Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Przesadzanie piwonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie piwonii

Dzidka 21:50, 12 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Jeżeli łączyć z piwoniami inne rośliny, a chcemy by było bardzo widowiskowo wiosną, to może irysy syberyjskie


i irysy bródkowe


Jeśli chcesz, aby coś działo się późnym latem i jesienią, to trawy, ja mam rozplenicę japońską.
Poniżej rozplenica w zupełnie innym towarzystwie, bo jakoś nie potrafię znależć jej zdjęcia wśród piwonii.




Na innej rabacie posadziłam rozchodniki wśród piwonii. Wkrótce powinny rozkwitnąć.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Pszczelarnia 15:53, 17 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję. Jeszcze kończę tę rabatę. Będą same wymieszane gatunki piwonii na tle istniejących krzewów. Ale dalej idąc będą irysy z innymi kwiatami (?), a po przeciwnej stronie trawy, rozchodniki, marciny, jeżówki różowe. Jak skończę zamieszczę zdjęcie. Ciągle dosadzam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 08:06, 19 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Irysy raczej z przodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 22:43, 29 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciężki początek. Wywiozłam kilkanaście taczek gruzu (kamieni, etc.). Nawiozłam ziemię ogrodową, dołożyłam torfu odkwaszonego i kompostu. CDN


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 23:07, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Początki zawsze są trudne, szczególnie przygotowanie ziemi, ale dobrze Ci idzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
vesper 15:55, 30 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Fajny wątek, akurat szykuję się do przesadzania i dzielenia piwonii. Mam nadzieje, że się nie spóźnię. Pomysł Danusi, aby posadzić funkie z piwoniamii super! Mam tylko pytanie, czy słoneczne stanowisko dobre dla piwonii nie zaszkodzi funkiom? Bo taka kompozycja by mi się widziała

A co myślicie jeszcze o tym, aby urozmaicić rabatę pasem z begonii? Kiedy piwonie przekwitną, begonie mogłyby cieszyć oczy kwiatami.
____________________
Ogródek vesper
Gabriela 16:29, 30 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piwonie i bodziszki - yes, yes, yes.
Piwonie i irysy - jw. Byle kolory grały, trzeba też pamiętać o tym, że piwonia będzie dużym krzewem, który się pokłada.
U mnie wygląda to tak, zaznaczam że oba założenia młodziutkie są, a na zdjęciach bardziej chodziło mi o kolor tych irysów, piwonie za nimisą ciemnoróżowe, przed nimi niska tawuła też kwitnie na różowo.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 16:31, 30 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja nie jestem za funkiami koło piwonii (no, może na początku rabaty, żeby zaznaczyć, że coś się tam dzieje na tej rabatce). Ale dlatego, że funkie to rośliny cienia a piwonie słońca i nie potrafię łączyć tych żywiołów (tak jak nie potrafię połączyć cisa z lawendą), nawet jeżeli są takie odmiany funkii, które wytrzymają nasłonecznienie. Begonie też może spalić słońce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:37, 30 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysia, co to za kwiatki po lewej stronie takie smukłe; fioletowe to czosnki a białe (wilczomlecz?)? Co do tawuł, mnie się to zestawienie z piwoniami podoba (ta sama tonacja), ja mam je (tawuły) po drugiej stronie ścieżki na rabacie naprzeciwko piwonii. Piwonie moga byc razem w dużych ilościach albo na rabacie w dobrym towarzystwie ale wtedy pojedynczo - tak to widzę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 16:58, 30 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kwiatki po lewej to kwiaty na kępie szczypiorku po prostu, kępy, których się nie zjada, zostawiam i ścinam dopiero jak kwiatki przekwitną, a to białe przed nimi to ostrogowiec, sam się wysiewa, ale nie mam pojęcia jak, musi mieć bardzo drobne nasiona, bo nigdy nie zdążyłam ich zauważyć.
Piwonie mam na " angielskiej rabacie" posadzone pojedyńczo, w rytmach, a na tej drugiej rosną cztery sztuki w rzędzie, chodziło mi o to, żeby utworzyły taką masę, zwarty rząd kwiatów.
Mam nadzieję że zdążę jeszcze z obsadzeniami moimi jeszcze innymi piwoniami - zakładam, a właściwie zmianiam rabatę - są tam już trzy różne i jedna majowa i jeszcze mam trzy inne kupione wiosną, z anemonowymi, pojedyńczymi kwiatami. Do tego na pewno będą irysy, dołem starzec, tzw. królicze uszy. Jako akcenty wysokie są już pnącza - dwie róże i jeden wiciokrzew, po bokach róż będą niebieskie powojniki. Kwitnienie będzie krótkie, ale spektakularne, resztę kolorów w pozostałe miesiące lata zrobią pnącza i te szare, filcowe starce.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies