Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 22:29, 12 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Ten akurat jest strasznym tchórzem. Czmycha prosto do lasu. Bardzo stroni od obcych ludzi.
Chociaż sąsiad miał duże psy, zostały mu po nich budy w ogrodzie i ponoć Rudy z Puszkiem (to ten białas) chadzają do tych bud na drzemki.
____________________
Fasola Igielnik
Lidka 11:33, 14 lut 2018

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Witaj Fasolo.Ucieszyłam się na widok Twojego igielnika bo znam go z forum Tabazy.
Zawsze podobało mi się jak dopasowałaś ogród do warunków i stworzyłaś naprawdę magiczny zakątek.
Jeśli chodzi o inspiracje to polecam wątek Pszczelarni za całokształt i Gruszki na wierzbie za doświadczenia z krzewami liściastymi.
Bądę stałym bywalcem, choć często cichym.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
fasola 16:38, 14 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Witaj Lidko,
na tym forum większy ruch. Na Tabazę zaglądam i mam do niej wielki sentyment, tyle się tam nauczyłam. Ogród Pszczelarni znam, Gruszek na wierzbie chyba nie.

Zapraszam wszystkich. Szkoda, że nie ma grupy suwalskiej (a może jest tylko o niej nie wiem).
____________________
Fasola Igielnik
PrawieBory 19:01, 16 lut 2018


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 121
Witaj Fasolo.
Wpadłam na Twój wątek bo sama zaczynam tworzyć coś co w przyszłości ma być ogrodem. Na razie to tylko kawałek nieużytku pod lasem. Ziemia jest tak słaba że rosną tam tylko sosny i rozchodniki. Jeśli pozwolisz będę podglądać twoje rabaty abym wiedziała co ewentualnie mogę posadzić u siebie. Jak ja bym chciała mieć takie duże rabaty jak ty. Masz już super. Brawo.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
paniprzyroda 19:18, 16 lut 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Koty do zagłaskania Epimedia śliczne. Określenie "zachaszczy" przyswoiłam
____________________
Dwa ogrody
Aurelllia 20:59, 16 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Fasolko pokażesz nam jeszcze trochę zdjęć Porozpieszczaj nas widokami
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
fasola 13:34, 17 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
W zasadzie wrzuciłam wszystko co miałam i się nadawało do publikacji. Trzeba poczekać na wiosnę. Ja niezbyt lubię robić fotki i mam ich jak na lekarstwo. Planuję zrobić zdjęcia aktualnie do planu przeróbek, ale ciągle wracam po zmroku z pracy, a dziś śnieg gęsty sypie.

Kasiu, spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem. Ja nie miałam środków finansowych i działałam powoli. Działkę mam 9 lat. Byliny dzielę do skutku. Mam przygarnięte rośliny z rowów, sadzonki od znajomych, sama coś ukorzeniałam itp. Jak nazbierałam sensowną ilość to robiłam rabatę.
Zadbaj o żyzność ziemi póki możesz. Kompost, obornik, poplon. Cokolwiek. Ja na swoich rabatach widzę ogromną różnicę pomiędzy miejscami gdzie wzbogacałam glebę, a tymi gdzie sadziłam bez przygotowania.
____________________
Fasola Igielnik
koliber 13:37, 17 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Mam pytanie odnośnie Twoich pupili A mianowicie: czy one są rodowodowe, a jeśli nie do gdzie się dostaje takie nierodowodowe?
____________________
Zielona przestrzeń
fasola 13:44, 17 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






Na ostatnim zdjęciu mój koci kaskader.
____________________
Fasola Igielnik
fasola 13:54, 17 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies