Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus

Alokazja 10:56, 27 wrz 2020

Dołączył: 14 wrz 2020
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Bez zdjęcia nie da się zdiagnozować, jedynie podejrzewać o przędziorki.







Przepraszam. Chyba nie doczytałam jak się wstawia zdjęcia.
sullifan 20:24, 12 maj 2021

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Dzień dobry

Mam problem z jednym z wiązów. Na wiosnę wypuścił paki, a z nich delikatne płatki i nagle stanął w miejscu od 2 tygodni nic sie nie dzieje podczas gdy ten obok cały czas się rozwija.
Czy może to być przyczyną, że ostatnie mrozy spowodowały, że paki nie przetrwały? Co teraz powinienem zrobić?

Fleszu 09:31, 30 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Czy to mszyca wiązowo zbożowa jak na pierwszej stronie czy coś innego? Wiąz Wredei.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
sullifan 17:46, 01 cze 2021

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Witam. Mój wiąz nie wypuścił liści w ta wiosnę pisałem o ty powyżej, widać rany, blizny na pniu po mrozach. Po zeskrobaniu zewnętrznej warstwy z pnia wygląda to tak jak na zdjęciach, więc chyba nie jest za dobrze, ale czy jest nadzieja czy tylko pozostaje wykopanie? Gałęzie na górze mają jasno zielony kolor po oskrobaniu wiec jest ok, ale czy zaraz nie uschną?



Gardenarium 21:03, 02 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sullifan napisał(a)
Dzień dobry

Mam problem z jednym z wiązów. Na wiosnę wypuścił paki, a z nich delikatne płatki i nagle stanął w miejscu od 2 tygodni nic sie nie dzieje podczas gdy ten obok cały czas się rozwija.
Czy może to być przyczyną, że ostatnie mrozy spowodowały, że paki nie przetrwały? Co teraz powinienem zrobić?



Nic nie możesz zrobić, jedynie czekać, mógł przemarznąć gdy już puszczał pąki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:04, 02 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sullifan napisał(a)
Witam. Mój wiąz nie wypuścił liści w ta wiosnę pisałem o ty powyżej, widać rany, blizny na pniu po mrozach. Po zeskrobaniu zewnętrznej warstwy z pnia wygląda to tak jak na zdjęciach, więc chyba nie jest za dobrze, ale czy jest nadzieja czy tylko pozostaje wykopanie? Gałęzie na górze mają jasno zielony kolor po oskrobaniu wiec jest ok, ale czy zaraz nie uschną?




tego nikt nie jest w stanie stwierdzić, ja nie wiem co się stanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Just123 19:56, 05 cze 2021

Dołączył: 05 cze 2021
Posty: 2
Jak mogę pomoc mojemu wiązowi Camperdowni? Zaatakowały go czerwce mimo psikania Promanalem w marcu. Więdnie. Starałam kolonie czerwców, umyłam cały pień. Popsikałam Mospilanem. Czy coś jeszcze? Da się mu pomóc?
Just123 19:57, 05 cze 2021

Dołączył: 05 cze 2021
Posty: 2


Tak wygladało przed zabiegiem.
Denys 09:43, 27 cze 2021

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 3
Witam,

Może ktoś podpowie co to za szkodnik
I czym mam z nim walczyć?

Dzieki
Denys 09:44, 27 cze 2021

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 3
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies