Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:08, 09 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
marba napisał(a)
Uwielbiam tę trawę, zwłaszcza jak kwitnie. W pełnym słońcu jej liście są ciemno bordowe. Szkoda tylko, że co roku trzeba ją wysiewać.


Też ją bardzo lubię jest bezproblemowa tyle tylko że jak się wysieje to czasami jak ma chłodno to padają kiełki .natomiast w zeszłym roku wysiałam od razu do gruntu to nasiona na jesieni mi nie dojrzały więc muszę wysiewać do kubeczków w lutym żeby na następny rok mieć ją znowu.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:11, 09 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Anabell napisał(a)
Muszę i ja zabrać się za wysiewy Purple Mayesty i pomidorki, lobelię, aksamitki.

Też czekam końca mrozów, chcę wynieść z piwnicy chryzantemy tam ciągle przesychają, a te co siedzą pod szkłem i słońce przygrzewa też mają sucho.

Podlewam je tylko wokół zagonu niech korzenie wybijają do wilgoci,
w gruncie jeszcze nie patrzyłam jak się mają.


Co roku obiecuję sobie że nie będę robić rozsad iiiiii nici z tego .mam juz aksamitki trawę Mayesty jeżówki ale coś jezówki mi nie wschodzą
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gogo 19:13, 10 mar 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Halinko, fajne wspominki lata, dobrze zobaczyć kolory
Ja , żeby się nie denerwować, nie oglądam moich drzewek /klonów palmowych, grujecznika, wiązu, rajskiej jabłonki itd/
Zauważyłam, że jak mi na czymś zależy, to mi to pada, słabo kwitnie lub słabo rośnie, więc udaję, że mi nie zależy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
zawitka 09:20, 11 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
gogo napisał(a)
Halinko, fajne wspominki lata, dobrze zobaczyć kolory
Ja , żeby się nie denerwować, nie oglądam moich drzewek /klonów palmowych, grujecznika, wiązu, rajskiej jabłonki itd/
Zauważyłam, że jak mi na czymś zależy, to mi to pada, słabo kwitnie lub słabo rośnie, więc udaję, że mi nie zależy



Oj Grażynko no to i ja muszę poudawać że mi nie zależy ha ha Pozdrówka ślę .Twoje kfiotki u mnie się mają jak na razie mimo mocnych przymrozków.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:05, 13 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050



Takie iryski kupiłam zobaczE jak beda rosły. Już posadziłam do doniczki jedne a drugie do ogrodu .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:02, 15 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050



Trawska pościnane , hortki też czekamy na dobrą pogodę .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
basia3012 14:57, 17 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Halinko, dzięki za radę u mnie o cięciu tych cisków. Korciło mnie żeby je nisko przyciąć. A Ty jak nisko radziłabyś je ciąć? Tak około 5 cm od ziemi? Czy może inaczej?

Halinko, zauważyłam u Ciebie dużo jeżówek. Piękne są, szczególnie te pomarańczowe ale nie tylko.A te piękne trawy na zdjęciu wyżej to miskanty?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 08:44, 18 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
basia3012 napisał(a)
Halinko, dzięki za radę u mnie o cięciu tych cisków. Korciło mnie żeby je nisko przyciąć. A Ty jak nisko radziłabyś je ciąć? Tak około 5 cm od ziemi? Czy może inaczej?

Halinko, zauważyłam u Ciebie dużo jeżówek. Piękne są, szczególnie te pomarańczowe ale nie tylko.A te piękne trawy na zdjęciu wyżej to miskanty?


moje ciski wyhodowane od małego patyczka sama robiłam sadzonki --uciete gałązki 10-15 cm w ukorzeniacz wsadzałam blisko siebie 100 szt w zaciszne lekko zacienione miejsce trzymałam 2 lata i podlewałam. Potem rozsadzałam. Moje mają 5 lat i dopiero teraz polecą do góry.

T.ak trawy to miskanty Morling Light. A to ciski.[

Ten taki zwariowany Nie wiem jaki rodzaj .



Ten przygtowany jako stożek.






















____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:50, 18 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ten już ładny na patyku jako kula



A tu inny model ha ha .Jak się pozbyłam buksów to przerzuciłam się na cisy.


Nie patrzcie na kratki siatki to przed kotami rozmnożyły się dzikusy u sąsiadki i poradzić sobie nie mogę. Niszczą mi wszystko w ramach zabawy i toalety.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 10:49, 18 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Jak to ? Wszystkich buksow się pozbylas ?
Fajne juz te cisy, duzo cierpliwości trzeba i czasu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies