Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 15:49, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
rudbekia



oczar ?wirginijski?





____________________
Fasola Igielnik
fasola 16:02, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Po lewej stronie zdjęcia widać barwinek, zamiast niego rosną już azalie i hortensje. W tym roku chcę im dać w nogi epimedia w większych ilościach.



Jesienią jest trochę zabawy z igłami sosnowymi.

Borówki amerykańskie i jagody kamczackie. Ponieważ ptaki wstają wcześniej niż my to musiałam zrobić zasieki z siatki.



hortensje przy tarasie





____________________
Fasola Igielnik
fasola 16:18, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301


miskanty u mnie nie dają radę i wypadają









____________________
Fasola Igielnik
fasola 16:42, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301


Rabaty w lasku w trakcie zakładania. Trochę przerobiłam ich układ od tamtej pory. Zlikwidowałam część przejść i złagodziłam zakola.



Tu lasek, tą część zagospodarowałam trochę wcześniej. Korzystając z lex Szyszko wycięłam trochę drzew, żeby wpuścić trochę światła.


Front do przeróbki. Brzozy są większe i krzewy przy płocie też podrosły.
Najlepiej sobie radzi tawuła von Houtta. Powsadzałam tam lilaki, jasminowce, kaliny i forsycje. Ale te ostatnie są do wywalenia bo zawsze im pączki kwiatowe marzną.




____________________
Fasola Igielnik
fasola 17:01, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Połowa czerwca... naparstnice, kocimiętka, i trzcinniki.



Bardzo lubię byliny o wielkich liściach, wiem, że one niezbyt kochają warunki w moim ogrodzie. I kolkwicja moja miłość. Dosadziłam ich więcej po różnych zakątkach, ale jeszcze są małe i nie robią wrażenia.










____________________
Fasola Igielnik
fasola 17:17, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Tu widok na wyjście z części ozdobno-użytkowej. Zmnijszyłam ilość irysów i za nimi mam małe oczko wodne z gotowej formy. Okoliczne ptaki nad nim szaleją (koty niestety też)



Serby z przeceny. Rosną przy zachodnim ogrodzeniu żeby osłonić ogród od wiatrów.
Poradźcie kiedy można je przycinać? Chciałabym, żeby się zagęściły.



Sierpniowe widoki od frontu w stronę tarasu









____________________
Fasola Igielnik
fasola 17:34, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Sierpniowa odsłona rabat









____________________
Fasola Igielnik
koliber 17:43, 08 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Sporo masz już roślinek , a niektóre zakątki tajemniczo giną w zieleni. Podoba mi się
____________________
Zielona przestrzeń
fasola 17:52, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Wiosna

Z boku domu mam dodatkowe miejsce postojowe na samochód. Wzdłuż podjazdu żywopłot z tawuły szarej. Pod płotem posadzony na razie niski żywopłot z grabów.



Bylinowa, półcienista rabata przy domu. Niestety nie mogę posadzić tu nic innego bo w śnieżne zimy leży zaspa wysoka 1,5 m ze śniegu spadającego z dachu.


i widok zza węgła


a tu rudbekiowa w wiosennej odsłonie







____________________
Fasola Igielnik
fasola 17:54, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
koliber napisał(a)
Sporo masz już roślinek , a niektóre zakątki tajemniczo giną w zieleni. Podoba mi się


Nie mogę się doczekać aż się całość "zachaszczy". Z każdym rokiem jest lepiej.
____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies