Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Dalie - Dahlia

Pokaż wątki Pokaż posty

Dalie - Dahlia

Gardenarium 18:55, 16 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To u Szmita, 5 maja coś innego będzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosiek 19:17, 01 lut 2012

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 38
A ja mam pytanie do Ani monteverde jak ci się sprawują dalie w donicach ?Sama o takich myslę.Czy je co roku dokupujesz czy zimujesz?W te mrozy człowiek chciałby już troche energetycznego ciepełka.









monteverde 20:17, 01 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przeważnie zostawiam w donicach, stoją na zimnej sali od czasu do czasu je trochę podleje, ale widziałam,że te co rosły z lnem nowozelandzkim w tamtym roku już wypuściły łodyżki po jednej ale jednak, nie wiem czy się uchowają po tych mrozach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tosiek 20:19, 01 lut 2012

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 38
One tak długo i obficie kwitną jak te w gruncie? A masz jakieś swoje ulubione odmiany do donic?
Gardenarium 20:45, 01 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także jak miałam ogród u Babci Jasi, to wszystkie dalie uprawiałam w donicach w kompoście, średnio 3 lata bez przesadzania. Jako podłoże - kompost własnej produkcji.

Przechowywałam w piwnicy z węglem prawie ciemno tam było i bardzo chłodno - 5 stopni.

Uprawiałam te wszystkie czarne odmiany Dahlia 'Night Queen', Dahlia 'Arabian Night' , Dahlia 'Black Monarch' i o ciemnych liściach Dahlia 'Bishop of Llandaff'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaba303 10:39, 26 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Witam Danusiu i wszyscy zakęceni ogrodami, jestem na początku drogi (bardzo długiej...), ale zafascynowana daliami (również pamiętam z ogródka Babci i dawnych parków - jeżdziłam na rowerku w alejkach ooooooogromnych dalii) postanowiłam zaszaleć i na początek posadzić je u siebie. Kupiłam zestaw 5 szt i podasziłam w donicach. Wygląda, że 2 to wysokie. Czy powinnam je uszczknąć, żeby się rokrzewiły czy same się rozkrzewią? Poradźcie proszę
____________________
Grazka
bogumila 12:09, 26 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Sadzę w donicach i dlatego skracam za drugim właściwym listkiem.W gruncie tego nie robiłam,nie przeszkadzała mi wysokość.Tak wygląda moja biała pełna, posadzona w doniczce,będzie przesadzona po przymrozkach do dużej ,bardzo dużej donicy.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
kaba303 12:47, 26 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Dzięki za szybką odpowiedź, cudne są.. Moje są już wyższe, nie zdążyłam. Mają po 3-5 par liści i teraz już chyba za późno . Trudno, nauczka na przyszłość lub przy następnych, bo napewno jeszcze w tym roku będzie kilka.
____________________
Grazka
Sebek 23:49, 26 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bogusiu - jak zetniesz to zrób sadzonki - podobno się udają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:55, 26 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tosiek napisał(a)
A ja mam pytanie do Ani monteverde jak ci się sprawują dalie w donicach ?Sama o takich myslę.Czy je co roku dokupujesz czy zimujesz?W te mrozy człowiek chciałby już troche energetycznego ciepełka.










Tośku w donicach zawsze wsadzam niziutkie dalie i do tej zimy było oki narazie widzę tylko w 2 doniczkach cosik tam wystaje, a te inne dalie wysokie przechowuję w ciemnej piwnicy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies