Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 07:24, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kolejna porcja zdjęć, tym razem próba stworzenia "czegoś" przy wejściu na działkę

Fale z kostki granitowej to moja osobista twórczość Trzy razy w roku poprawiane, bo kostki ciągle się zapadały Kilka lat temu:


Czerwiec 2018r.
MalgosiaW 07:30, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dawno temu wiosną


Sierpień 2018r. Fale z kostki granitowej znikły Tu na rabacie będą zmiany na jesieni. Mam w planie wymienić kule z tui na bukszpany

MalgosiaW 07:35, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Tu za tulipanami mikrusie patyczki hortensji. Miała być Bobo

Dziś ta sama hortensja


Fajna pomyłka
MalgosiaW 07:37, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kiedyś wiosną:

Czerwiec 2018r.

Kulki z tui brzydkie, dlatego dostają eksmisję
MalgosiaW 07:50, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Muszę przyznać się do ogrodowego błędu.

Na samym początku


Sierpień 2018r.:


Świerk kłujący Białobok z bliska:


Trudno mi uwierzyć, że tuje Aureospocata, rosnące przy siatce kupowałam z gołym korzeniem, wielkie na ok. 10 cm za parę groszy

Muszelka 07:56, 23 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ładniej ze "spokojniejszą" falą z kostki

Tak, rośliny zaskakują wzrostem. My w 2016 r. robiliśmy nowe nasadzenia z tujek (szmaragdy i goldy) przy płocie. Wszystkie miały wys. 40 cm. W tej chwili mają ok. 160 cm.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kasia_CS 13:37, 23 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie też się podoba zmiana linii rabat - bardzo na plus

Bardzo ciekawa jestem jakie masz u siebie różyczki i jakie masz swoje ulubione
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 14:12, 23 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)
Mnie też się podoba zmiana linii rabat - bardzo na plus

Bardzo ciekawa jestem jakie masz u siebie różyczki i jakie masz swoje ulubione


Dziękuję Trochę tych róż w ciągu ostatnich trzech lat posadziłam. Są to w większości młode krzaczki. Sporo mam sadzonych po 2, 3 sztuki lub jak w przypadku okrywowych więcej. Z niektórymi różami przyszło mi się pożegnać. Ulubione to zawsze te które w danym roku nie chorują. Mam chyba ADHD różane, bo ciągle podobają mi się nowe.

Spróbuję wkleić listę. I później wybrać te najlepiej u mnie rosnące.

Dorota123 20:39, 23 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witam się i ja u Ciebie
Piękny ogród stworzyłaś, czy hortensje Blue Heaven nie przemarzają? Na takie nieprzemarzające to bym się skusiła.
Ja też od 4 lat zachłystywałam się urodą róż, owszem pierwsze kwitnienie bardzo ładne, natomiast drugie to istna porażka w moim ogrodzie. Zgromadziłam ich ponad 80. Trawniczek masz jak marzenie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
MalgosiaW 07:34, 24 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dorota123 napisał(a)
Witam się i ja u Ciebie
Piękny ogród stworzyłaś, czy hortensje Blue Heaven nie przemarzają? Na takie nieprzemarzające to bym się skusiła.
Ja też od 4 lat zachłystywałam się urodą róż, owszem pierwsze kwitnienie bardzo ładne, natomiast drugie to istna porażka w moim ogrodzie. Zgromadziłam ich ponad 80. Trawniczek masz jak marzenie.

Witaj, bardzo mi miło Hortensje Blue Heaven kwitną na ubiegłorocznych i tegorocznych pędach. Co prawda przykrywam na zimę młode krzewy, bo u mnie bywają srogie zimy. W zeszłym roku w maju te hortensje całkiem przemarzły, ale odbiły i pięknie kwitły. Jedynie kwiaty mogłyby utrzymywać dłużej kolor niebieski, jak dla mnie nawet do zimy.

80 róż pięknie, to spora kolekcja. Jest co robić. U mnie też drugie kwitnięcie słabsze. Ale w czerwcu był gorąc, róże kwitły jak szalone. Ja walczyłam z ogrodnicą niszczylistką Potem pogoda się popsuła, było zimno i ciągle lało. I większość róż złapała czarną plamistość Ale mimo tego róże uwielbiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies