Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylwia_slomc... 21:10, 26 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
sylszu napisał(a)
Zrobione ścieżki z plasterków. W przyszłym roku będę obsadzać prawą stronę. Tam gdzie stoją pieńki mają być wsadzone jakieś iglaki. Może tuje danica?

Piękne te ścieżki Też miałam z plastrów, niestety moje po 4 sezonach się rozpadły
Miałam wiśniowe, topolowe i w niedoszłej bacówce dębowe, niestety żywotność miały podobną. Po dwóch sezonach robiły się mega śliskie po deszczu, tak, ze ostrożnie z nimi trzeba żeby się nie połamać. Ja dwukrotnie zaliczyłam glebę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:16, 26 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
Piękny taras
Z dużymi liśćmi mam jeszcze hosty nad rowem więc wiosną wołaj spakujemy ze smotrawą, tylko przypomnieć musisz koniecznie bo ja nawet jak zapiszę to potem zapominam gdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 00:10, 27 paź 2022


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rutewka u mnie rosnąć nie chce, wsadziłam dwie i ciągle są dwie, bylic nie posiadam poza tymi co są chwastem, ale z roślin o dużych liściach mam smotrawę i nawet jest spora już siewka, jak mi wiosną przypomnisz to może będzie łatwiej wykopać bo u mnie na razie tylko wierzchem wilgoć, a 6 cm głębiej suchy beton nadal i łopaty nie wbiję w ziemię


Smotrawę mam i nawet ma pączki ale już nie zakwitnie, bo ją w trakcie przesadziłam. W weekend obetnę kwiat - niech idzie w korzeń. Z dużymi liśćmi mam sporo roślin ale chętnie przygarnę więcej. Mam miejsce
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 08:44, 27 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Fajny ten Wasz taras z wiewiórkami tak sobie pomyślałam, że musicie mieć bardzo przyjemny leśny klimat w Waszym leśnym ogrodzie, ja bardzo lubię zapach lasu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylszu 16:31, 28 paź 2022


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rutewka u mnie rosnąć nie chce, wsadziłam dwie i ciągle są dwie, bylic nie posiadam poza tymi co są chwastem, ale z roślin o dużych liściach mam smotrawę i nawet jest spora już siewka, jak mi wiosną przypomnisz to może będzie łatwiej wykopać bo u mnie na razie tylko wierzchem wilgoć, a 6 cm głębiej suchy beton nadal i łopaty nie wbiję w ziemię


Oj tak, sucho jest strasznie U mnie sosny wypijają wszystko co tylko dostarczam roślinkom...Niby ta jesień jest piękna ale przydałoby sie kilka dni deszczu.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 19:40, 29 paź 2022


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Basieksp napisał(a)
Fajny ten Wasz taras z wiewiórkami tak sobie pomyślałam, że musicie mieć bardzo przyjemny leśny klimat w Waszym leśnym ogrodzie, ja bardzo lubię zapach lasu


Jest leśnie. Ludzie wynajmują domki w lesie aby pooddychać żywicą a my to mamy na co dzień

Tak wyglądają nasze włości z góry
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Basieksp 20:17, 29 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
sylszu napisał(a)


Jest leśnie. Ludzie wynajmują domki w lesie aby pooddychać żywicą a my to mamy na co dzień

Tak wyglądają nasze włości z góry


No super nie widać Was, trzeba wytężyć wzrok No ja mogę się pochwalić tylko, że posadziliśmy sobie dwie malutkie sosenki a tu takie bogadztwo, taki klimat bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, ja zawsze w takim lesie się relaksuję, taka pozytywna energia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylszu 20:12, 30 paź 2022


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Basieksp napisał(a)


No super nie widać Was, trzeba wytężyć wzrok No ja mogę się pochwalić tylko, że posadziliśmy sobie dwie malutkie sosenki a tu takie bogadztwo, taki klimat bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, ja zawsze w takim lesie się relaksuję, taka pozytywna energia



Jak mogę coś podpowiedzieć to na wiosnę skracaj o 3/4 nowe przyrosty to te Twoje sosny będą pięknie zagęszczone. Moje to samosiejki - do wysokości 3 metrów łyse a wyżej takie tam fizdrygałki. Ale i tak je kocham.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 19:44, 23 gru 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, składam Tobie i eMowi świąteczne życzenia❣️♥️❣️♥️❣️

Obejrzałam zaległe zdjęcia, coraz bujniej i piękniej u Ciebie
Zazdroszczę pozytywnie wiewiórek
Fajny widok z góry
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies