Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:34, 22 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Anabell napisał(a)
Halinko!

też chciałam czerwone, posadziłam klona Royal Red jest od wiosny czerwoniutki potem ciemnieją liście.

Śliwowiśnie, buki czerwone, perukowiec podolski b. długo utrzymuje czerwień.
Mam b. duży krzew przesadzany multum razy.

Pęcherznica i berberysy wszystkie mam, do tego drzewka jabłoni i wiśni kwitnące wiosną na ciemnoróżowo.

Kusi mnie jeszcze Ambrowiec by jesienią mieć czerowoniasto ale to tak krótko trwa.

Życzę pięknych słonecznych dni podobnych do dzisiejszej niedzieli.



Na pewno sobie coś wybiorę Mam pęcherznicę bordo bede ją dzielić tylko nie wiem jak ją ścinać tzn jak wysoko . Perukowca sadziłam kilka razy i też mnie nie polubił. Dzięki haniu za podpowiedż.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:29, 26 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Obejrzałam chryzantemy jak na razie żyją i rosną jak bedzie tak ciepło to szybko pójda w górę .

Kupiłam 20 cebul lilii tanio .W zeszłaym roku tak kupiłam mieczyki i wszystkie mi kwitły .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 00:16, 27 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Halinko, Ja swe pęcherznice tnę prawie do korzenia, a w sezonie wybijaja potem do 1,5 metra. Ale wtedy nie kwitną. Dopiero na drugi rok
A patyki ukorzeniają się tak jak derenie. Wsadzić w ziemię i podlewać.

Życze dobrej nocy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 08:18, 28 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
hankaandrus_44 napisał(a)
Halinko, Ja swe pęcherznice tnę prawie do korzenia, a w sezonie wybijaja potem do 1,5 metra. Ale wtedy nie kwitną. Dopiero na drugi rok
A patyki ukorzeniają się tak jak derenie. Wsadzić w ziemię i podlewać.

Życze dobrej nocy.


O dzięki za instrukcję cięcia. Mam swoją i u Córki więc dziabnę .

Moja to ta z niskich Diabolo jest niska i ma fajne małe kwiotki kuleczki. Tu jest pierwszy rok nie cięta .W tym roku ją przytnę uformuję .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zbigniew_gazda 08:50, 28 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Halinko pokaż ciemierniki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 09:46, 28 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Lecę zrobić więcej zdjęć .Mam już jednego kwiotka.Juz mam zdjęcia .Dużo jest kwiatów poczekam trochę dam im papu to będa ładne pomarzły im liście .

[
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 09:53, 28 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zawitka napisał(a)



Jednego nie zrobiłam jak był upał tp podlewałam ale nie postawiłam miski z wodą koło nich to pewnie liście by mi się nie skrecały i usychały .Siedzą na słońcu Zobaczymy jakie będa w tym roku ??????

Klony nie lubią palącego słońca, wolą półcień.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 08:07, 01 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Milka napisał(a)

Klony nie lubią palącego słońca, wolą półcień.



W tym roku zadbam o wodę pod nimi jeśli przeżyły zimę .Są osłonięte podsypywałam je śniegiem Zobaczymy czas pokaze .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:42, 04 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Oj chyba nie będę miała o co zadbać z klonami coś mi się wydaje że zmarzły .To znaczy ze mnie nie lubią........To ja ich też. Ha ha ha .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:34, 04 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Klony, szczególnie te palmowe, tez mi sie podobają, ale ze względu na odległość od domu, i brak mobilności, rezygnuję, tak jak z wielu innych chciejstw. Jeden wyjątek zrobiłam dla magnolii . Zobaczymy jak przetrwają te mrozy lutowe. Bo przecież już kwiaty były bez łupinek tylko w kożuszkach, może się uchowają.

Życzę Tobie zieloności na na klonach, a i na reszcie roślin, żeby zero strat było.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies