam mocno, kwitnie cały czas.

Haniu
Te Koleusy to zupełnie inny gatunek. Tamte limonki to była seria Giant Exhibition Limelight. Duża, wysoka odmiana znosząca częściowo słońce. Premium Sun jest bardziej kompaktowa i przeznaczona na pełne słońce. Z Rococo jest problem. Raz, że to mieszanka i nigdy nie wiesz co Ci wyjdzie, każda sadzonka jest inna. Dwa, muszą być w cieniu lub w bardzo rozproszonym słońcu. Ja cały czas mam Twoje nasiona cleome i co roku je wysiewam i co rok nic mi nie wychodzi. W tym roku robiłam eksperyment z zimowym sianiem w butelkach plastikowych. Tam wysiałam Twoje nasiona i jakieś jedno nasionko zawieruszyło się w domu i długo nie wiedziałam co to jest, ale wygląda na to, że to cleome z Twojego nasionka. Po tylu latach udało mi się pierwszy raz, tzn mam taką nadzieję, że to cleome. W międzyczasie dotarły do mnie zamówione nasiona ( bardzo późno ze względu na Covid) i te cleome skiełkowały, ale są jeszcze bardzo malutkie i nie wiem czy zdążą zakwitnąć. Haniu zobacz, czy ta sadzonka to cleome, bo ja nawet nie wiem jak cleome wygląda. Mam nadzieję, że w końcu mi się udało chociaż z jedną sadzonką.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 14:56, 09 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wygląda na cleome. Ja w zeszłym roku siałam, a potem miałam problem z rozpoznaniem co to takiego mi wyrosło. Liście podobne do konopi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anabell 21:34, 09 kwi 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Violu! tak to Cleome. nowe zasiane malutkie zdążą zakwitnąć.

Ja mam zamiar jutro zasiać w mnożarce tak na zapas, bo liczę że w końcu maja pojawią się na rabatach samosiejki.
Jesienią na miejscu po daliach sypnęłam nasionami jak sprzątałam łęty cleome.

samosiejki są zawsze dorodne grube potem przerywam i nieraz przesadzam w inne miejsca.

To Ty też sprowadzałaś cleome? bym ci jeszcze wysłała.

Koleus rokoko i Blumego pierwszy raz wysiałam. ale widzę że czerwonych nie będzie. Mam już rozpikowane malutkie.
Limonka od Ciebie b. mi pasuje i dobrze że 7 nasionek powschodziło.

Rosną jak na drożdżach wszystkie Twoje rozsady, masz rękę i mocno o nich dbasz.

Ja też doglądam dwa razy w ciągu dnia i maleństwa są na parapetach.

w następnym tygodniu planuje wysiać cynie, one lubią ciepło, a mnożarka bez ogrzewania jest.
Na jednym zagonie w mnożarce rozciągnęłam folię na pałąkach i tam wschodzi lobelia, aksamitki i coś jeszcze.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
violaskom 10:36, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Wygląda na cleome. Ja w zeszłym roku siałam, a potem miałam problem z rozpoznaniem co to takiego mi wyrosło. Liście podobne do konopi.

U ciebie też tak długo kiełkowały? Podejrzewam, że w ubiegłych latach nie dawałam im wystarczająco dużo czasu i za wcześnie uznawałam, że nic nie wyszło i wyrzucałam cały pojemnik z wysianymi nasionami.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:45, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Obiecane zjęcia oświetlenia jakiego używam.
Nad stołem mam 2 świetlówki Osram Fluora T8L36W/77.


Dobra jest też lampa LED -oznaczenie spisane z lampy LX Plant Light, Power 90W
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kasya 10:55, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Świetna produkcja profesjonalnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 11:25, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14122
Pełen profesjonalizm
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 12:45, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Viola no no no ale profesjonalna produkcja
Jakbyś miała policzyć koszt kupna gotowych sadzonek...Ty przecież sporo ich potrzebujesz, to na pewno tak się bardziej kalkuluje.
No i masz w tym wprawę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies