Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

Toszka 10:15, 18 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj
W dziale projektowania jest ogródek ROD, który powstał w ciągu roku zobacz jaką metamorfozę przeszedł. Oczywiście, jest to mocno kobiecy ogród

Podstawowy błąd jaki teraz robisz to brak pracy nad glebą (wprowadzenie próchnicy i mączki). W projektowaniu uczymy, że to podstawa przy zakładaniu ogrodu, którego to etapu po posadzeniu roślin już nie nadrobisz. Drugi etap to plan.

Jeśli się nie obrazisz, to cicho szepnę, że jałowce to nie jest element ogrodu nowoczesnego. Ten trend iglakowy był modny 20 lat temu. Teraz ogród nowoczesny to monolityczne, uporządkowane nasadzenia, gdzie dominują trawy z dodatkami kwitnącymi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylszu 22:24, 18 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
kidler997 napisał(a)
Hej no ty przynajmbiej mialas jakis domek i troche roslin jak wzielas dzialke.u mnie to byla sama trawa do kolan i chwasty hehe.a tuje spoko sam jak skoncze ogrodzenie kupie i posadze wzdłuż ogrodzenia.pzdr
Widac ze ostro dzialasz u siebie.


Ostro działam, ale jak na mnie za mało ostro Grill jest i korzystać już z niego można i to najważniejsze Z roślin, które były zostawiłam piękny bukszpan ( przycięłam w kulkę) i duży zaniedbany lilak. Ziemia była tragiczna i było jej mało. Dowiozłam 6 przyczep a i tak jest trochę za mało, ale wiecej mój budżet nie wytrzyma W tym roku planuję tylko dokończyć kącik z bukszpanami i kupić donice na taras na powojniki. No i zamontować parawan na tarasie. Danusia usunęła zdjęcia - inspiracje, ale będę wrzucać postępy prac. Będę zaglądać do Ciebie.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 22:32, 18 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Toszka napisał(a)
Witaj
W dziale projektowania jest ogródek ROD, który powstał w ciągu roku zobacz jaką metamorfozę przeszedł. Oczywiście, jest to mocno kobiecy ogród

Podstawowy błąd jaki teraz robisz to brak pracy nad glebą (wprowadzenie próchnicy i mączki). W projektowaniu uczymy, że to podstawa przy zakładaniu ogrodu, którego to etapu po posadzeniu roślin już nie nadrobisz. Drugi etap to plan.

Jeśli się nie obrazisz, to cicho szepnę, że jałowce to nie jest element ogrodu nowoczesnego. Ten trend iglakowy był modny 20 lat temu. Teraz ogród nowoczesny to monolityczne, uporządkowane nasadzenia, gdzie dominują trawy z dodatkami kwitnącymi.


Nawiozłam 6 przyczep dobrej ziemi i zamierzam sama produkować kompost. Agrotkaninę mam tylko na 3 metrach rabaty, czyli nie będzie problemu z podsypywaniem Ziemia w tej chwili jest znakomita, a pilnie będę podczytywać fachowców aby nadal taka była. Zdaję sobie sprawę, że nasadzenia nie są idealne ale zależało mi na szybkim i tanim efekcie - nie lubię pustych miejsc na rabatach. Jałowce szybko zadarniają. Mam też rozchodniki w towarzystwie traw i oczywiście lawendę i hosty. PS Nie obrażam się - szeptaj
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Toszka 23:54, 18 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poczytaj wątek Mariposy

Ziemia ziemi nie potrzebna. Ziemi potrzeba próchnicy - obornika, mączki bazaltowej, ewentualnie kory, dolomitu.
Poczytaj zapodany wątek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylszu 22:25, 20 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Kulki trochę małe ale urosną, prawda?


____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 00:55, 21 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Toszka napisał(a)
Poczytaj wątek Mariposy

Ziemia ziemi nie potrzebna. Ziemi potrzeba próchnicy - obornika, mączki bazaltowej, ewentualnie kory, dolomitu.
Poczytaj zapodany wątek


Po 5 dniach od wysiewu wzeszła trawa. Jeszcze nieśmiało, w niektórych miejscach ( najgęściej tam gdzie ścieżka od częstego chodzenia przy podlewaniu ale się zieleni To chyba dobry znak?


A pod jedną kulką bukszpanową zamieszkała ropucha. Jak dziś sypaliśmy kamienie to odkryłam jej legowisko. Wymościła je sobie w środku bukszpanu, pomiędzy korzeniami. Wyrzucać, czy niech sobie mieszka?
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
hanka_andrus 01:03, 21 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ropucha w ogrodzie to przyjaciel ogrodnika. Zjada komary, muchy i inne ślimory. Daj jej żyć!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylszu 01:15, 21 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Właśnie czytałam w necie na ten temat i rzeczywiście... na wiosnę było pełno ślimaków ( w skorupkach) to dziś spotkałam tylko jednego Może to mój lokator już zadziałał? Jeżeli jest taka pomocna to ma u mnie dożywotnią kwaterę
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Muszelka 22:44, 25 cze 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
sylszu napisał(a)

[img size=360x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/167/1673429/original.jpg[/img]


Fajny kącik. Z klimatem.



Pozdrawiam, też jestem RODOS!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylszu 01:35, 05 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Muszelka napisał(a)


Fajny kącik. Z klimatem.



Pozdrawiam, też jestem RODOS!



Zobaczyłam Twój RODOS i chyba pójdę popełnić seppuku. Ojej, ojej, ojej...

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies