Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:07, 10 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Kasya napisał(a)

Jakie różyczki kupilas ?
Tez mam juz polestar



Róże kupowałam w A za 5 -6 zł .Jak wiesz są bez nazwy było napisane pnąca albo róza i to wszystko .Szkoda mi kasy na te drogie bo uczę się jak z nimi się obchodzić.I tak hoduję je i nie powiem pierwszy rok ....ze nie mają grzyba nie sa łyse .Choć mam też te niziutkie maleńkie z tymi gorzej ale myślę ze z biegiem czasu zawitają u mnie te damy ogrodowe.

Idę zobaczyć Twoje piękości.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 08:44, 10 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
zawitka napisał(a)


Jak chcesz mieć rozsadę z hortensji to najlepszy sposób na dobre przyjęcie przyginasz gałązkę przy krzaczku taką co najniżej jest i przysypujesz ją ziemią i czekasz do wiosny następnego roku .zeby ci woda nie zmyła ziemi z gałazki to mam zrobione z drutu/z wieszaka drucianego/zginam kawałek 20 cmdrut w literę U i przyciskam nim gałązkę .na to jeszcze nasypuję ziemi i spokojnie czekam .Nie ma siły zeby się nie ukorzeniły. Wiosną następnego roku albo jeszce póżniej odcinam od strony matki i sadzona gotowa Spróbuj .Powodzenia .Jak przyjedziesz to Ci pokażę .zapraszam .

Memory strasznie szybko u mnie wystartowała i po jednym sezonie już muszę myśleć żeby ja wysadzić od domu bo potem nie dam rady z nią Powodzenia w odkładach .




O odkladach to wiem kilka odkładów zrobionych od zeszłego roku. Trzeba przyciąć przyszła wiosna. Dużo roślin odkładam np lawende tak sobie rozmnozylam. Nie ma co siać tylko przygina.
Jorty kupuje w Lidlu po 10 zł i pięknie rosną. W tym roku będą kwitly.

Byłam u Hani w Jab. Ale ona tego wszystkiego ma. W szklarni pomidorowo jaki urodzaj.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:45, 10 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
zawitka napisał(a)


Jak chcesz mieć rozsadę z hortensji to najlepszy sposób na dobre przyjęcie przyginasz gałązkę przy krzaczku taką co najniżej jest i przysypujesz ją ziemią i czekasz do wiosny następnego roku .zeby ci woda nie zmyła ziemi z gałazki to mam zrobione z drutu/z wieszaka drucianego/zginam kawałek 20 cmdrut w literę U i przyciskam nim gałązkę .na to jeszcze nasypuję ziemi i spokojnie czekam .Nie ma siły zeby się nie ukorzeniły. Wiosną następnego roku albo jeszce póżniej odcinam od strony matki i sadzona gotowa Spróbuj .Powodzenia .Jak przyjedziesz to Ci pokażę .zapraszam .

Memory strasznie szybko u mnie wystartowała i po jednym sezonie już muszę myśleć żeby ja wysadzić od domu bo potem nie dam rady z nią Powodzenia w odkładach .





Memory szybko rośnie. Nie możesz jej jesienią wykopywać tylko wiosna.
Jeżeli nie chcesz aby od muru miała odstęp to podetnij jej liście na 10 cm od ziemi nic się nie stanie. Też tak robię jak nie mogę przejść.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:50, 11 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
zawitka napisał(a)
Dla Hani Memory na jesieni wysiadka z tego miejsca bo mi mur rozwali ha ha tak rosnie



Witaj Halinko!!
Masz śliczne róże
Piękna wielka ta Memory.Ona szybko rośnie.
ładne liliowce.
Halinko u dorotki przeczytałam,że chcesz nasionka firletki chalcedońskiej.
Ja ją mam. I mogę zebrać ci nasionka ??
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 08:08, 11 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
ElzbietaFranka napisał(a)




O odkladach to wiem kilka odkładów zrobionych od zeszłego roku. Trzeba przyciąć przyszła wiosna. Dużo roślin odkładam np lawende tak sobie rozmnozylam. Nie ma co siać tylko przygina.
Jorty kupuje w Lidlu po 10 zł i pięknie rosną. W tym roku będą kwitly.

Byłam u Hani w Jab. Ale ona tego wszystkiego ma. W szklarni pomidorowo jaki urodzaj.

Pozdrawiam[/quot

O nie wiedziałam że tak można też lawendę odłożyć ide zaraz to zrobię bo potrzebuję na wiosnę

Hania to wspaniała ogrodniczka z wielkim sercem i zacięciem do roślin .


A co do memory to na wiosnę muszę ją wywalić w miejsce gdzie będzie mogła dawać sobie w rośnięcie do woli bo tutaj nie chodzi o przejscie ale o mur przy korzeniach .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:13, 11 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
anabuko1 napisał(a)

Witaj Halinko!!
Masz śliczne róże
Piękna wielka ta Memory.Ona szybko rośnie.
ładne liliowce.
Halinko u dorotki przeczytałam,że chcesz nasionka firletki chalcedońskiej.
Ja ją mam. I mogę zebrać ci nasionka ??
Pozdrawiam serdecznie



OOOO Aniu dzięki przy okazji za liliowce to przecież od Ciebie no i już cieszę się z firletki.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 08:46, 11 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
zawitka napisał(a)

OOOO Aniu dzięki przy okazji za liliowce to przecież od Ciebie no i już cieszę się z firletki.


Czy ta Memory szybko rośnie ??.
Miał być znak zapytania na końcu Inie wpisał się .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 12:10, 12 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
anabuko1 napisał(a)


Czy ta Memory szybko rośnie ??.
Miał być znak zapytania na końcu Inie wpisał się .



Ja nie mogę powiedzieć że powoli u mnie jest tak naprawdę drugi sezon bo kupiłam w donicy nie wielką sadzonkę .




Popatrz taką i bałam się czy nie zmarznie nawet jej specjalnie nie okryłam to co zcięłam położyłam na nie i to wszystko .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 12:58, 12 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Aniu de
dębowe od Ciebie w tym roku pięknie poszły w górę cieszę się z nich jak dziecko.Tylko dla nich miejscówki jeszcze pewnej nie mam.

A memory jak bede przesadzać to ci utnę bez problemu . Patrz jakie ładne
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 16:00, 12 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
zawitka napisał(a)



Ja nie mogę powiedzieć że powoli u mnie jest tak naprawdę drugi sezon bo kupiłam w donicy nie wielką sadzonkę .




Popatrz taką i bałam się czy nie zmarznie nawet jej specjalnie nie okryłam to co zcięłam położyłam na nie i to wszystko .

To tak średnio rośnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies