Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » WAKACYJNY KONKURS FINKI

Pokaż wątki Pokaż posty

WAKACYJNY KONKURS FINKI

finka 13:17, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Kochani za przyzwoleniem Danusi ogłaszam mały wakacyjny konkurs : BO WAS WSZYSTKICH BARDZO LUBIĘ

Najpierw kilka zasad:
1. Konkurs składa się z 5 pytań
2. O zajętych miejscach decyduje kolejność nadesłania prawidłowych odpowiedzi.
3.Pytania (myślę) są łatwe i nie powinny sprawić Wam kłopotu - podziwiam wiedzę większości forumowiczów. W razie trudności odpowiedzi znajdziecie w internecie.
4. Nagrody:
MIEJSCE 1 KATALOG ROŚLIN I KATALOG RÓŻ wydany przez ZSZP oraz zestaw cebulek wiosennych - niespodzianka !
MIEJSCA 2-3 KATALOG ROŚLIN wydany przez ZSZP i zestaw cebulek wiosennych - niespodzianka !
MIEJSCA 4-5 KATALOG RÓŻ wydany przez ZSZP i zestaw cebulek wiosennych - niespodzianka!
MIEJSCA 6-10 zestaw cebulek - niespodzianka !

Przewidziałam jeszcze jedną nagrodę, ale ze względów technicznych mogę ją przekazać tylko na miejscu u mnie lub w Warszawie na wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE w piątek 26 sierpnia.

Jest to zestaw roślin mojej produkcji! Chciałabym przyznać tą nagrodę osobie, która odpowie prawidłowo na pytania i będzie mogła odebrać osobiście rośliny. Nie można ich wysłać, bo się zmarnują!!!
Jeśli się okaże, że w pierwszej dziesiątce nie będzie takiej osoby to zestaw roślin wygra pierwsza z kolei spełniająca powyższy warunek.

Życzę powodzenia !!!

WSZYSTKIE ZDJĘCIA POCHODZĄ Z MOJEGO OGRODU LUB SZKÓŁKI !!!

O 13:30 pojawią się pytania !!! Przygotujcie się !!!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 13:30, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
PYTANIE 1.

Zdjęcie przedstawia Jeżówkę purpurową. Napisz co to za odmiana. Podpowiedź: została zgłoszona do tegorocznego konkursu roślin na wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE.






PYTANIE 2

Jaką roślinę przedstawia zdjęcie: Podaj nazwę rodzajową i gatunkową po łacinie i po polsku




PYTANIE 3

Jaką roślinę przedstawia zdjęcie: Podaj nazwę rodzajową i gatunkową po łacinie i po polsku




PYTANIE 4

Zdjęcie przedstawia roślinę jednoroczną produkowaną przez firmę Plantpol Zaborze. Podaj jej nazwę i odmianę.






PYTANIE 5

Co to za urządzenie? Brakuje jednego elementu, ale i tak łatwo rozpoznać co to jest. Urządzenie jest przedwojenne (po Niemcach) - prezent ze stryszku od sąsiadki.




____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 13:37, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Odpowiedzi prześlijcie w formie wiadomości , nie na ogólnym forum !!!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Sebek 13:49, 13 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
OK
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
finka 14:25, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Podpowiedź do pytania nr 2 - ta bylina kwitnie obecnie

Podpowiedź do pytania nr 3 - to urządzenie ogrodnicze z początku wieku - teraz są w nowoczesnym wydaniu
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 14:26, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
I jeszcze jedna uwaga, można kilka razy przesyłać odpowiedzi, aż będą prawidłowe....
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Joku 18:43, 13 sie 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 21:39, 13 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ach, taki katalog roślin by mi się przydał
____________________
U Matki
finka 21:43, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Moi drodzy, widzę, że macie problem z pytaniem 1 i 2. Co do pierwszego - myślę, że podpowiedź jest jednoznaczna i wystarczająca...wystarczy dobrze poszukać. A drugie pytanie - ta roślina jest byliną.

Ostatnie 5 pytanie: proszę o jednoznaczne odpowiedzi - konkretna nazwa - nie wymienianie, że może to być to lub to.

Wciąż jeszcze macie szanse na nagrody. Przysyłajcie odpowiedzi w oknie WIADOMOŚCI lub poprawiajcie je !!!

Powodzenia
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 23:21, 13 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
wciąż jeszcze nie mamy zwycięzcy !!! Poprzeczka jednak dość wysoka, ale dobrze kombinujecie...

w stawce stali bywalcy ogrodowiska !!! Dopracujcie swoje odpowiedzi !!!!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies