Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 12:44, 30 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)



Wiolu dzięki serdeczne za odpowiedź.
Takie widoki La willa cota. Czekam na rozkwit mojej może jeszcze dokupie jesienią.

Jeszcze chciałam zapytać u ciebie jest duża ta Novalis jak ja przycinasz czy w ogóle przycinasz. Ja mam ją 3 sezon i nie mogę narzekać, ładnie kwitnie.

Ela jeśli masz La Villa Cotta to nie kupuj następnej. To dosyć duża róża. Ja mam jedną sztukę, prowadzę ją dość wysoko i ma dużo kwiatów. Novalis mam chyba czwarty sezon, ale raz ją przesadzałam. U mnie ma ok 120-130cm, przycinam ją tak na ok 30-40 cm.
U mnie też ma ładny pokrój, zdrowe liście i nawet ładny kwiat. Ale ten młody. U mnie bardzo brzydko przekwita. Może to wina deszczy. U mnie trochę padało.
W rozkwicie

przekwitająca
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Alija 14:58, 30 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Wiolu, padam z zachwytu, w Twoim ogrodzie jak w bajkowym królestwie kwiatów, niesamowicie pięknie.
Można podziwiać i podziwiać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anda 21:33, 30 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Violu, sztucznie podpędzone to one nie są, przynajmniej nie u mnie w szkółce Myślę, że podobnie jak Angielki wpływ na ich rozwój ma pochodzenie od róż historycznych. Angielki również trochę czasu potrzebują, aby pokazać na co je stać. Kordes bardzo mocno wzoruje się na Austinie.
Königin Marie ma kolor podobny do róży Nautica. Taki jakby róż z lekkim dodatkiem fioletu.

Na mojej rabacie przechodniej planuję nowe róże i mimo, że to jeszcze parę lat potrwa, to już robię listę. Potem na pewno będę jakieś skreślać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 23:44, 02 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Alija napisał(a)
Wiolu, padam z zachwytu, w Twoim ogrodzie jak w bajkowym królestwie kwiatów, niesamowicie pięknie.
Można podziwiać i podziwiać.

Alu, dziękuje bardzo!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 23:45, 02 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Violu, sztucznie podpędzone to one nie są, przynajmniej nie u mnie w szkółce Myślę, że podobnie jak Angielki wpływ na ich rozwój ma pochodzenie od róż historycznych. Angielki również trochę czasu potrzebują, aby pokazać na co je stać. Kordes bardzo mocno wzoruje się na Austinie.
Königin Marie ma kolor podobny do róży Nautica. Taki jakby róż z lekkim dodatkiem fioletu.

Na mojej rabacie przechodniej planuję nowe róże i mimo, że to jeszcze parę lat potrwa, to już robię listę. Potem na pewno będę jakieś skreślać

Podziel się swoimi typami. Co myślisz o róży Nautica?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 23:46, 02 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085



____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 23:54, 02 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Carmen Würth



____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 17:44, 03 lip 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Co za energia bije z tych kolorów!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Agania 20:16, 03 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudowne lato na Twoich kadrach, Jakie są Twoje ulubione kwiaty w tym roku?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
violaskom 15:11, 07 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Co za energia bije z tych kolorów!

Dzięki Gosia, u mnie tej porze roku jest bardzo kolorowo.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies