Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 14:23, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
AgataM napisał(a)
Jestem zachwycoma Twoim cudownie kolorowym ogrodem. Tyle kwiecia jest moim marzeniem

Agata, dzięki za pochwały, ale to Twój ogród jest cały czas dla mnie wzorem.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:25, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anpi napisał(a)
Twój ogród oszałamia ilością kwiatów i kolorów i pewnie ich zapachem!!! Robi ogromne wrażenie.

Ania często zaglądam do Ciebie, choć nie zawsze zostawiam po sobie ślad. Bardzo lubię Twój ogród i też masz dużo kwiatów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:29, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Przepięknie.
Na tym cytowanym zdjęciu to przetacznikowiec? A jaka odmiana?
I jeszcze na jednym zdjęciu dojrzałam tytoń. To tytoń leśny? Taki wysoki, biały widziałam kiedyś w programie Gardeners World.

Gosia to nie jest tytoń leśny. Siałam go parę lat temu, bardzo mi się podoba, ale miał u mnie bardzo miało kwiatów. Ten to jest zwykła nicotiana alata 'Grandiflora'.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:32, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
sylwia_slomczewska napisał(a)

Która to odmiana liliowca z taką masą kwiatów?

Sylwia nie mam pojęcia jaka to odmiana. Mam zapisane jako Siloan Little Girl, ale to chyba nie jest on.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:41, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Viola, czy masz bodziszka azure rush?

Nie, nie mam. Polowałam na niego parę lat temu, ale nie udało mi się go kupić. W tym roku kupiłam Bloom Me Away, powinien być bardziej zwarty niż Rozanne, ale jeszcze nic nie mogę o nim powiedzieć.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 15:01, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)
Viola, doszły mnie słuchy, że masz u siebie astromerię. Napisz proszę coś o jej uprawie.

Zuza ona jest zupełnie bezproblemowa. Zamiast wycinania przekwitłych kwiatostanów, wyrywasz całą gałązkę co jest prostsze niż bieganie z sekatorem. Nie wiem tylko z jakiego powodu niektóre wypadają po zimie. W tym samym miejscu mam posadzone po kilka sztuk i prawie każdej zimy parę mi wypada. Ale warta jest zachodu, bo kwitnie praktycznie całe lato. Uwielbiam ją!




____________________
Viola Ogród kwiatowy
malgorzataka... 15:51, 17 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
O Matko-Viola,utonełam w Twoim morzu kwiecia-jak ja mogłam nie zabłądzić tu wcześniej?
Przeczytam cały wątek.
Pozdrawiam z Mazur.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
violaskom 20:26, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085




____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 22:31, 17 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
violaskom napisał(a)



Viola, jak się nazywają te pomarańczowo różowe jeżówki na pierwszym planie? Masz je kilka lat?
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 23:06, 17 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)

Viola, jak się nazywają te pomarańczowo różowe jeżówki na pierwszym planie? Masz je kilka lat?

Rainbow Apricot, a w dolnym lewym rogu Rainbow Yellow. Mam ją parę lat, bardzo mi się podoba i co roku próbuję ją dokupić, ale cały czas przychodzi pomylona.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies