Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:03, 29 wrz 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ewa777 napisał(a)
Piękne nowe roślinki
Bardzo współczuję Ci straty psinki-przyjaciela Przytulam mocno



;;d.Dziękuję.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 23:33, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
zawitka napisał(a)


O widzisz dzięki tak zrobię tylko muszę drugiej poszukać dobrego miejsca.



Gościek ma rację to zupełnie inne rośliny gatunkowo.

Tej białej daj więcej miejsca bo wypuszcza dosyć długie pędy i ładnie wygląda jak ma luz. Posadz ja gdzieś przy niższych trawach i na podwyższeniu bo nie może mieć zalewanych korzeni woda musi szybko odpłynąć bo inaczej korzenie zgniją.

Wytrzymuje niski mróz,ale miej zawsze coś w pogotowiu do przykrycia. Ja gaure na zimę ok końca listopada przycinam 10 cm od ziemi. W pogotowiu mam liście suche np z klonów lub brzozy przysypuje i odkrywam igliwiem aby wiatr nie rozdmuchał.
Jedna i druga na podwyższeniu posadz. Tej różowej miałam 5 krzaków zeszłej jesieni po zimie ostała się tylko jedna i nie specjalnie kwitnie ale dosyć dobry ma wygląd.

Trawy mają się dobrze. Jak będziesz chciała przyjechać po nie daj cynk. Wg mnie bardzo ładnie wyglądają. Gaura by pasowała do nich. Podsuwam pomysł.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:50, 01 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Znam ból. Jak kotka musiała być uśpiona myslalam, że odjadę za nią.
Bardzo przeżywam zgony zwierząt nawet chomików, które są pochowane na działce. Nie chcę już więcej zwierząt bardzo źle przechodzę rozstania to nie na moje nerwy.
Mialam w domu świnkę morska która ze mną co dziennie rozmawiala. Syn ja zabrał jak się wyprowadził. Kiedy przychodze do niego to świnka z radości podskakuje jak słyszy mój głos. Nadal rozmawiamy trwa to 3 lata jak tylko idę w odwiedziny.

Tacy to nasi mniejsi bracia.

Pozdrawiam i trzymaj sie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:02, 02 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
ElzbietaFranka napisał(a)



Gościek ma rację to zupełnie inne rośliny gatunkowo.

Tej białej daj więcej miejsca bo wypuszcza dosyć długie pędy i ładnie wygląda jak ma luz. Posadz ja gdzieś przy niższych trawach i na podwyższeniu bo nie może mieć zalewanych korzeni woda musi szybko odpłynąć bo inaczej korzenie zgniją.

Wytrzymuje niski mróz,ale miej zawsze coś w pogotowiu do przykrycia. Ja gaure na zimę ok końca listopada przycinam 10 cm od ziemi. W pogotowiu mam liście suche np z klonów lub brzozy przysypuje i odkrywam igliwiem aby wiatr nie rozdmuchał.
Jedna i druga na podwyższeniu posadz. Tej różowej miałam 5 krzaków zeszłej jesieni po zimie ostała się tylko jedna i nie specjalnie kwitnie ale dosyć dobry ma wygląd.

Trawy mają się dobrze. Jak będziesz chciała przyjechać po nie daj cynk. Wg mnie bardzo ładnie wyglądają. Gaura by pasowała do nich. Podsuwam pomysł.


O widzisz człowiek do końca życia się uczy.Dzięki za info. U mnie nie ma zastoin raczej ciągle sucho muszę podlewać .Dziś w odstojniku pod garażem po raz drugi nie ma wody /jest -3m w głąb/.Już je rozsadziłam i mam zawsze gotowe igły sosnowe długie do przykrycia.;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:11, 02 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
ElzbietaFranka napisał(a)
Znam ból. Jak kotka musiała być uśpiona myslalam, że odjadę za nią.
Bardzo przeżywam zgony zwierząt nawet chomików, które są pochowane na działce. Nie chcę już więcej zwierząt bardzo źle przechodzę rozstania to nie na moje nerwy.
Mialam w domu świnkę morska która ze mną co dziennie rozmawiala. Syn ja zabrał jak się wyprowadził. Kiedy przychodze do niego to świnka z radości podskakuje jak słyszy mój głos. Nadal rozmawiamy trwa to 3 lata jak tylko idę w odwiedziny.

Tacy to nasi mniejsi bracia.

Pozdrawiam i trzymaj sie


Ciężko jest wiem bo choć to nie moja suka była ale córki to tak jakby i moja bo ja z nią byłam jak nikogo nie było .czasami jechałam do nich posiedzeć z nią i wypuscić do ogrodu a przy okazji grzebałam w ogrodzie.

Ponieważ bardzo przezywam odejścia zwierzaków /miałam 4/ to już nie chcę mieć zadnego.Dzięki za wdparcie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:49, 02 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050


Tak pięknie w tym roku przebarwiają się hortki.

W tym zestawie jest Diamond Rouge ale jest od początku dobrze porzucana do góry.

Te zdjęcia dla Eli/Ptasi gaj/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:03, 02 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050


Różowa Unige stoi bez podparcia ale ma koronkowe kwiaty na poczatku białe potem rózowieje.

Natomiast biała jest to najlepszy mój zakup----- Strąg Annabel sztywna nie trzeba podpierać i nie czerwienieje.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 12:09, 02 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ja niczym nie podwiązuje. U ciebie też bardzo ładnie wygląda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:46, 07 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 09:47, 07 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
zawitka napisał(a)


Różowa Unige stoi bez podparcia ale ma koronkowe kwiaty na poczatku białe potem rózowieje.

Natomiast biała jest to najlepszy mój zakup----- Strąg Annabel sztywna nie trzeba podpierać i nie czerwienieje.

Piękne obie.
Na Strąg Annabel mam jeszcze wielka ochotę.
Muszą już wiosna polować gdzieś na nie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies