Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Przesadzanie piwonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie piwonii

Gardenarium 09:16, 25 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też mam, świerk serbski (odczyn obojętny) a obok różaneczniki (odczyn kwaśny). Po prostu tu gdzie rosną trzeba zapewnić inne podłoże w dołek.

To nie jest rozwiązanie idealne, ale możliwe. W takim razie posadź piwonie obok cisów (żółte kolumnowe Fastigiata Aurea. Odczyn będzie się zgadzał.

Albo trawy miskanty posadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
17:15, 14 maj 2016
kryniafu napisał(a)
Piwonie w sąsiedztwie bodziszków.


świetna aranżacja skorzystam z tego pomysłu,dziękuję.
17:18, 14 maj 2016
EdytaB napisał(a)
Ja mam piwonie już od lat i nigdy mi nie chorowały, babcia zawsze w sierpniu kazała je ciąć do ziemi, niczym nie przykrywam, jak są wielkie deszcze to co najwyżej kładą sie kwiaty ale zdrowe jak byk.
Mam ok 10 metrowy szpaler.
Gdybys bliżej mieszkała do bym podeslała ze 2 karpy.


Edytko , a dokładnie kiedy można , czy juz na poczatku sierpnia, połowie , pózniej?
17:24, 14 maj 2016
Jeżeli łączyć z piwoniami inne rośliny, a chcemy by było bardzo widowiskowo wiosną






lub soliter na trawniku
17:27, 14 maj 2016
Kiedy jest skupisko piwonii, to sadzę między rostawionymi piwoniami liliowce i delikatne krzewy - krzewuszka, sosna karłowa, przycinam w lipcu liście piwonii i mam inną rabatę, tak to wygląda wiosną:

17:30, 14 maj 2016
mam inną rabatę, tak to wygląda wiosną:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies