Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 09:01, 14 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Jak chryzantemy ---to juz jesień.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Alija 13:28, 14 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Oj tak, chryzantemy to już jesień. Ale jak pięknie kwitną. Rozchodniki też u Ciebie piękne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mirka 13:49, 14 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
zawitka napisał(a)
Jak chryzantemy ---to juz jesień.


No nie mów że takie piękne okazy ci zimują?
Ten ordo extra
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:35, 14 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Mirka napisał(a)



Między tymi dwoma odmianami są minimalne różnice. Sprawdzałam więc łatwo o pomyłkę. Mimo wszystko są bardzo ładne.. bardzo lubię te koronkowe hortensje.
Mam chyba z 5 szt ale każda inna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 09:54, 15 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)



Między tymi dwoma odmianami są minimalne różnice. Sprawdzałam więc łatwo o pomyłkę. Mimo wszystko są bardzo ładne.. bardzo lubię te koronkowe hortensje.
Mam chyba z 5 szt ale każda inna.


Mnie w sumie to nie za bardzo obchodzą odmiany jak nie znam to nie ma bólu . Najważniejsze aby się podobały i rosły na moich piaskach.
Ps EluHortensja Gred Star ma zupełnie inne kwiaty niż Kjusju.Mam obie to widzę.
Miłego weekendu Halinko
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 18:03, 15 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Mirka napisał(a)

No nie mów że takie piękne okazy ci zimują?
Ten ordo extra



Dalibóg przezimowałay i miałam jedną sadzonkę a a mam czerwonych osiem sztuk a ta żłocista jest jedna szt.

Natomiast jeszcze mam 2 szt nie kwitły jeszcze czekam jak zakwitną .wszystkie zostały w gruncie nie okrywalam tylko w niektóre kolorowe wsadziłam korzenie w donice i zadołowałam pod płotem .Ejsperymentuję z nimi .

Już wiem ze 2 razy przesadzane czerwone krzaki są niższe od tych nie przesadzanych.

Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 18:08, 15 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Mirka napisał(a)

Mnie w sumie to nie za bardzo obchodzą odmiany jak nie znam to nie ma bólu . Najważniejsze aby się podobały i rosły na moich piaskach.
Ps EluHortensja Gred Star ma zupełnie inne kwiaty niż Kjusju.Mam obie to widzę.
Miłego weekendu Halinko



Wiesz ta moja Niby gold star to nie wiem czy na poczatku nie miała skręconych nieco płatków Sp
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 18:14, 15 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
ElzbietaFranka napisał(a)



Między tymi dwoma odmianami są minimalne różnice. Sprawdzałam więc łatwo o pomyłkę. Mimo wszystko są bardzo ładne.. bardzo lubię te koronkowe hortensje.
Mam chyba z 5 szt ale każda inna.



Mnie w ogóle jest cięzko rozróznic hortki ale lubie mieć zaznaczone nazwy bo sprawdzam sama jak rosną . Z nazwami to jest tak ze czasami połapać się nie można.






















____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:50, 16 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003


Ma ktoś może rudbekię tą niską czy jak posieję nasiona jej to będzie też niska jestem ciekawa bo jest fajoska nie kładzie się i tak samo długo kwitnie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:23, 16 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Halinko, nie wiem czy o taką Tobie chodzi. Moja jest na wysokość 40-50cmtez się nie pokłada, jest sztywna i na jednym pędzie ma kilka kwiatków w czasie kwitnienia.
Mam ją od Joli-Jotki kwitnie co roku. Ale nasion nie próbowałam wysiewać. Muszę jej znaleźć inne miejsce, bo została zagłuszona przez zawilca i floksa i w tym roku już nie wysieję, bo już nie mam kwiatostanów. poszły do suchych bukietów. Jeżeli chcesz, to wiosną przy rozsadzaniu mogę kawałek Tobie uszczknąć. Tej jesieni już nie zdążę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies