Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Salvia - szałwia

Pokaż wątki Pokaż posty

Salvia - szałwia

Basia_KRK 18:47, 17 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Czy szałwia Salvia x Jamensis 'Nachtvlinder' jest może do kupienia w Polsce? Spotkałyście się z nią? Czy jest dostępna tylko w angielskich ogrodach?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
ferra 10:10, 21 cze 2021

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Moje szalwie rosna w nogach kolumnowych grabow i wygladaly przepieknie. Niestety sa olbrzymie i pokladaja sie na potege. Zapewne przed duza ilosc wody, bo trawa jest dobrze podlewana i spadek terenu jest w strone gdzie rosna szalwie.

Czy sa odmiany, ktore sie w ogole nie pokladaja?
Albo macie pomysl czym zastapic w tym miejscu szalwie, zeby bylo rownie uroczo?

Tak bylo:



Zdjecie z dzis:
dzika_roza 12:49, 03 sie 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
większość moich szałwii po cięciu lipcowym wygląda jakby zdechła...
w ogóle nie ruszają, nawet nie odbiły od ziemi
co się mogło stać?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
w_zaczarowan... 14:21, 30 gru 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 37
anna_g napisał(a)

To zostawmy tutaj szałwię a za pomysły dzięki wielkie, artykuł przeczytam - poprzyglądam sie i pomyślę. Dobrej nocy
to moja rabata z szałwią amethyst piwoniami, różami i czosnkiem globemaster, szałwia bezproblemowa
____________________
Anka_Kubanka
Belinka 07:57, 18 mar 2022


Dołączył: 09 gru 2021
Posty: 13
Wstyd się przyznać, ale ja szałwię jako ozdobę odkryłam dopiero wczoraj, czytając artykuł na jakimś forum ogrodniczym. Nie wiem kiedy ja posieję/posadzę wszystko to, co bym chciała w ogrodzie mieć. Na razie to wciąż wielki klepisko
joanna36b 11:24, 29 mar 2022

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 16
A czy ktoś z was miał taki problem żeby szałwia omszona zanikała. Posadziłam na słonecznym stanowisku w glebie przepuszczalnej i tak naprawdę to cieszyłam się nią tylko dwa sezony. Trzeci sezon już była dużo mniejsza i mizernie wyglądała, a w tym to chyba wcale nie będzie. Czy to jest roślina krótkotrwała? Długo wam wytrzymuje na jednym stanowisku?
Wiolka5_7 11:28, 29 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
joanna36b napisał(a)
A czy ktoś z was miał taki problem żeby szałwia omszona zanikała. Posadziłam na słonecznym stanowisku w glebie przepuszczalnej i tak naprawdę to cieszyłam się nią tylko dwa sezony. Trzeci sezon już była dużo mniejsza i mizernie wyglądała, a w tym to chyba wcale nie będzie. Czy to jest roślina krótkotrwała? Długo wam wytrzymuje na jednym stanowisku?


No właśnie u mnie jest w tym roku problem z szałwią Caradonna. Wygląda jak nieżywa, gdzie nie gdzie tylko jakieś listki... Widzę, że nie tylko u mnie tak jest.
Moja ma 3 sezony.
Te co mają jeden sezon wyglądają super ,całe w listkach a te starsze tragedia. No ale jeszcze chwilę poczekam zanim wywalę

Moje tak wyglądają teraz...


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
dzika_roza 11:33, 29 mar 2022


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
To i tak nieźle... moje szałwie Pink Field i Senstanion Deep Rosę - łącznie jakieś 20 sztuk - wszystkie po cięciu lipcowym w zeszłym roku padły...
Nie wiem co się wydarzyło. Miały 3 albo 4 sezony, zawsze latem były cięte. A w zeszłym roku w ogóle w wakacje nie wypuściły listeczka nawet. Teraz je oglądałam, wszystkie są do wywalenia. Wyciągam z ziemi suche, czarne korzonki.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Wiolka5_7 12:07, 29 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
dzika_roza napisał(a)
To i tak nieźle... moje szałwie Pink Field i Senstanion Deep Rosę - łącznie jakieś 20 sztuk - wszystkie po cięciu lipcowym w zeszłym roku padły...
Nie wiem co się wydarzyło. Miały 3 albo 4 sezony, zawsze latem były cięte. A w zeszłym roku w ogóle w wakacje nie wypuściły listeczka nawet. Teraz je oglądałam, wszystkie są do wywalenia. Wyciągam z ziemi suche, czarne korzonki.

O kurczę
moje za to jeszcze w lutym miały pełno zielonych liści a potem je przycięłam... I jedne te roczne odbiły super a te starsze jak na foto... Mam ich 15szt.na jednej rabacie ,eh szkoda by było...

Szałwie mam wrażenie , że są krótkowieczne... Któregoś roku dziewczyny pisały , że im nie odbiły po zimie wcale...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 14:31, 29 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Dziewczyny, to oznacza, że najwyższy czas na podział szałwii. Dzięki temu się wzmocnią i wrócą im siły witalne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies