Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

Agania 10:01, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
MariuszG napisał(a)
Mam takie miejsce w ogrodzie, gdzie rosły kilkunastoletnie cisy, takie szarakuły. 5 lat temu pod wpływem Danusinego Ogrodu nie tylko bukszpanowego zacząłem ciąć je wszystkie w stożki no i wyszła mi rabata trochę za mocno inspirowana jej ogrodem :/ (ale na szczęście tego nie widać, bo jest zdecydowanie mało elegancko ). Parę tygodni temu zabrałem się w końcu za uporządkowanie tego miejsca no i poniżej kilka zdjęć z nieskończonej jeszcze rabaty.



Pójdę tą drogą Mariusz, fajnie, że się zabrałeś za te cisy od razu jest efekt
elegancki i uporządkowany, znajdę u siebie jakieś sieweczki, teraz już będę je pielęgnować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Milka 10:23, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo elegancko, fajnie że Agania foto zacytowała. Też bawię się w stozki i kulki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 08:30, 06 kwi 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ile lat mają twoje wilczomlecze ??????ujęcie wyżej bomba!!!1
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
MariuszG 23:24, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Dzień dobry wszystkim

Mijają tygodnie, ogrodnicy powinni na stałe już przeprowadzać się do ogrodów, jednak wokół tyle przeciwności. Takie przykre czasy nastały, że nie wiadomo aż gdzie szukać odrobiny optymizmu. W każdym razie, ten kto ma choć kawałek swojej ziemi przy domu i może wyjść podziubać szpadlem, ma prawdziwe szczęście w obliczu tego co dzieje się na świecie. Aby tylko deszcz jeszcze popadał...

Zawitko, moje wilczomlecze sadziłem w 2018 roku wiosną o ile się nie mylę. W tym roku myślałem, że je ubiłem, bo robiłem roszady na rabacie. Bardzo kiepsko się przesadzają, to już wiem . Ale dają oznaki życia, więc mam nadzieję, że mi przebaczą. Oprócz przesadzania są według mnie bezproblemowe na miejsca słoneczne i suche.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 23:29, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Sezon 2020 zaczął się od wycinki wielkiej jodły. Nie mogę sobie jej przebaczyć . Rosła prawie trzydzieści lat, ale od kilku zaczęła się coraz bardziej przechylać na drogę i linię energetyczną, aż w końcu wiadome było, że odwlekanie tej decyzji to proszenie się o kłopoty.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 23:31, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Wiosna zakwitła bratkami, stokrotkami i skalnicą





____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 23:35, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
W zeszłym roku sprawiłem sobie takiego łabędzia. Mam wrażenie że jest kiczowaty , zaczyna trochę rdzewieć, więc się może do niego w końcu przekonam



Oprócz łabędzi, są jeszcze i inni skrzydlaci



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
sylwia_slomc... 23:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale ciężki sprzęt był potrzebny do wycinki Starych drzew zawsze szkoda bo to kawałek historii tego miejsca w którym rosną jest w nich zapisane, ale bezpieczeństwo najważniejsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:38, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
MariuszG napisał(a)
W zeszłym roku sprawiłem sobie takiego łabędzia. Mam wrażenie że jest kiczowaty , zaczyna trochę rdzewieć, więc się może do niego w końcu przekonam



Oprócz łabędzi, są jeszcze i inni skrzydlaci




Piekne bez wyjatku.....a może właśnie ten pierwszy wyjątkowy i chciałam pochwalić bo nigdzie podobnego do tej pory nie widziałam śliczny jest. Super by nad wodą wyglądał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MariuszG 23:42, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
To rabata, na której rosła wycięta jodła. Zamiast niej posadziłem buka w kolumnowej odmianie. Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że buki w miarę dobrze znoszą zachodzące zmiany klimatu, oby. Czekam teraz, żeby rozwinęły się pozostałe rośliny, bo narazie to nie rabata tylko "korowisko" nie podoba mnie się to ani trochę . Mam nadzieję, że byliny i trawy złagodzą jej wygląd. Ciekawe jakie zmiany będą w tym roku.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies