Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Dalie - Dahlia

Pokaż wątki Pokaż posty

Dalie - Dahlia

Anabell 11:40, 14 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Joanka napisał(a)



Ja też ją widzę po raz pierwszy. Jest prześliczna. Przypomina słonecznik


Cudowna ta dalia, szkoda, że nie ma dokładnej nazwy. Tak mam i ja kupuję zapakowane bulwy ze zdjęciem i nazwą, okazuje się wiosną po zakwitnięciu co zupełnie co innego. Dobrze jak ładny kwiat.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Orlanda 22:06, 15 sie 2013


Dołączył: 14 cze 2013
Posty: 4
Sebek napisał(a)
Może je zalałaś? Masz jakieś zdjęcie?
trochę długo to trwało, ale są zdjęcia. Nie wiem czy to wina przelania. Ogólnie niewiele wiem o kwiatach i działkowaniu - od zeszłego roku mamy ogródek działkowy, więc ze mnie kompletny 'greenhorn', ale się uczę
____________________
Orlanda 22:08, 15 sie 2013


Dołączył: 14 cze 2013
Posty: 4
____________________
Sebek 22:20, 15 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba ma mączniaka, a na pewno jakąś chorobę grzybową....Popryskaj ją Dithane i w celu zapobiegnięcia dalszemu rozwojowi choroby rośliny wokół. Jeśli Ci zależy na kłączu to również oberwij porażone liście i je spal
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Orlanda 22:38, 15 sie 2013


Dołączył: 14 cze 2013
Posty: 4
O, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Jutro się tam wybieramy, więc opryskam. Może się uratują, w przeciwieństwie do pomidorów. które mimo spóźnionych oprysków zżera zaraza ziemiaczana. W przyszłym roku mam nadzieję będę mądrzejsza i od razu spryskam profilaktycznie

Jeszcze mam jedno pytanie. I od razy przepraszam, bo wiem, że to nie dalia tylko orlik, ale rosną koło dalii więc od razu zrobiłam foty. Jego tez coś dorwało :/


____________________
EwaG 21:54, 17 sie 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Orlanda napisał(a)
O, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Jutro się tam wybieramy, więc opryskam. Może się uratują, w przeciwieństwie do pomidorów. które mimo spóźnionych oprysków zżera zaraza ziemiaczana. W przyszłym roku mam nadzieję będę mądrzejsza i od razu spryskam profilaktycznie

Jeszcze mam jedno pytanie. I od razy przepraszam, bo wiem, że to nie dalia tylko orlik, ale rosną koło dalii więc od razu zrobiłam foty. Jego tez coś dorwało :/




Orlik tak może wyglądać w drugiej połowie lata. Zamiera. Obetnij liście - wypuści nowe.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 22:01, 17 sie 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Piękne dalie. Joanko, ile ty masz odmian!
To i ja dodam jedną. Mam ją wiele lat. Wyrosła z nasionka i ciągle trwa.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monteverde 22:43, 17 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dalia narażona jest zarówno na choroby wirusowe (mozaika dalii), grzybowe (szara pleśń, zgnilizna twardzikowa, głowniowa plamistość) oraz szkodniki (mszyce, skorki, ślimaki)



http://www.zdroweuprawy.pl/galeria/159/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:30, 17 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dalia Lambada

Dalia Stolze von Berlin


Dalia Bishop of Llandau

Honkey Supraise

Fire and Ice
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:58, 17 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cd.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies