Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Fuksja 15:13, 25 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Same cuda pokazujecie to i ja się pochwalę moim Phantomem, ma około 170 cm.

____________________
pozdrawiam,Ania
iwonka162 15:58, 25 sie 2017


Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 1
Wczoraj kupilam hortensje może ktoś wie jaka to odmiana?
Eleeri 20:19, 25 sie 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Moja pierwsza przygoda z hortensjami zaczęła się w tym roku od podarowanej mi przez sąsiadkę anabelki
Była jeszcze mała i nic nie zapowiadało, że obdarzy mnie w tym roku kwieciem, a tu proszę, 3 kwiaty


Później już było z górki
Kupowałam i kupowałam choroba jakaś, czy co...

Nie spodziewałam się, ale zakwitła mi jeszcze jedna - Diamantino:


I jak zauważyłam to i jedna Limelight ma zamiar mi zakwitnąć tego roku
____________________
Joanna Ogród Eleeri
brydziasia 10:35, 29 sie 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Moją NNkę ze sklepu po bułki zaczynam podejrzewać o spokrewnienie z Gemini, chociaż ta w wersji 'blue' nie bardzo się wybarwia, tak wersja 'pink' zaczyna wracać do zielonego... zaryzykuję chyba z jedną i będą zimowała zadołowana w warzywniku...


Co jest nie tak z moimi bukietówkami, że się teraz nagle obudziły i postanowiły powypuszczać nowe pędy z kwiatami, podczas gdy pozostałe już wszystkie praktycznie się wybarwiły.... nie nawoziłam, nie ścinałam, jedynie dużo deszczu ostatnio dostały.
ZbigniewG 11:28, 01 wrz 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
NN wciąż zachwycająco piękna

w tle Polar Bear


Big Ben
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Iwonka 11:05, 02 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Moja pierwsza hortensja ma kilka lat. Zupełnie nie wiem, co to za odmiana. Cieszy mnie, że prawie wcale nie przebarwia się tylko lekko szarzeje. Nie wiem też dlaczego, ale zawsze ma takie dwa piętra. Nawet fajnie to wygląda

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
KasiaBawaria 18:58, 02 wrz 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
fantasia.Pomimo mrozow opsypana pakami.

Schloss Wackerbarth- kwiat w cieniu i kwiat w sloncu




Limelight


annabelle


Sundae fraise
____________________
Zapraszam na kawe
Nowa12 08:41, 06 wrz 2017


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Proszę o podpowiedź, które hortensje zachowują najdłużej limonkowy kolor. Mam hortensje Limelight ale bardzo szybko robią się kremowe a potem różowe. Takie są w tej chwili. Czy decydujące jest stanowisko czy chodzi jednak o gatunek hortensji? U mnie jest strona południowa więc od rana do wieczora słońce. W okolicy widzę hortensje, które nadal są intensywnie limonkowe (od momentu kiedy zakwitły nie zmieniły koloru). Czy to taka odmiana (jeżeli tak może ktoś wie jaka) czy dlatego, że rosną w cieniu, półcieniu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulka 09:19, 09 wrz 2017


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Takie piękne, ja również jestem zakochana w hortensjach.

Macrophylla NN. Prawie plakalam nad nią po majowych przymrozkach, mimo otulania zmarzła. Nie spodziewalam się kwiatów, ale podlalam magiczną i florowitem hojnie jak zaleca Danusia i w czerwcu zdumiona wypatrzylam pierwsze paki. Żeby było smiesznie, wybarwila się delikatnie błękitem na kilku pędach.

Cieszyła kwiatami caly lipiec
____________________
Ulla
KasiaBawaria 08:09, 11 wrz 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zna ktos hortensje 'Mme G.J. Bier' i Rheinland?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies