Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Urszulka 21:35, 24 wrz 2017


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77

Ogrodowa "Jola" w tym roku zimowała w donicy w piwnicy, chyba jednak pójdzie do gruntu.

I annabelle przesadzona i chyba jej to miejsce i towarzystwo róż pasuje.
____________________
Ulla
mmeg 21:30, 26 wrz 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Witam,proszę o pomoc. Na początku sierpnia, wykorzystując gałązki hortensji bukietowej ułamane przez psa, zrobiłam sadzonki. Gdzie powinnam je przezimowac? Na razie rosną w doniczkach na parapecie. Będę wdzięczna za odpowiedź.

ZbigniewG 18:59, 04 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
wszystko zależy od systemu korzeniowego, jeżeli masz chłodny parapet dobrą pamięć i cierpliwość to możesz w domu
ja zadołowałbym z doniczką w ogrodzie tak z 5cm powyżej krawędzi a jak będzie minusowo przykryj świerkowymi gałązkami

dzisiejsze




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 19:42, 04 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
c.d.




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 09:36, 05 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
był dubelek to dorzuciłem prawie hortki

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
mmeg 14:56, 05 paź 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
ZbigniewG napisał(a)
wszystko zależy od systemu korzeniowego, jeżeli masz chłodny parapet dobrą pamięć i cierpliwość to możesz w domu
ja zadołowałbym z doniczką w ogrodzie tak z 5cm powyżej krawędzi a jak będzie minusowo przykryj świerkowymi gałązkami



Dziękuję za odzewchłodnego parapetu niestety nie posiadam,wiec zadołowałam. Zobaczymy czy coś z niej będzie.
A możesz mi jeszcze napisać co to za hortensja na pierwszym zdjęciu-ta biala z pełnymi kwiatami? Czy to You and Me Together? Jest zjawiskowa!
ZbigniewG 21:33, 06 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
to hortensja drzewiasta Hayes Starburst kwiat piękny tylko pędy wiotkie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Muszelka 20:59, 08 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mam prośbę. Czy możecie pomóc mi rozszyfrować, jaka jest to odmiana hortensji ogrodowej?

To stary, kilkunastoletni krzew. Zaczyna kwitnąć w połowie czerwca. Kwiaty przez całe lato są koloru różowego (zdecydowany róż, nie blednący na słońcu).
Gdy przychodzi jesienne ochłodzenie kwiaty przybierają kolor intensywnie malinowo-czerwony. Liście, aż do przymrozków, stopniowo czerwienieją.

U mnie ta hortensja rośnie na wyspowej rabacie, w lekkim cieniu, pod dwoma świerkami. Kwitnie (mniej lub bardziej obficie) co roku. W tym sezonie raczej słabo, wiosną trochę przemarzła. Są lata, że spod kwiatów nie widać liści.

Poniżej zdjęcia z wczorajszego dnia:




____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 21:00, 08 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
A tak wyglądają w czerwcu, kiedy kwiaty wybarwiają się z koloru limonkowego w różowy.


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Urszulka 18:12, 09 paź 2017


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Z odmianą nie pomogę, ale cudna jest
____________________
Ulla
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies