Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

ElzbietaFranka 23:54, 16 lip 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Dobrze zrobiłaś teraz obserwuj.

No pewnie tak, moje horty to już olbrzymy. U mnie to eksperyment jeżeli się uda to w przyszłym sezonie zrobię piętrusy ze wszystkich
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:04, 17 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Alija napisał(a)
Halinko, też trzymam kciuki za derenia, mam nadzieję, że wydobrzeje. Miałam już podobne przypadki, m.in. z jałowcem, któremu rozłamaną gałąź po prostu owinęłam mocno bandażem i udało się. [/quote

Tak tez zrobiłam będę czekać na efekty.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:06, 17 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
ElzbietaFranka napisał(a)
Dobrze zrobiłaś teraz obserwuj.

No pewnie tak, moje horty to już olbrzymy. U mnie to eksperyment jeżeli się uda to w przyszłym sezonie zrobię piętrusy ze wszystkich


A ja się zezliłam i żeby wyglądało piętrowo to 2 duże wsadziłam z tyłu a 2 mniejsze z przodu i jak kwitną to mam piętrusy
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 12:18, 17 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060



Przypatrzcie się dobrze ta gałąż po P str to o kej jest zdrowa natomiast ta po L zdrowa jest tylko ta co idzie daleko w lewo a ten badyl na środku to suchy kij po ścięciu on jest suchy i z tym nie wiem co zrobić. Czy go wyciąć ze srodka cz uciąć całą gałąz????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:18, 18 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060


O tu widać dobrze ten prosty ciemny badyl to sucha ucięta gałąż /nie ja to zrobiłam a taki dereń kupiłam/.To wygląda tak jkby ten badyl był w środku gałęzi tej z tyłu..Chodzę myślę że im szybciej ją utnę to szybciej wyzdrowieje>?????????


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 13:14, 18 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Zaraz upały zelzeja.
To na powierzchni ogrodowej pobiegasz
W kwestii drzewa nie ci nie doradzę bo mało się znam na tym. Mądre głowy niech radzą.
Pozdrawiam Halinko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 07:49, 20 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
anabuko1 napisał(a)
Zaraz upały zelzeja.
To na powierzchni ogrodowej pobiegasz
W kwestii drzewa nie ci nie doradzę bo mało się znam na tym. Mądre głowy niech radzą.
Pozdrawiam Halinko


Nareszcie znowu pokropiło i trochę chłodniej to faktycznie pożyję .dereń ciągle mi w głowie żeby uciachać tę chorą całą gałąż to szybciej rana się zabliżni i do zimy drugą lekko naprostuję ????????Lecę do ogrodu .;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:29, 26 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060


Kto mi powie co to za rośliny .Kwitną od wiosny , mam je w doniczce. Podlewam a ona tak się odwdzieczają.?????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Alija 10:07, 26 lip 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Halinko, na pierwszym zdjęciu to pewnie lobelia, a na drugim scewola. Świetnie rośnie i kwitnie do jesieni, są też kwitnące na biało. Podobno można ją przetrzymać do wiosny w chłodnym pomieszczeniu.
Pozdrawiam
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosialuk 15:01, 26 lip 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5269
Widzę że Alicja była pierwsza. Scewolę potwierdzam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies