Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 23:23, 11 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasya napisał(a)
No zaległości były ale z tymi rozami to juz jesteś w końcu czerwca chyba

Te róże to zdjęcia z dzisiaj. Ten wcześniejszy kwiatek, który Ci się podobał to erysimum hybridum Red Jeb.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 23:28, 11 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
nyna76 napisał(a)
Viola brak słów... Kukliki wymiatają ! Odkryłam ich pięknio dopiero w tym roku.

Roślinka różowo czerwona również bomba, ale największe wrażenie robi domowe roślinne laboratorium.

Robota pali Ci się w rękach - obsadzasz swoje areały z prędkością światła, za chwilę będzie piękny kwitnący busz.


Ale róże już takie kwitnące to pięknie ! Moich kilka daleko w polu jeszcze.
Miło popatrzeć.

Dużo roślin wysianych mi padło. Było za zimno i za wcześnie je wystawiłam. Kukliki lubię od dawna, ale najbardziej te wysokie. Moje róże jeszcze nie kwitną, dopiero dzisiaj zobaczyłam parę rozwiniętych pąków, więc od razu je sfociłam.
Twoja róża (Aloha) jest w donicy i czeka na Ciebie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 23:52, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Wiolu rewelacja. To ty masz prawie laboratorium doświadczalnie na całego.
Piękne rośliny mimo,że 27 kwietnia narzekałaś. Piękna pogoda nadgonila stracony czas.
Tyle roślin że chciałam zapytać czy te foty to wszystkie z tego roku, ale brnelam dalej i szczęka opada tyle flancow.

Masz pięknie,ale to bardzo dużo pracy.

Piszesz, że wiele roślin padło. Ja posialam na parapecie i nie wzeszły. Z tej samej paczki posialam w zeszłym tygodniu piwschodzily np oberka sonata.
Co to znaczy ciepły grunt i podlewanie

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosiek33 06:03, 12 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)






Przepiękne, to przetacznik pagórkowy i kuklik ?


Co to za niebieska roślinka?



a ta czerwona na pierwszym zdjęciu?


Uwielbiam takie bogate połączenie kolorystyczne Czy te pełniki potrzebują dużo wilgoci?



violaskom napisał(a)




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 08:06, 12 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Z ogromną przyjemnością pooglądałam Twoje piękne połączenia faktur i kolorów roślin.
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 08:51, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiolu rewelacja. To ty masz prawie laboratorium doświadczalnie na całego.
Piękne rośliny mimo,że 27 kwietnia narzekałaś. Piękna pogoda nadgonila stracony czas.
Tyle roślin że chciałam zapytać czy te foty to wszystkie z tego roku, ale brnelam dalej i szczęka opada tyle flancow.

Masz pięknie,ale to bardzo dużo pracy.

Piszesz, że wiele roślin padło. Ja posialam na parapecie i nie wzeszły. Z tej samej paczki posialam w zeszłym tygodniu piwschodzily np oberka sonata.
Co to znaczy ciepły grunt i podlewanie

Pozdrawiam

Ela pracy dużo, sama wiesz, bo u Ciebie też się narobisz. Ja lubię pracę w ogrodzie, ale w tym roku, wszystko wymknęło się z pod kontroli. Zaczęłam za dużo nowych rzeczy na raz i przestałam panować nad ogrodem. Dobrze dla mnie, że było długo chłodno, to trochę podganiam robotę. W upale nie jestem w stanie nic robić. W większości ogrodu chwastowisko. Ja jeszcze wczoraj dosiewałam trochę kosmosów. Będę miała porównanie jak szybko zastartują teraz , w lecie do tych z marca parapetowych. Bezpośrednio na rabaty nie sieję, tam ścisk i tylko już sadzonka da radę dopchać się do światła.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:06, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


Przepiękne, to przetacznik pagórkowy i kuklik ?


Co to za niebieska roślinka?



a ta czerwona na pierwszym zdjęciu?


Uwielbiam takie bogate połączenie kolorystyczne Czy te pełniki potrzebują dużo wilgoci?




Gosia to anchusa azurea London Royalist. U mnie 3 sezon. Miała być wysoką rośliną i posadziłam ją za ostróżkami i prawie jej nie widać. Co prawda z roku na rok jest większa i być może osiągnie swoje rozmiary. Kwiat jest śliczny, długi, liści prawie nie widać. Po kwitnieniu spróbuję jej zmienić miejsce.
Ten kuklik czerwony to siany z nasion Blazing Sunset. Uwielbiam go. Pełnik to Golden Queen. Co roku jest wyższy, ale jak na razie nie rozsiewa się. W ubiegłym roku zapomniałam zebrać nasiona, a chciałabym mieć go więcej. Przetacznik ząbkowany Venice Blue. Pełnik rośnie przy szałwii i nie specjalnie go podlewam. Tyle co potrzebuje szałwia.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:10, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Z ogromną przyjemnością pooglądałam Twoje piękne połączenia faktur i kolorów roślin.

Dzięki Helen. U mnie rabatki z Twoimi roślinkami jeszcze nie zupełnie gotowe, ale cały czas nad nimi pracuję. Czekam na kwitnienie Twoich.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 09:20, 12 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na nasze przekładając to farbownik lazurowy London Royalist - szkoda, że ne można mieć wszystkich roślin w ogrodzie

Może kiedyś upoluję takiego pełnika skoro na suchym stanowisku sobie poradzi?


Czekam czy mój wysoki czerwony kuklik też się rozsieje. Na razie z trzech kępek, jedna okazale kwitnie, druga wypuściła dwa kwiatki a trzecia ani jednego... ech
Ze dwa lata temu próbowałaś odgadnąć jaka odmiana u mnie rośnie. Bardzo podobna do tego Twojego

Przetacznik ząbkowany Venice Blue mówisz, to teraz nie jestem pewna którego zdjęcie wstawiłam u siebie.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 09:32, 12 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Na nasze przekładając to farbownik lazurowy London Royalist - szkoda, że ne można mieć wszystkich roślin w ogrodzie

Może kiedyś upoluję takiego pełnika skoro na suchym stanowisku sobie poradzi?


Czekam czy mój wysoki czerwony kuklik też się rozsieje. Na razie z trzech kępek, jedna okazale kwitnie, druga wypuściła dwa kwiatki a trzecia ani jednego... ech
Ze dwa lata temu próbowałaś odgadnąć jaka odmiana u mnie rośnie. Bardzo podobna do tego Twojego

Przetacznik ząbkowany Venice Blue mówisz, to teraz nie jestem pewna którego zdjęcie wstawiłam u siebie.

Jeśli masz tego samego kuklika, to raczej się nie rozsieje. Co prawda wysiewany był z nasion, ale u mnie siewek nie widać. Specjalnie nie przycinam go by się rozsiał, ale jak do tej pory nic. Może trzeba zebrać nasiona i spróbować.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies