Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 06:38, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Gosiek33 napisał(a)
Halinko poczytaj o pustynniku wąskolistnym (jeśli to on)

chroń zimą bulwę

Z nasion ciężko podobno rozmnożyć z nasion ale na stronie Pasieka24.pl piszą - Podczas pielenia należy uważać, aby nie uszkodzić korzeni. Na okres zimy wskazane jest przykrycie miejsc (np. liśćmi, stroiszem), w którym rośliny rosną...z nasion wysiewanych zaraz po zbiorze w VII-VIII na rozsadnik

Bardzo ciekawa strona i piękne zdjęcia - bodziszki, maki, kocimiętki, wiesiołki i inne


Poczytam sobie .Oczywiscie wezmę go pod specjalny nadzór zeby go nie uciachać i nie stracić.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 06:43, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
greg66 napisał(a)
Ten pustynnik ekstra ci wyszedł takiej lufy jeszcze nie widziałem. Moje trytomy w tym roku szybko przekwitły może za dużo wody?


One też są ładne ale u mnie zginęły,One jakoś króciutko kwitną .

Wyszedł pustynnik ha ha --- to ptaki mi go przyniosły ,nie kupowałam rosła sobie pałka a ja ciekawa byłam co to .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 06:48, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Gosiek33 napisał(a)
Nowości Halinkowe

Magical Moonlight





Pastel Green




i dodatkowo piękna Confetti (zdjęcia nie zrobiłam) - Halinko to ta z metką całkowicie nieczytelną

a to siewka czegoś - podobno czeremchy amerykańskiej, czas pokaże co z tego wyrośnie - liście jak lauru

Ale niespodziankę mi zrobiłaś odwiedzinami załuję tylko że tak krótko byłaś .Ja zaaferowana kotami nawet nie zauważyłam kiedy cyknęłaś zdjęcia.

Przez koty zapomniałam już ze kupiłam nowe hortensje .Cieszę się z nich jak .dziecko.








____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 06:49, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
A jak to zrobić żeby nie powielać zdjęć???????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 06:52, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
inka74 napisał(a)
Przepiękny ten pustynnik. U mnie niestety nie dał rady ;( w Powsinie jest cała rabata z pustynników, obłędnie to wygląda.


Jakoś miałam przeświadczenie nie bardzo wiem skąd że wszystkie z tymi pałakami to krótko kwitną .Pustynnika mam pierwszy rok i nie powiem długo kwitł.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:01, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Gosiek33 napisał(a)
W kilkanaście minut tyle perełek znalazłam w ogrodzie

Przekwitający Satomi


[ [i [a Gosia no tak piękne zdjęcia zrobiłaś i to chyba telefonem nawet nie zauważyłam kiedy. Dziękuję Ci bardzo

Patrz a ja gapa z myslami o kotach nawet nie cyknęłam zdjęcia

Zachwycił mnie ogród Gosi jak bardzo się zmienił wydoroślał .Lubię ten ogród taki kolorowy i spokojny Podziwiam Cię Obiecuję że wpadnę i natrzaskam zdjęć jak załatwię sprawę z kotami .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:46, 13 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Co z tymi kotami !!!!!!!!

A no drugi rok odkąd sąsiadka wyjechała z działki obok mnożą się koty ,Jest ich coraz więcej. Na wiosnę sąsiad miał je wyłapać i oddać do schroniska nie wiem czy to zrobił bo znowu mam 4 kotki i mamę .Postanowiłam je wyłapać .Zadzwoniłam do straży i do lekarki myśląc że mi pomogą .Wyleczą wykastrują odrobaczą i wypuszczę zadowolona że koty sa zdrowe a najważniejsze że nie będzie ich więcej bo organizacje płaczą ze mają ich za dużo .Ucieszyłam się że pomogę Ha ha ha nic mylnego.


Straż bo to do nich należy pomoc od razu Pan opowiada bzdury myśląc że ma przed sobą idiotkę i może uda mu się wystraszyć i da mu spokój. Po mojej zdecydowanej odpowiedzi żeby odpowiadał mi na pytania a nie robił bzdurny wykład obiecał że sprawdzi czy żywołapka jest i będę mogła pożyczyć. Za godzinę zadzwonił że jest i dał mi tel do lekarki mówiąc że ma obowiązek mi pomóc.

Lekarka owszem ale muszę przywieść koty ona zobaczy czy nie sa za młode na kastrację. W tm czsie mając już żywołapkę w domu poszukuję klatki bo w między czasie kot ugryzł mnie w palec. Znalazłam klatkę u Sąsiadki. No to już prawie jestem pewna że: straż już ma z głowy bo pomogła lekarka obejrzy i ja wiem że koty sa za młode iiiiiiii ja zostaję sama z kotami dzikimi nie mam gdzie trzymać i perspektywa że je będę musiała wypuści bo nie bedę je męczyć w klateczce 50x 50 nie mam sumienia a chętnych do wzięcia brak.


To tak w skrócie .Danusiu wybacz ale te kotki są w momi ekosystemie i z dobrego serca chcę pomóc ale chyba nici z tego.

Całkiem inna sprawa jak sama z moją klatką na stołeczku siedząc czekałam aż odważą się wejść do klatki trzymając klatkę z jednej strony podniesioną do góry .Udało się złapać 2 tą metodą 3 ci wszedł do żywołapki a 4 ty chodzi luzem i ani myśli wejsć do klatki .



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:14, 13 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Nie dziwię się, że ludzie podrzucają anonomowo zwierzęta do schronisk.

Ja ze swoim psem funkcjonowałam 20 lat. A wziąć od razu rodznę i to kocią, na oswojenie i wychowanie, to bohaterstwo.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kasya 09:53, 13 lip 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42242
Zadzwoń do mnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zawitka 06:28, 14 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Hurrra kotki bedą po zabiegach mają wszystko co potrzeba .Kasiu Dziękuję Ci i mojej Córce ze mi bardzo pomogły Kasia /Kasya/ przywiozla piekne wielkie domki i zabawki .Są ludzie z dobrym serduchem.





Jestem po zabiegu.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies