Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

Helen 07:35, 06 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Rabata pod sosnami obłędna, pomylona lilia (chociaż kiedyś nie lubiłam żółtego) śliczna i Twoja dbałość o ogród - niesamowita Masz bardzo, ale to bardzo zadbany ogród
____________________
Helen - Hortensjowo
ElzbietaFranka 08:44, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam Mariusz


Masz pięknie. Bogactwo roślin i tak zdrowych dorodnych. Pokazujesz wszystko bardzo ładnie z podpisami, że zwiedzający od razu szukają jaka to roślina jak się zachowuje przynajmniej ja tak robię.

Ile te 2 sosny mają lat chyba himalajskie. Z jodła to trzeba było uciąć do połowy i naciągnąć chyba, że już od spodu była przerzedzona.

Lilie piękne a gdzie zamawiałes?
Moje też przyszły bardzo późno jeszcze się z dostawcą sklocilam zamawiałam w lutym przyszły pod koniec maja. Za to przyszły podwójne cebulę i też bardzo ładnie kwitly. Jeszcze zamówię ale jak mnie zapamiętali.

Warzywniaczek spory i ta słoma robi wrażenie ile tej słomy wrzucasz jak wysoko i naprawdę chwasty nie rosną.

Bardzo mi się podoba. Jeszcze wieczorem wpadnę spisać nazwy róż.
Przypomniało mi się czy jesteś zadowolony z róży Abraham derby. Chce zamówić u Hyżego kulka sztuk bardzo mi się podobają.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazZielone... 09:46, 06 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, chłonęłam każde zdjęcie, każdą roślinkę u Ciebie ☺️
Uwielbiam kwiaty, a zachwyciła mnie rabata biało-zielona.
Wszystko wygląda pięknie, u mnie straszny busz się zrobił, żeby go okiełznać musiałabym wykopać wszystkie rośliny i posadzić od nowa, a nie mam na to czasu, niestety.
Hortensje piękne, a moje nadal nie kwitną. Z resztą nie tylko one, lilie cudne, a pełną widziałam pierwszy raz, nawet nie wiedziałam, że takie są.
Begonie potraktuj tak jak mieczyki i dalie, to w przyszłym roku znów pięknie zakwitnie ☺️
Pozdrawiam ☺️
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Ogrodowy_Kal... 10:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Najpiękniejsze hortensje pod sosną z trawami.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
MariuszG 20:32, 06 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Sylwio, dziękuję w imieniu lilii . Kurczę, liliowców mam już za dużo, co będzie kiedy kolekcja się rozrośnie?

Helen, dziękuję, ale z tym dbaniem to trochę na wyrost . Wcale nie jest aż tak dobrze.

Elu, dziękuję . Sam bardzo dużo się nauczyłem dzięki innym Forumowiczom, więc tym bardziej cieszę się, kiedy ktoś tutaj wypatrzy coś interesującego. Sosny mają tyle lat co jodła, czyli trochę ponad 20. Bałem się uciąć jodłę w połowie- myślałem, że ją oszpecę. Gdyby nie to, że przechylała się coraz bardziej na drogę i linię energetyczną miałaby u nas dożywocie. Lilie zamówiłem u Królika. Kupowałem je późno i sadziłem w Boże Ciało. Same cebule przyszły wspaniałe, zdrowe i już z zaczątkami pędów. Ale zgodność odmianowa to porażka, nie dostałem tych na których najbardziej mi zależało. 12 cebul przyszło identycznych. Czekam aż rozkwitnie ostatnia lilia i zwrócę się do nich z reklamacją. Nie liczę nawet, że coś wskóram, ale uważam że takie postępowanie jest nieuczciwe. Wszystkie rabaty staram się ściółkować i wykorzystuję wszystko co może się nadać. Słoma jest bardzo dobra, bo wytrzymuje cały sezon. Nawet nie o hamowanie wzrostu chwastów mi chodzi, tylko o ograniczenie parowania. W tym roku użyłem około 10 kostek. Pod słomę układam kartony lub papierowe arkusze np. z kalendarza. A co do róży to jestem bardzo zadowolony. U mnie rośnie ona jako niewysoki krzak, do ok. 1,5 m. Kwiaty ma duże i mocno pachnące. Pierwsze obfite kwitnienie przypada na czerwiec i początek lipca, a drugie na połowę sierpnia i początek września. W deszczowe lata łapie lekko czarną plamistość, ale dotyka ona tylko najstarszych liści. I tutaj zaznaczam, że nie pryskam jej wcale od chorób grzybowych, więc jest niczym nie chroniona. Gdybym miałbym wybrać drugi raz czy bym ją posadził to jak najbardziej bym powtórzył .

Aniu, bardzo mi miło . Rabata puszczona na żywioł też ma swój urok. Czasem wystarczy tylko przerwać chwasty i dalej wygląda ładnie. Jeśli lilia się Tobie podoba, to z radością podzielę się cebulą . Bardzo dziękuję za radę w sprawie begonii. Tak mi się podoba, że muszę jakoś ją przetrzymać.

Darku, bardzo dziękuję . Muszę kiedyś wrzucić porównanie do stanu sprzed 5 lat.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
ElzbietaFranka 23:33, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Przeczytałam odpisze jutro.

Dobrej nocy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:30, 07 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tak to bywa z tymi internetowymi dostawami. Wiem tylko jedno nie należy się napalać wiosna bo kuszą z każdej strony a później wszystko jest w pobliskich szkółkach.
Ja w sobotę zamówiłam znowu pakę między innymi tego astra którym chętnie byś się podzielil. Jeszcze gillenie, jarzmianka Milano, aster wrzosolistne snow flury, i rdest.

Choroby grzybowe podróżach w tym roku szaleją. W zeszłym roku były czyste w tym roku prawie każda coś ma.

Piękna ta róża Alba Med.... Może się skusze mam trochę do obsadzenia pod tujami ale ciągle nie jestem zdecydowana czy posadzić róże czy hortensje bezproblemowe.
Róże kupuje tylko z ADR i muszą być zdrowe z 4 gwiazdkami innych nie kupuję bo nie będę opryskiwała ciągle. Już się przejechałam na różach że supermarketów.

Chce kupic Psstels lub Rotilia, ale jeszcze się zastanowię jeszcze jakieś tam mające jesieni ale muszę przejrzeć ich stronę Hyżego.

Zagwostke mam co kupić. Ta Alba jest tylko w jednej szkółce więc czekam co dostaniesz. Raz też tanie kupowałam i sie przejechałam wolę dać więcej i mieć porządnie ukorzeniony krzak.
Dziękuję za chec podzielenia. Zobaczę co przyślą więc nie rezygnuje z twojej oferty.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 08:48, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jakże mi się podoba zjaką pieczołowoitością fotografujesz każdą roślinkę, kwiat, listeczek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:00, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
MariuszG napisał(a)
To teraz trochę tegorocznego lata . Przez wirusa wszystko stanęło na głowie, ale dzięki temu jeszcze bardziej doceniłem jakie to szczęście mieć swój kawałek ogrodu. Przez siedzenie w domu nakupiłem też zdecydowanie za dużo kwiatków . I tak, mam teraz po kilkanaście nowych odmian liliowców, róż, agapantów, cebulowych i sam nie wiem czego jeszcze. Ale lubię kolorowo, więc cieszę się każdym kwiatkiem

Zamiast wczasów, wybrałem się do Wojsławic. Przy zeszłorocznej wizycie nie byłem entuzjastą liliowców, jednak w tym roku całkowicie straciłem głowę . Moje nowości będą kwitnąć dopiero w przyszłym roku .






I to jest właśnie ten koronawirusa, że arboreta i ogrody do zwiedzania
są puste
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
UrsaMaior 09:53, 08 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
MariuszG napisał(a)
I najciekawsza pomyłka, pełna, mocno pachnąca



To lilia Exotic Sun Cudowna jest.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies