Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Dalie - Dahlia

Pokaż wątki Pokaż posty

Dalie - Dahlia

Gardenarium 22:38, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Uprawa dalii jest łatwa, nie są szczególnie wymagające. Jak każdy kwiat, jeśli okażemy mu trochę troski, będzie znacznie piękniejszy.
Dalie możemy uprawiać w donicach, wtedy z wykopywaniem i przenoszeniem ich na zimowe stanowisko nie ma kłopotu.

Kilka lat temu uprawiałam dalie o prawie czarnych kwiatch, należały bowiem do mojej czarnej kolekcji







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 23:14, 24 lis 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11126
To są przepiękne kwiaty . Był czas że kilka lat sadziłem je przy naszej dróżce.Najbardziej mi się podobały takie jak na 1 zdjęciu.Po latach tak jak piszesz Danusiu w artykule pojawiły sie pierwsze ślimaki .A po drugie - jak wykopałem bulwy to wreszcie nie było ich gdzie dać bo równocześnie miałem kanny. Ale w donicach tak i chyba po zimie się skuszę - na kilka.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Martek 23:29, 24 lis 2010


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Piękne dalie,przy okazji obejrzałam czarne kompozycje.
Ładne są białe czosnki ,zwłaszcza jak się umie je wyeksponować jak na zdjęciu w tej galerii
Wracając jednak do dalii ,mnie nie sprawia kłopotu wykopywanie ich,przynajmniej na razie.I tak należy przekopywać ziemię ,a łatwiej jest to robić kiedy jest pusto.
Wiecie państwo co najbardziej mnie razi?Kiedy do pięknych dali ogrodnicy wbijają paskudne kije po szczotkach i przywiązują do nich dalie byle jakimi ,brudnymi szmatami.Ręce mi opadają ...Tak się praktykuje w co pierwszym ogródku;(
Pozdrawiam miłośników tych przepięknych ,meksykańskich kwiatów
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 23:31, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Ja teraz zlikwidowałam, bo mama byłaby zmuszona do ich przenoszenia do podpiwniczenia, ale wiele lat zdobiły mój stary ogród. Nawet ich specjalnie nie przesadzałam. W donicach warto uprawiać, bo nie wymaga to tyle pracy. Donice nawet można ustawić na rabatach wśród roślin.

A to pozostałość już w nowym domu, zanim uparłam się na kolor biały



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 00:05, 25 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
ja mam pomarańczową, ale nie wiedziałam, że w donicach moga rosnąć-w tym roku zagłuszyły mi troche pomidory więc w donicach w przyszłym sezonie posadzę...a czy z nasion można je hodować?muszę zdobyć inne kolorki bo są naprawdę ładniutkie, aż nie przypuszczałam, że aż tak mi się spodobają.
____________________
U Matki
Gardenarium 21:26, 25 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Trzeba zostawić na nasiona, ale nie powtórzą koloru. Te wysokie lepiej przez podział karp. Natomiast wiosną można kupić dalie karłowe - nasionka i te wysiać. Piękna wyjdzie z tego wstęga różnokolorowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 11:24, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
piekne te dalie, ja mam tylko jedną pomarańczową, ale przeglądałam allegro wczoraj i znalazłam sliczne dalie miniaturowe!chyba sobie zakupię kilka takich kolorków zanim mi urosną byliny coś będzie już!
____________________
U Matki
Gardenarium 21:09, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Ja bym w Twoim przypadku inwestowała najpierw w szkielet ogrodu, tzn, wszystkie główne rośliny albo byliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 21:40, 28 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
gardenarium napisał(a)
Ja bym w Twoim przypadku inwestowała najpierw w szkielet ogrodu, tzn, wszystkie główne rośliny albo byliny.

dokładnie! priorytetem muszą być rośliny "szkieletowe" będące głównymi elementami założenia a na wykończenie przyjdzie czas...zanim zgromadzi się wszystkie potrzebne rośliny tamte zdążą się zadomowić i rozrosnąć
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Matka 21:53, 28 lis 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
za 100 lat, w moim przypadku
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies