Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Perowskia łobodolistna - Perovskia atriplicifolia

Delein 10:24, 04 maj 2014


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 16
beta napisał(a)
kilka dni temu sadziłam perowskie...młode sadzonki kupowane przez neta....po tych majowych porannych temp. zauważyłam że chyba zmarzły...myślicie, że odbija?...a może jakoś je przyciąć?...prosze o poradę

Jeśli część nadziemna zrobiła się brzydka i klapnięta- możesz przyciąć. Jeśli korzeń nie zmarzł, powinien wypuścić wszystko od nowa
____________________
50 Shades Of Green
beta 20:23, 04 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Delein napisał(a)

Jeśli część nadziemna zrobiła się brzydka i klapnięta- możesz przyciąć. Jeśli korzeń nie zmarzł, powinien wypuścić wszystko od nowa


oooo to dobra wiadomość...dzięki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 22:42, 09 lip 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
mam problem...perowskia zaczęła od spodu żółknąć...czytałam gdzieś, ze to może być przyczyną braku azotu...czy spotkaliście się z czymś podobnym?...proszę o radę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Toszka 00:11, 10 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Perowskia jak lawenda od spodu nie jest do oglądania
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jadwiszka 13:21, 10 lip 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Toszka napisał(a)
Perowskia jak lawenda od spodu nie jest do oglądania


Toszka a to samo jest z przetacznikami? mam rózowe red fox chyba i to co się działo z nimi od dołu to przechodzi ludzkie pojęcie, a niebieskie niskie - są ładne na całej długości.
Sebek 12:39, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Być może liście są za długo w cieniu albo roślina nie wyrabia by nakarmić wszystkie liście i kwiaty Jak Cię wkurzają to je oberwij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Toszka 17:51, 20 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czasami od dołu bylina wygląda nie najpiękniej, bo albo jest zbyt głęboko posadzona (czasami wystarczy 1 cm), albo ma zbyt wilgotno... Inna sprawa, że byliny od dołu się starzeją i nie zawsze wyglądają cud-miód
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
szkabona 23:22, 23 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Justyna napisał(a)




Justyno, czy trawa pod perowskią to Hakonechloa "Aureola"?

Moje perowskie rosną w towarzystwie lawend i róż - choć są młode i jeszcze dobrze nierozrośnięte już mi się podobają. Kwiaty mają przecudny kolor i przyciągają masę motyli.

Poza tym mam dwie odmiany - jedna pokłada się, jak na Waszych zdjęciach, druga, ma mniej powcinane liście i jest mocno wzniesiona ku słońcu. Zastanawiam się czy ta druga to przypadkiem nie Little Spire. Obie kupiłam przez przypadek na giełdzie kwiatowej i sam sprzedawca nie wiedział co ma w ofercie Cena też była niezwykle okazyjna - 4 zł za sztukę

Zastanawiam się, jak perowskia wyglądałaby w towarzystwie hortensji Limelight - czy widzieliście gdzieś takie zestawienie? Co prawda obie rośliny preferują odmienne warunki glebowe, ale może udałoby się je połączyć...
Madzenka 21:22, 21 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mam lerovskie posadzaoną orzed hortensją magical moonlight i bardzo lubię to zestawienie. Dlatego wg mnie w połączeniu z limelight będzie się dobrze komponować. Aczkolwiek wymagania gelbowie obie roiny mają calkowicie odmienne

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 21:23, 21 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzenko kopczykujesz perovskie na zimę?, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies