Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 12:52, 30 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Bonica - jedna z moich pierwszych róż:


W towarzystwie Minervy, którą przesadzam. Jej miejsce zajmie Pashmina

MalgosiaW 14:03, 30 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Skoro jestem przy różach

Pierwsza rabata różana - Lovely Fairy:


I po zmianach - ulubienica Baronesse:




Niem mam serca wyrzuć modrzewia Pendula, choć to straszny śmieciuch.
Muszelka 17:09, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Małgosiu, bardzo dziękuję za odpowiedź
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kasia_CS 21:29, 30 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Skoro jestem przy różach

P

I po zmianach - ulubienica Baronesse:



czy to jest jedna róża Baronesse?!!

Aspirynka u Janki ma prawie 160cm szerokości na rabacie.. gdzie ja wcisnę tego potwora ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 06:45, 01 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


czy to jest jedna róża Baronesse?!!

Aspirynka u Janki ma prawie 160cm szerokości na rabacie.. gdzie ja wcisnę tego potwora ?


Aspirin Rose powiadasz 160 cm, muszę to zobaczyć Janka musiała chyba zaczarować Aspirinkę, jestem pod wrażeniem. Patrzę w internecie, w szkółkach i wszędzie rozmiary wys/szer: 80/60 cm, 70/50, 70/100. U mnie na razie rosną w donicy i przez bacopę słabo się rozkrzewiły, co zauważyłam zbyt późno. Za dwa lata pójdą w grunt. Na szczęście białe róże pasują mi praktycznie wszędzie. Zresztą zupełnie nie planowałam a powstała biało- żółta rabata za wiatą garażową i miejsce jeszcze jest.

Baronessy są cztery, ale śmiało trzy by wystarczyły. Rosną bardzo zdrowo, bujnie, więc na razie myślę, że nie jest im za ciasno. Przynajmniej mam cały czas kwiaty przed domem, w czerwcu wręcz jest festiwal różany. Zdjęcia z telefonu początek lata:



Nie szkoda mi również wycinać pędów z pąkami, gdy zbytnio się wychylą znad rabaty. U mnie dzieci biegają w kółko lub chowają się pod modrzewiem, wystarczy, że ja cała podrapana przez róże chodzę one już nie muszą






Zagajanka 12:07, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MalgosiaW napisał(a)


Aspirin Rose powiadasz 160 cm, muszę to zobaczyć Janka musiała chyba zaczarować Aspirinkę, jestem pod wrażeniem. Patrzę w internecie, w szkółkach i wszędzie rozmiary wys/szer: 80/60 cm, 70/50, 70/100.

Cześć, Gosiu
Przysięgam, ona ma obecnie te 160 cm na szerokość i 100 na wysokość Ale też ma 4 pełne lata u mnie na mojej ciężkiej glinie i w łagodnym wrocławskim klimacie
Nie u każdego musi tak być, no i sadzonka też powinna być dobra.

Lista Twoich róż imponująca Zgadzam się z większością wyborów, no może poza Swany
Rabata różana w czerwcu - obłędna, oczywiście warto ją poszerzać
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 19:45, 01 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ja nie wiem, gdzie Ty chowasz te chore róże, bo na zdjęciach tego nie widać Szukałam połączenia róż z trawami i u Ciebie znalazłam z ML, które mi się bardzo spodobało. Pozdrawiam i zaznaczam do podglądania
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
adkawi 10:34, 02 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj. Trafilam do Ciebie od Janki i widze wspolna super zajawkę rozana.Piekny zadbany ogrod.Widac ze duzo pracy włożyliscie.Super lista rozana!! Bede zagladac i podziwiac .I mam odrazu pytanie do Ciebie kochana.Jakie rozyczki masz posadzone miedzy miskantami? .Co robisz ze Twoje hortensje maja tak intensywny niebieski kolor?.Coś pieknego.Moje posadzone w kwaśnej ziemi podlewane odzywka do hortensji niebieskich i tylko aby aby sie zabarwiły ☹ .Moze mam zła odmianę.
Jesli chodzi o modrzewia pendula to mozesz zawsze zmienic sciolke na zwykła kore wtedy nie widac spadajacych igieł
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Adrianna
MalgosiaW 13:25, 03 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Wendy79 napisał(a)
Ja nie wiem, gdzie Ty chowasz te chore róże, bo na zdjęciach tego nie widać Szukałam połączenia róż z trawami i u Ciebie znalazłam z ML, które mi się bardzo spodobało. Pozdrawiam i zaznaczam do podglądania


Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam
MalgosiaW 13:32, 03 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Witaj. Trafilam do Ciebie od Janki i widze wspolna super zajawkę rozana.Piekny zadbany ogrod.Widac ze duzo pracy włożyliscie.Super lista rozana!! Bede zagladac i podziwiac .I mam odrazu pytanie do Ciebie kochana.Jakie rozyczki masz posadzone miedzy miskantami?
Pozdrawiam serdecznie.


Hej. Witam serdecznie. Najpierw opowiem o różach. Z trawami z tyłu rabaty rosną pnące:

Od prawej przy pergolach: Nahema, Eden Rose, Giardina, A Shropshire Lad i Uetersener Klosterrose. Z przodu od prawej: William and Catherine, Princess Anne, Geoff Hamilton, Ascot, Chippendale, Crocus Rose, Princess Alexandra of Kent, Munstead Wood, Leonardo da Vinci oraz First Lady.

Na razie rosną, bo szykuję w jesieni zmiany.

Nahemę raczej przesadzę. Jej miejsce zajmie Palais Royal. Jest kremowy więc muszę zamienić Williama and Catherine na Maid Marion. Na nową rabatę różaną pójdzie też Crocus Rose. Nie pasuje mi do Chippendale, zlewają się kolorystycznie, o dziwo. Zresztą Crocus ma inne listki od reszty i jest chorowity. Nie wiem co posadzę w zamian.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies