Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

ElzbietaFranka 12:13, 16 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Też mam nie wiem czy to rutbekia czy jeżówka. Gdzieś miałam metkę jak się nazywa przy okazji gdzieś znajdę. U mnie od 7 lat w tym roku ja podzieliłam i ładne kępki utworzyła. To bardzo ładna rudbekia nie zawodna.

Nigdy jej nie sialam, ale nic nie szkodzi aby ją wysiać. Będę dzisiaj zbierać nasiona z Jeżowek to zbiore i z niej.
Jezowkowe nasiona trzeba wysiać na przełomie stycznia lutego. To i te wysieje zobaczymy. A już nic nie miałam siać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:51, 17 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
hankaandrus_44 napisał(a)
Halinko, nie wiem czy o taką Tobie chodzi. Moja jest na wysokość 40-50cmtez się nie pokłada, jest sztywna i na jednym pędzie ma kilka kwiatków w czasie kwitnienia.
Mam ją od Joli-Jotki kwitnie co roku. Ale nasion nie próbowałam wysiewać. Muszę jej znaleźć inne miejsce, bo została zagłuszona przez zawilca i floksa i w tym roku już nie wysieję, bo już nie mam kwiatostanów. poszły do suchych bukietów. Jeżeli chcesz, to wiosną przy rozsadzaniu mogę kawałek Tobie uszczknąć. Tej jesieni już nie zdążę.
[

[




Tak Aniu o taką mi chodzi Niska nie pokłada sie i chyba nasz rację że nie ma nasion .Mam 2 odmiany jedna wysoka ok 60 70 cm ładna kępiasta ładnie stoi i przyrasta. Tę mam już kilka łat i jestem zadowolona. Drugą kupiłam w tym roku niską ma ok 40 cm tę mam pierwszy rok.

Chcę mieć więcej jej na podsadzenie i chyba muszę poczekać jak się rozrośnie i z sadzonek ją rozmnozyć .Zbiorę nasiona i zobaczę

Tak że Aniu dziękuję za dobre chęci Zapytałam o ę niską bo nie bardzo wierzyłam że faktycznie będzie niska.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:56, 17 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
ElzbietaFranka napisał(a)
Też mam nie wiem czy to rutbekia czy jeżówka. Gdzieś miałam metkę jak się nazywa przy okazji gdzieś znajdę. U mnie od 7 lat w tym roku ja podzieliłam i ładne kępki utworzyła. To bardzo ładna rudbekia nie zawodna.

Nigdy jej nie sialam, ale nic nie szkodzi aby ją wysiać. Będę dzisiaj zbierać nasiona z Jeżowek to zbiore i z niej.
Jezowkowe nasiona trzeba wysiać na przełomie stycznia lutego. To i te wysieje zobaczymy. A już nic nie miałam siać.

[ Ha ha Ja też co roku mówię nie będę siała i trzymała na parapetach ale co zrobić jak w lutym ręce same swedzą .Dzięki za wiadomości. Resztę opisałam wyżej o co chodzi.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mirka 10:58, 17 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Nie wszystkie odmianowe Rudbekie powtarzają cechy rośliny matecznej np.Scherry Brandy siałam i potem nasiona zebrałam i wysyłałam do dziewczyn z O nie powtórzyły cech .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 21:50, 17 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Mirka napisał(a)
Nie wszystkie odmianowe Rudbekie powtarzają cechy rośliny matecznej np.Scherry Brandy siałam i potem nasiona zebrałam i wysyłałam do dziewczyn z O nie powtórzyły cech .


Tak zgadza się czasami nie powtarzają cech a szkoda !!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaBawaria 08:34, 18 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne rundbeckie.Moje sie nie wysiewaja, wiec nie wiem.Ta bordowa chryzantema jest przepiekna.
____________________
Zapraszam na kawe
zawitka 09:19, 18 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
KasiaBawaria napisał(a)
Piekne rundbeckie.Moje sie nie wysiewaja, wiec nie wiem.Ta bordowa chryzantema jest przepiekna.




No to rudbekie trzeba odsadzać jak się rozrosną .

Bordowa chryzantema to twardziel siedzi roślina mateczna 3 ci rok kwitnie i dalej zachowuje kształt z nie mam 7 innych i też są piękne kuliste. Tylko te co 2 razy przesadzałam są niższe.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:17, 18 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Asterki.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:19, 18 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 14:14, 22 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
zawitka napisał(a)

Piękne te różne asterki.

Piękne kolorki.A na na 1 zdjęciu śliczna.Jak chryzantema wygląda
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies