Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Dalie - Dahlia

Pokaż wątki Pokaż posty

Dalie - Dahlia

monteverde 00:19, 18 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149

Dalia Pole Position
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Anabell 00:25, 18 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu - ta dalia Fire and Ice to ma biały kolor różnie powcinany w płatki. pytam bo chcę swoje zidentyfikować, coś podobne ale inne, jutro zrobię zdjęcie i wstawię.
Przeglądałam kilka dni temu ten wątek, miałaś śliczną dalię nie wiem czy dobrze doczytałam, że to Polka.
masz ją w tym roku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
monteverde 00:47, 18 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Anabell napisał(a)
Aniu - ta dalia Fire and Ice to ma biały kolor różnie powcinany w płatki. pytam bo chcę swoje zidentyfikować, coś podobne ale inne, jutro zrobię zdjęcie i wstawię.
Przeglądałam kilka dni temu ten wątek, miałaś śliczną dalię nie wiem czy dobrze doczytałam, że to Polka.
masz ją w tym roku.
Fire and Ice ma biały i czerwony ale czasami jak już przekwita to więcej jest białych płatków tak to Polka nie mam jej zagniły mi w tamtym roku bulwy po wsadzeniu, bardzo dużo padało i straciłam kilka dalii, Benex mi przysłał ale Lambadę, chociaż kupowałam Polkę, będę próbowała w następnym roku znowu kupić
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lacki80 17:56, 26 lip 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
A to moje Dalie
W przyszlym roku chce zakupic jeszcze zolte i pomaranczowe.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 13:44, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam pytanie:


Witam
Prosze o rade.
Mam nowo zakupione bulwy Dalii, ktorych jeszcze nie wsadzilam do ziemi.
Czy jest juz za pozno?
Czy moge, bo tak by bylo dla mnie najlepiej nie sadzic ich juz do ziemi i przechowac je do wiosny?
Jak i co najlepiej jest z nimi zrobic?

Z gory dziekuje za rade
Pozdrawiam
Monika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:45, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest za późno bo nie zakwitną, prawdopodobnie to bulwy "preparowane" albo z zeszłego roku, ich los jest nieznany, dlaczego teraz były w sprzedaży?

Można spróbować przechowywać je w torfie, ale moim zdaniem będą stracone.

Albo wsadzić do dużych donic i niech rosną, potem wstawić do domu, garażu, może zakwitną w zimie, potem ściąć i przesuszyć i przechowywać do wiosny.

Dalie kupujemy w maju, nie w sierpniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:51, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy pytanie na maila:


Uprzejmie witam ..i pytam o Dalie w ogrodzie. Już dwa razy próbowałem, a raczej rośnie w ogrodzie wszystko, co posieję i zasadzę. Dalia zaś mówi .. "gest Kozakiewicza". Jak zatem zadziałać? Proszę o poradę. Może źle sadzę, może zmarzły lub miały zbyt mało światła??
Proszę o odpowiedź.
Z poważaniem,
Janusz T


Dalie nie zimują w gruncie, a jak z nimi postępować dokładnie dowiesz się z tego artykułu i z wątku o daliach.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/95-dalie-sekrety-uprawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 09:38, 02 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
przedstawiam moje dalie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 09:42, 02 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 12:13, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam zapytanie:

Witam
chciałam zapytać experta od dali kiedy można zbierać nasionka dali bo właśnie kwitną i kiedy wysiewać?



Nasionka muszą się zawiązać, być suche i wysypywać się z koszyczków. Teraz kwitną, a więc nie mają jeszcze zawiązanych nasion, sprawdź to. Zbierz nasiona, wysusz i przechowaj do wiosny, wysiewaj w marcu-kwietniu w domu, uszczykuj żeby się rozkrzewiła i wysadzaj do gruntu siewki po 15 maja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies