Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

sylszu 17:31, 08 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Kilka ujęć z dzisiaj. Wszystko rośnie jak na drożdżach ( przypominam - ogród tworzony od zera w tym roku)


brunera wielkolistna - wypuszcza nowe kwiatki ( po raz drugi w tym roku ). W tle kwitnąca języczka Przewalskiego i malutkie tawułki





Kawałek rabaty z żółtym berberysem. Obcinam co kilka dni bo chciałabym stworzyć z niego obwódkę. Czy mam dosadzić więcej czy się sam zagęści? - Proszę o poradę.



W kilku miejscach rośnie jako pozostałość po poprzedniej właścicielce takie coś. Jest tego dużo, wysokie i za chwilę będzie kwitnąć. Co to jest? Chodzi mi o to wysokie na pierwszym planie bo w tle to powojnik pięcioklapowy

____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Nowalijka 20:41, 08 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Witaj rodowiczanko, ja tez z rodos. Dużo pracy włożyłaś, dużo zdziałałaś i pięknie rośnie. Będę odwiedzać
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Mary 22:31, 09 lip 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
sylszu napisał(a)
W kilku miejscach rośnie jako pozostałość po poprzedniej właścicielce takie coś. Jest tego dużo, wysokie i za chwilę będzie kwitnąć. Co to jest? Chodzi mi o to wysokie na pierwszym planie bo w tle to powojnik pięcioklapowy


Przypomina nawłoć kanadyjską.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
sylszu 17:42, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Mary napisał(a)

Przypomina nawłoć kanadyjską.



Zgadza się to nawłoć. Ponieważ to zioło, postanowiłam część zostawić dla pszczół i dla ładnych kwiatów na bukiety łąkowe.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Muszelka 17:57, 10 lip 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sylwio, jeśli mogę Ci coś poradzić... nie zostawiaj nawłoci w ogrodzie. To roślina zaliczana do grupy bardzo inwazyjnych.

Jeśli chcesz kwiaty nawłoci do bukietu, to idź narwij je na łące, na terenach ruderalnych. Przy okazji zrobisz malutki, dobry uczynek dla środowiska
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:00, 10 lip 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Poczytaj np. tu:

http://www.wigry.org.pl/inf_i_rozw/budowa_por/por4_4.htm

http://lukaszluczaj.pl/nawloc-wrog-bioroznorodnosci/

Pozdrawiam Cię najserdeczniej!
Fajnnie działasz!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Nowalijka 20:06, 10 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Muszelka napisał(a)
Sylwio, jeśli mogę Ci coś poradzić... nie zostawiaj nawłoci w ogrodzie. To roślina zaliczana do grupy bardzo inwazyjnych.

Jeśli chcesz kwiaty nawłoci do bukietu, to idź narwij je na łące, na terenach ruderalnych. Przy okazji zrobisz malutki, dobry uczynek dla środowiska

Zgadzam się z Muszelką. Nie pozbędziesz się tego. U mnie sąsiad uprawia dla pszczół. Ma pasiekę. Ale u mnie wysiewa się nawet w trawie
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylszu 23:17, 10 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Ponieważ jesteście dla mnie mistrzyniami posłucham. Jutro obsadzam ostatnią kwaterę ( zdecydowałam się jednak na hortensje bukietowe i krzewiaste - a wcześniej nie chciałam bo bałam się, że trudne w uprawie ) to w czwartek wezmę się za usuwanie nawłoci. Póki nie kwitnie Dziękuję za rady.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Kasiek 14:55, 13 lip 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylszu napisał(a)
Przez 25 lat miałam ogród sielski- anielski 2500 m kw. ( gliniane dzbany, aksamitki, zakątki, kamienie, glicynia itd.) z racji zmiany miejsca zamieszkania w tym roku kupiłam działkę ROD 500 m kw. i z racji zmiany życia postawiłam na dwoistość swojej natury ( znak zodiaku Waga i postawiłam na nowoczesność. Mogę przedstawić? I proszę o konstruktywną krytykę. Bo w ogrodach nowocześniejszych dopiero raczkuję.


Sylwia Buziak na dzien dobry
Na poczatku tej przygody, tez mialam plany i pomysly, twarde plany i moje pomysly...Wchodzac na Ogrodowisko, wszystkie plany runely a ja zakochalam sie we...wszystkim. I wszystko chcialam miec Przypomne Ci ten post za kilka miesiecy
____________________
Bawarka
Kasiek 15:00, 13 lip 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ropuche zostaw, nawloc wywal, pokazuj co i jak sadzisz, foty tu lubia wszyscy Lecisz jak petarda kobieto Ciesze sie ze jestes
p.s brunnery zazdroszce, zakochalam sie w niej Rozmnazaj ja mocno, licze ze mi ja przywieziesz kiedys
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies