Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:55, 03 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065



Biała słabiej kwitnie ale to chyba słabe dla niej miejsce .Poprawimy się na przyszły rok
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:02, 03 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065


Kupiłam 10 szt trojeści tej pomarańczowej wszystkie się przyjęły ale mam wrażenie ze za płytko je wsadziłam Pytanie czy mogę je przesadzić czy poczekać jeszcze z rok???

To co pokazuję to chyba są nasiona w środku czy wiesz kiedy je zerwać???/Mam takie kolby na 2 roślinkach .Jak d i kiedy dojrzeją może wiesz?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 09:23, 03 wrz 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42241
zawitka napisał(a)


Kupiłam 10 szt trojeści tej pomarańczowej wszystkie się przyjęły ale mam wrażenie ze za płytko je wsadziłam Pytanie czy mogę je przesadzić czy poczekać jeszcze z rok???

To co pokazuję to chyba są nasiona w środku czy wiesz kiedy je zerwać???/Mam takie kolby na 2 roślinkach .Jak d i kiedy dojrzeją może wiesz?????

Halinko, gdzie kupilas ? Tez bym chciała bo mi zginęła
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosialuk 09:32, 03 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Halinko te strączki pękają i widać takie białe kłaczki. Wtedy nasiona są dojrzałe. Czy można jeszcze przesadzać nie wiem. U siebie jeszcze wogóle nie przesadzałam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mirkaka 18:57, 03 wrz 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pytasz mnie o tę trojeść? Czy można przesadzić?
Halinko jak ja kupowałam swoją to się dowiedziałam że ona nie lubi przesadzania, więc jeśli jest młoda to chyba lepiej teraz niż jak się głębiej zakorzeni. Strączki jak dojrzeją to się otworzą, najpierw delikatnie, wtedy możesz zebrać nasionka, takie białe puszki, jeśli nie zrobisz tego to się rozsieje po ogrodzie lub okolicy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zawitka 07:22, 04 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Gosia------Mam kłopot z tym przesadzaniem bo dostałam je wcześnie bardzo wiosną i kombinowałam żeby je wsadzić aby mi nie wyschły dlatego teraz muszę je przesadzić .

A nasiona dopilnuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mirka--dzięki tak zrobię przesadzę te co nie mają nasion z dużą bryłą ziemi .A nasionom nie dam latać po okolicy.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
basia3012 00:26, 09 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Halinko, te dalie na zdjęciach wyżej bardzo mi się podobają. Chyba bardziej od tych pomponowych. Czytałam o wysiewach wiosennych. Prawdziwi ogrodnicy tak właśnie robią.
Ja kiedyś też wysiewałam, teraz już nie. Co roku wysiewałam aksamitkę, taką żółtą, pojedynczą. Sadziłam ją po trzy, cztery sadzonki razem i tworzyły wtedy kulki. Ech, dawne czasy wspominam.

Halinko, a jakim preparatem ratowałaś swojego rodka?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 08:14, 09 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
basia3012 napisał(a)
Halinko, te dalie na zdjęciach wyżej bardzo mi się podobają. Chyba bardziej od tych pomponowych. Czytałam o wysiewach wiosennych. Prawdziwi ogrodnicy tak właśnie robią.
Ja kiedyś też wysiewałam, teraz już nie. Co roku wysiewałam aksamitkę, taką żółtą, pojedynczą. Sadziłam ją po trzy, cztery sadzonki razem i tworzyły wtedy kulki. Ech, dawne czasy wspominam.

Halinko, a jakim preparatem ratowałaś swojego rodka?


Dalie wsadziłam też za płytko wykopię je i na wiosnę posadzę ciut głębiej i pod nie nie dam azofoski a nawóz na pomidory będą niższe a więcej kwiatów będzie .

Jednoroczne wyciewam w grupach a potem rozsadzam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:16, 09 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
mirkaka napisał(a)
Pytasz mnie o tę trojeść? Czy można przesadzić?
Halinko jak ja kupowałam swoją to się dowiedziałam że ona nie lubi przesadzania, więc jeśli jest młoda to chyba lepiej teraz niż jak się głębiej zakorzeni. Strączki jak dojrzeją to się otworzą, najpierw delikatnie, wtedy możesz zebrać nasionka, takie białe puszki, jeśli nie zrobisz tego to się rozsieje po ogrodzie lub okolicy



Przesadziłam trojeść jak na razie siedzą i nie narzekają, Zobaczymy czy będą stały????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:17, 09 wrz 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies