Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 00:34, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
No cóż to jest norweski leśny, a biała kluska to syberyjski. Rudy to dachowiec. Mam takie jakieś kolekcjonerskie skłonności...jeszcze na main coona mam chrapkę w przyszłości. Te puchate lubię najbardziej.
____________________
Fasola Igielnik
Nallar 00:45, 08 lut 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
fasola napisał(a)
No cóż to jest norweski leśny, a biała kluska to syberyjski. Rudy to dachowiec. Mam takie jakieś kolekcjonerskie skłonności...jeszcze na main coona mam chrapkę w przyszłości. Te puchate lubię najbardziej.

Nie pomyliłam się
Fajnie jest przytulić się do takiego puchatego przyjaciela.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
koliber 07:22, 08 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witam się i ja
Co do puchatych - uwielbiam je i ja Od jakieś czasu poluję na norweskiego lub Main Coona, ale cena zaporowa - ech Twój rudzielec do złudzenia przypomina mi mojego, który niestety mi gdzieś przepadł
Co do ogrodu - ogrom możliwości Będę zaglądać jeśli można
____________________
Zielona przestrzeń
sylwia_slomc... 10:25, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Upodobania mamy identyczne, do drzew do stylu ogrodu i do....kotów. Norweski leśny i main coon to też nasze marzenie jak się kiedyś tam przeniesiemy i jeszcze chow chowa psa byśmy chcieli Na razie są pekiny, miks goldena ze szwajcarskim oqwczarkiem i trzy dachowce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
fasola 11:26, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Nallar napisał(a)

Nie pomyliłam się
Fajnie jest przytulić się do takiego puchatego przyjaciela.


Gdyby tylko dał się przytulać...
Nasz norweg (ma 1 rok) to szalona bestia, po ziemi rzadko chodzi. Skacze po meblach jak małpiszon. Mamy niezły ubaw z jego wyczynów (i porysowane meble ). Najbardziej kocha nas rano jak idziemy napełniać miski, a potem towarzyszy na dystans, tak 1 m od człowieka jest najlepiej.
Czasem da się go przekonać do przytulania i lubi spać w nogach łóżka.

Syberyjczyk (chyba 6 lat) lubi się głaskać, ale boi się głośnych dźwięków i obcych ludzi (panicznie). Najlepiej czuje się na dworze, a futro zimą ma imponujące.

A rudasek (11 lat) nie lubi brania na ręce, jest wtedy strasznie zesztywniały. To już stateczny dziadek w zasadzie. Kości przy kominku głównie wygrzewa.

Był jeszcze szary dachowiec Mruczek (6 lat) ale zachorował na nerki i odszedł 2 lata temu. Przygarnęliśmy go jak był malutki z litości, bo ktoś otruł kotkę i zostały młode, tak z 8 tygodni miały. Nie był szczególnie miłym kotem. Gryzł i drapał niestety.
____________________
Fasola Igielnik
Karol99 11:44, 08 lut 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Piękny ogród. Taki jaki lubię. Jestem zachwycony
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
zawitka 12:53, 08 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Leśny ogród ----witaj ----- przepięknie wygląda .ciekawa jestem jego wyglądu na wiosnę ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
fasola 14:31, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Dziękuję Wam za miłe powitanie. Nie mam za dużo zdjęć, wolę z łopatą działać niż z aparatem.

Niestety na moich piachach wszystko rośnie dość wolno, ale rośnie. Mam trochę wolnych przestrzeni na rabatach i czekam aż się rozrośnie i zagęści.

Co roku wpadam na pomysł poprawienia jakiejś części i zaczynam przeróbki, zawsze mam gdzieś rozkopane fragmenty.

Ogólnie ogród mam podzielony na umowne części.
Są same trawiaste ścieżki, utwardzony podjazd jest tylko przed domem. Ogrodzenie mam z paneli siatkowych, jest mało widoczne i czasem dziki lub jelenie próbują się "przedostać".

Wjazd na działkę jest od południa, taras od północy i zachodu, od frontu przy drzwiach wejściowych mam większy południowy ganek z krzesełkami i stolikiem z którego korzystamy wczesną wiosną i późną jesienią.

Zostawione są większe trawniki dla synów od północy za domem i od frontu. Dzieci już podrosły a ja ostrzę zęby na nowe rabatki. Tylko nie wiem jak później sama ogarnę to wszystko.

Mam zakątek roboczy obsadzony 2 lata temu żywopłotem ze świerków z 2 dużymi kompostownikami i składzikiem gałęzi, doniczek itp.

Na drugim końcu działki jest część z warzywnikiem, są posadzone borówki amerykańskie, i mam skrzynie na warzywa, ale się nie sprawdzają. Chyba je rozbiorę i posadzę rabatę "preriową". Wcześniej próbowałam uprawy w gruncie ale chyba nie umiem. Udaje się tylko cukinia


Od frontu (strona południowa) rosną zwykłe brzozy, mają z 10 m wysokości, pod nimi jest miks krzewów jako nieformowany żywopłot (tzn. może kiedyś będzie to żywopłot, bo jak na razie przyrasta żałosnym tempem). Za płotem jest chodnik i droga osiedlowa asfaltowa (od niedawna). To z tą częścią potrzebuję pomocy.

Zachodni bok jest częściowo obsadzony świerkami serbskimi, potem do końca jest choina kanadyjska na strzyżony żywopłot, przed nią świdośliwy i mahonia z mikrobiotą.

Od północy są krzewy w miksie, ale tu nie ma sąsiada jeszcze.

Od wschodu posadziłam jesienią cisowy żywopłot, bo się sąsiad zaczął budować, a przed żywopłotem częściowo są krzewy liściaste w miksie a przed nimi rabata z bylin i traw.


____________________
Fasola Igielnik
fasola 15:23, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Przy furtce latem wita gości powojnik NN (viticella)



Rabata z boku domu brzozowo-dereniowo-jerzówkowo-trawiasto-rudbekiowa tu w odsłonie czerwcowej. Dereń jest mocno cięty co dwa lata. Bardzo lubię ją w wydaniu późno jesiennym i zimowym gdy rudbekia ma czarne "główki" wystające spod śniegu.

Za rabatą widać pas brzóz i drogę.



Liliowce rdzawe koło kompostu. Taka zapchajdziura, ale dają radę w cieniu i szybko się zielenią wiosną. Pod nimi rozrosły się konwalie i pachną w maju. A na przedwiośniu przebiśniegi i ranniki.



Zdjęcia są z poprzednich sezonów.





____________________
Fasola Igielnik
fasola 15:38, 08 lut 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Październik w 2014 r. kolorowa jesień

kalina i dereń jadalny



trzmielina




Fotergilla



Perukowiec



____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies