Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:37, 07 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
ElzbietaFranka napisał(a)
Zawitka

Wypróbuj jeszcze to

Ćwierć łyżeczki sody rozpuszczamy w litrze letniej wody. Dodajemy 3–4 krople oleju, dokładnie wstrząsamy spryskiwaczem i rozprowadzamy na roślinie. Zamiast oleju można dodać mydło ogrodnicze
Taki oprysk wykonuje się co 2 tygodnie.
Oprócz zarodników grzyba podobno niszczy także mszyce.


Tak pryskane tym było kilka razy Soda jest dobra na wszystko i ocet .Łączyłam to z mydłem potasowym.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
sylwia_slomc... 10:13, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
No masz Ci szybka jestem dopiero dziś zauważyłam, ze kolejny wątek jest
Czytam wstecz o problemie z ćmią, wizycie u Danusi i przenoszeniu ogrodzenia....na razie nie wiem czemu ma być przenoszone
O buksy walczymy, ja też walczę. Liczę, że jak zjedzą wszystkie w okolicy to polecą dalej. Pryskam swoje mospilanem podwójnym stężeniem, dzięki temu nadal zielone są. W tamtym roku raz i teraz końcem czerwca też raz. Musze znowu je przejżeć, ale na razie większe żniwo u mnie grzyb zbiera niż ćma.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 10:31, 08 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie też ćma grasuje, buksy brzydko wyglądają, walczyliśmy, walczymy, ale już powoli dojrzewam do ich wywalenia. Myślę, że wiosną zaczniemy. Szkoda mi życia na taką walkę, jak można mieć coś innego i ciekawsze rzeczy robić, ściskam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 07:28, 09 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
sylwia_slomczewska napisał(a)
No masz Ci szybka jestem dopiero dziś zauważyłam, ze kolejny wątek jest
Czytam wstecz o problemie z ćmią, wizycie u Danusi i przenoszeniu ogrodzenia....na razie nie wiem czemu ma być przenoszone
O buksy walczymy, ja też walczę. Liczę, że jak zjedzą wszystkie w okolicy to polecą dalej. Pryskam swoje mospilanem podwójnym stężeniem, dzięki temu nadal zielone są. W tamtym roku raz i teraz końcem czerwca też raz. Musze znowu je przejżeć, ale na razie większe żniwo u mnie grzyb zbiera niż ćma.



Buksów bardzo duże wyrzuciłam a o część walczę Przeraziłam się tej ćmy i pryskania bo nie wiem czy polecą dalej ale czy nie wrócą za rok i znowu walka chemią a tego nie lubię .

Ogrodzenie muszę przenieść bo muszę oddać 100 m ziemi za drogę i dlatego mam rewolucję w ogrodzie .Myślę ze z Sąsiadem sobie poradzę ale z ćmą gorzej .Trzymaj kciuki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:29, 09 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
DZIĘKI RONIN ZA POMOC. Szaleję ze szczęścia.!!!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:33, 09 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Milka napisał(a)
U mnie też ćma grasuje, buksy brzydko wyglądają, walczyliśmy, walczymy, ale już powoli dojrzewam do ich wywalenia. Myślę, że wiosną zaczniemy. Szkoda mi życia na taką walkę, jak można mieć coś innego i ciekawsze rzeczy robić, ściskam



Tak też stwierdziłam że szkoda walczyć z czymś nie pewnym.Długo myślałam nad tym co zrobić ale po pryskaniu Lepinoxem znalazła martwe pszczoły i piękną ważkę potem wyrwałam wszystkie warzywa bo rosły w buksach i powiedziałam stop.

Pozdrówka ślę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:20, 11 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Dziś ładna pogoda dalej przenoszę swoje rośliny .Rewolucja straszna ale dam radę .Za to na tarasie cieszą oko i spokojnie można wypić kawę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 22:40, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
A co to za rewolucję Halniko robisz??
Koleuski przepiękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 07:12, 13 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Aniu opisałam wyżej w odpowiedzi dla Sylwi .Koleuski mam zamiar posadzić na całym tarasie,więc zbieram kolory .Te 2 niskie dopiero co kupiłam . Sąsiadka ma chyba jeszcze inne kolory to sobie wezmę odnóżkę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 18:58, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
zawitka napisał(a)


Tak pryskane tym było kilka razy Soda jest dobra na wszystko i ocet .Łączyłam to z mydłem potasowym.

A czy taką sodą można opryskać róże ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies