Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Salvia - szałwia

Pokaż wątki Pokaż posty

Salvia - szałwia

KasiaWB 12:51, 31 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Bardzo podoba mi się ta roślina mam ją u siebie w kilku odmianach, ale dopiero pierwszy sezon.

Pokażcie swoje szałwie i napiszcie parę słów o Waszym doświadczeniu w uprawie i pielęgnacji oraz ewentualne kompozycje

Salvia nemorosa (synonimy łac.: Salvia superba) szałwia omszona





Informacje ze strony ZSZP.PL: "Średniej wysokości bylina rabatowa, wyrastająca do wysokości 80 cm. Tworzy liczne, wzniesione pędy, zakończone rozgałęzionymi, kłosowatymi kwiatostanami. Kwiaty fioletowoniebieskie. Barwne są nie tylko kwiaty, ale również przykwiatki, od IV. Regularne wycinanie przekwitłych kwiatostanów bardzo przedłuża kwitnienie. Gatunek ten ma wiele odmian. Najczęściej spotykane są odmiany o kwiatostanach fioletowych bądź fioletowoniebieskich, ale znane są też odmiany białe i różowe. Nie ma specjalnych wymagań. Doskonała na większe rabaty. Do sadzenia w dużych grupach po 10-20. Liczba roślin na 1 m2 - 9. (...) Stanowisko słoneczne. "

Mam również następujące szałwie, które są niezwykle dekoracyjne, ale podobno nie zimują
niska odmiana, srebrne łodyżki i niebieskie kwiaty


wysoka odmiana o niebieskich łodyżkach i kwiatach Salvia farinacea



i podobna niska odmiana



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Agnieszka 15:04, 31 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Mam w ogrodzie dwie szałwie omszone: różową i fioletową. Obie są roślinami zdrowymi i zupełnie niekłopotliwymi. Uwielbiają słońce!!!

Różowa to Rosakonigin:


____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 15:09, 31 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Fioletowa (albo niebieska, jak kto woli) to Merleau Blue:




____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 22:27, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaWB napisał(a)





Ta szałwia rzeczywiście jest jednoroczna. Jej nazwa Salvia farinacea - szałwia omączona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 07:40, 01 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333




i szałwie trikolor



____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
barbara_kraj... 22:32, 01 sty 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ja mam szałwię omszoną. Jest to bylina. Kwitnie w czerwcu a po ścięciu kłosokształtynych kwiatostanów zakwita ponownie. Łatwo się rozsiewa jeśli pozostawi się kilka przekwitłych kłosów. Najładniej wygląda w dużych kępach.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
klarysa 23:04, 01 sty 2012

Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 52
Szałwia szałwia lekarska z mojego zielnika. Szara i żółta.Tricolor i purpurowa słabo zimują. Mam małe sadzoneczki


SZAŁWIA SREBRZYSTA ( Salvia argentea).
Rośnie u mnie od 3 lat. Wcześniej nie dałam jej zawiązać nasion, więc nie wiem jak się rozsiewa. Dopiero w ubiegłym roku próbowałam, zobaczę jakie efekty.
Dosyć wysokie pędy z kwiatami lubią się wykładać, dlatego rośnie z tyłu rabaty.
Preferuje suche i słoneczne stanowiska.




Szałwia omszona świetnie się prezentuje w towarzystwie róż.
____________________
monteverde 02:58, 02 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no piękne macie szałwie dziewczyny ja też mam jedną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 23:40, 06 sty 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
W parku
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madlen 09:45, 02 maj 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
do kiedy można sadzić szałwię ? może wiecie gdzie zakupić , może ktoś jesienią b edzie dzielił ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies