Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 20:38, 20 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
I jeszcze





____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 20:39, 20 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582



____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 20:40, 20 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582


____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 20:52, 20 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
K.K. Baczyński
Do matki

Matko! czy są gdzieś jeszcze te ciche godziny
snów o sławie, zwycięstwie i życiu-bezklęsce,
marzone i zaklęte: z Bogiem, sławą, synem.
Matko! czy są gdzieś jeszcze te jasne godziny?
Godziny... zgonów, życia podeptane butem,
rozbite na minuty i sekundy bólu,
w ostrza broni i walki potrzebą przekute,
ciążące z krokiem naprzód ołowianą kulą.
Były dni - rozpalone szczęściem niezmierzonym,
były dni - zachlapane błotem lilie białe,
były dni - jak perłami usiane korony,
były dni ciche, smutne, nijakie, nieśmiałe.
Ty zawsze jesteś we mnie, trwasz we mnie krwiopłynem
i trwasz tak ziemsko, jednak nadczasowo...
Jak Chrystus cudze przyjmująca winy
i cudze krzyże nisąca nad głową.
Nad nami miłość żywa, bo bogata, wieczna,
nie zakwitła na rwanych rozognieniem ranach,
miłość jak przystań spokojna, bliskością bezpieczna
i jedyna wzajemna bez rany poznana...






____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 22:45, 20 cze 2026


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Pierwszy ogród na Ogrodowisku w którym wypatrzyłam moszenki Do tej pory były tylko u mnie, z nasion z ogrodu botanicznego wychodowane mam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 23:32, 20 cze 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13731


Bardzo je lubię, te dodatkowo maja piękny kolor, taki intensywny, czerwony kolor Kiedyś miałam takie ciemne,bordowe i jakoś mi wyginęły. Teraz wysiałam sobie nowe, jedne, zeszłoroczne mi zakwitły ale są takie dwukolorowe. Na bordowe muszę chyba poczekać do przyszłego roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
greg66 19:40, 21 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Moszenek mam pięć. W tym roku krótko kwitly, za to teraz obsypane sa strakami.




____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 19:42, 21 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Basiu te goździki sa urocze, mam nadzieję, ze się wysieją i juz zagoszcza u mnie.



____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 21:13, 21 cze 2026


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Ooo i bodziszka dragon heart wypatrzyłam u Ciebie, też mam Co to za bordowo listne rośliny na pierwszym planie na ostatnim zdjęciu?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 21:43, 21 cze 2026


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
To lobelia lśniąca "queen victoria".
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies