Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Wiolka5_7 20:29, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Sylwia ale przepięknie masz w ogrodzie Madzia pokazała cudne kadry ale roślinki już duże.
Moc kolorów i faktur, Memory z klonem -boski kadr!

A w jakiej ziemi rośnie u Ciebie Red baron ? Dziwne, że u.ciebie nie chce rosnąć bo u Madzi czy u mnie szaleje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 20:52, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Rojodziejowa napisał(a)
Sywlia, niebiesko/szarolistne roslinki na front różanki. Masz jakiś pomysł? I jakaś w środek… bylice by pasowały?

W tym odcieniu (ale trudne do opanowania choć) śliczne i róż nie zagłuszą są rogownice kotnurowate, ale goździki sine lub postrzępione mogły by też być, a w środek może anafalis perłowy? Ja z bylicami jestem ostrożna sama u siebie nie wprowadziłam żadnej bo z tą zwykłą pospolitą jako chwast walczę co sezon, sieje się okrutnie. Z takich wyższych, tylko też się rozłażą są chabry górskie takie kwitnące na niebiesko, ale może są też odmiany o innym kolorze kwiatów.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:56, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Wiolka5_7 napisał(a)
Sylwia ale przepięknie masz w ogrodzie Madzia pokazała cudne kadry ale roślinki już duże.
Moc kolorów i faktur, Memory z klonem -boski kadr!

A w jakiej ziemi rośnie u Ciebie Red baron ? Dziwne, że u.ciebie nie chce rosnąć bo u Madzi czy u mnie szaleje

W mojej rodzimej, tyle, że w donicy w podwórku jest bardziej czarna i luźniejsza, ma więcej próchnicy, a na dużym ogrodzie w gliniastej, ale ciemnej i w namułowej, ale z pierwszego roku powodzi czyli z lessem i jak na razie to żadna mu szczególnie nie odpowiada, a do Waszych łanów to mimo kilku lat daleko mu bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:04, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Troszkę ogrodu, choć cykane wcześniej niż Madzi



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:06, 21 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Chodziło mi o tą luizjańską Silver Queen, a niską Schmidta „Silver Mound”. Chciałam coś co nie będzie kwitło lub nie bardzo „wyraźnie”. Ale te goździki w sumie fajne.

Anafalis zawsze mj się podobał. Jaki id u Ciebie rośnie? Bo zawsze mi się wydawało, że on jest większy, a czytam że ma maks 50cm
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:06, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:08, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 21:11, 21 paź 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

W mojej rodzimej, tyle, że w donicy w podwórku jest bardziej czarna i luźniejsza, ma więcej próchnicy, a na dużym ogrodzie w gliniastej, ale ciemnej i w namułowej, ale z pierwszego roku powodzi czyli z lessem i jak na razie to żadna mu szczególnie nie odpowiada, a do Waszych łanów to mimo kilku lat daleko mu bardzo.

U mnie czyli na moich piaskach większość traw rośnie całkiem dobrze a Red Baron nie chciał i już go nie mam.
Ps. Sylwia jakie polecisz drzewa na bardzo słoneczne stanowisko?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 21:11, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:14, 21 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies