Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

emalia112 15:24, 19 sty 2014

Dołączył: 18 sty 2014
Posty: 11
Dziękuję, choć trochę mnie Danusiu zasmuciłaś. Bardzo liczyłam na perowskie. Siostra zajmuje sie tworzeniem kompozycji z suchych roslin, ja dostarczam jej materiałów, oprocz komercyjnych wszelakich zatrwianów, zbóż, kocanek potrzebuje czegos wyjatkowego. Liczyłam, że uda mi sie zachowac przy suszeniu ten piękny kolor i pokrój kwiatów. Ale będę próbować może znajdę sposób.
rafal2183 20:57, 19 sty 2014


Dołączył: 02 lut 2013
Posty: 6
Ja kiedyś ususzyłem perovskie po ścięciu trzeba powiesić roślinki do góry nogami, w takim miejscu aby się nie wykruszyła. Jak się zasuszy spryskujemy lakierem bezbarwnym, można spróbować lakierem do włosów roślinki będą trwałe

przykładowa wiązanka na wszystkich świętych, wykonana przeze mnie z roślin które miałem w ogrodzie
Tu widać perovskie ściętą prosto z ogrodu, astilbe też prosto z krzaka w miarę pasuje


Wykorzystałem nawet liście i kwiatostany żurawki





a wrzosy uwielbiam


Czuję że mi się oberwie, że nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać
____________________
"Drzewa i kamienie nauczą cię rzeczy, których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela "
iwonadm 21:13, 26 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Mam pytanie: kiedy przycinacie swoje perovskie?
Czy już teraz można?
Moją wsadziłam latem pięknie się rozrosła, nie ścinałam jej jesienią.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Sonka 12:05, 27 lut 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Myślę, że teraz się ją ścina,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Toja 13:39, 18 mar 2014


Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 214
U mnie zmarzła a miałam ją 3 lata, wspaniała roślinka.
____________________
Paulina Zakamarek
Madzenka 19:43, 18 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Toja napisał(a)
U mnie zmarzła a miałam ją 3 lata, wspaniała roślinka.


Teraz stwierdziłaś, że zmarzła czy rok temu? Perovskia póżno rusza. Mimo że wiosna u mnie na całego (kwitna forsycje, zaczynają kwitnąc magnolie) perovskia jeszcze w śnie zimowym, ale juz ją przycięłam.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
szkabona 13:30, 08 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
A co sądzicie o połączeniu perowskii z lawendami.
Mam pas lawendy na rabatce wzdłuż ściany domu (tylko ona jest w stanie znieść całodzienne nasłonecznienie i suchą ziemię). Czy perowskia będzie dla niej dobrym towarzystem kolorystycznym? Posadziłabym pas perovskii za pasem z lawend. Elewacja domu jest w kolorze jasnoszarym. Zastanawiam się czy nie będzie to za mdłe połączenie.


barbara_kraj... 16:36, 09 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Teraz dobra pora na przycięcie pędów perowskii. Patyczków nie wyrzucamy, tylko. podobnie jak z patykami hortensji, wsadzamy do ziemi i ukorzeniamy. Łatwy sposób na otrzymanie nowych roślin
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Madzenka 06:22, 10 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
barbara_krajewska napisał(a)
Teraz dobra pora na przycięcie pędów perowskii. Patyczków nie wyrzucamy, tylko. podobnie jak z patykami hortensji, wsadzamy do ziemi i ukorzeniamy. Łatwy sposób na otrzymanie nowych roślin


Wiosna w tym roku zdecydowanie wcześniej nadeszła , moja oerwoskia nie tylko dawno przycięta ale już ruszyła z nowymi przyrostami.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 22:37, 03 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
kilka dni temu sadziłam perowskie...młode sadzonki kupowane przez neta....po tych majowych porannych temp. zauważyłam że chyba zmarzły...myślicie, że odbija?...a może jakoś je przyciąć?...prosze o poradę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies