Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój taras we Francji

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój taras we Francji

gdzie_idziesz 12:32, 12 mar 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Cześć
wpadłam z rewizytą i zakochałam się w tych balach.
Cudne są, mam nadzieję że dobrze zabezpieczyliście je od spodu przed wilgocią i planujecie odwodnienie tarasu.
Może między belkami a tarasem zostawić przestrzeń albo wkopaną rynienkę by woda spływająca z tarasu miała gdzie odpływać? Na to nasypać drobnego żwirku.
I zrobiłabym zadaszenie - pergolę. Białą lub obrośniętą jasną różą, bo ten zakątek wydaje się dość ciemny. Przynajmniej na części tego tarasu - maluszek będzie miał miejsce na huśtawkę, wy na pionowych belkach możecie powiesić hamak.

Napisałaś, że nawieźliście dużo kompostu. Szyjki korzeniowe tui nie zostały przykryte?
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Pszczelarnia 13:03, 12 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MartaKozak napisał(a)


Kącik ziołowy


Tę folię czarną odstająca można przybić jakby połową bala i ją skryć - na tym samym poziomie co bale wzdłużne. Woda opadowa i tak penie przeleci ale nie będzie jej (folii) odrywało od ściany budynku.

Gleba marzenie, aż za dobra dla ziół.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:05, 12 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Imponująca robótka!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaKozak 13:49, 12 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pszczelarnia napisał(a)


Tę folię czarną odstająca można przybić jakby połową bala i ją skryć - na tym samym poziomie co bale wzdłużne. Woda opadowa i tak penie przeleci ale nie będzie jej (folii) odrywało od ściany budynku.

Gleba marzenie, aż za dobra dla ziół.


Dziekuje Ci slicznie za rade, wlasnie sie zastanawialam jak ja ukryc.
Na tej scianie bedzie duza kratka na powojniki, poprosze eMa zeby mi zrobil tak aby ukryc folie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 13:53, 12 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
gdzie_idziesz napisał(a)
Cześć
wpadłam z rewizytą i zakochałam się w tych balach.
Cudne są, mam nadzieję że dobrze zabezpieczyliście je od spodu przed wilgocią i planujecie odwodnienie tarasu.
Może między belkami a tarasem zostawić przestrzeń albo wkopaną rynienkę by woda spływająca z tarasu miała gdzie odpływać? Na to nasypać drobnego żwirku.
I zrobiłabym zadaszenie - pergolę. Białą lub obrośniętą jasną różą, bo ten zakątek wydaje się dość ciemny. Przynajmniej na części tego tarasu - maluszek będzie miał miejsce na huśtawkę, wy na pionowych belkach możecie powiesić hamak.

Napisałaś, że nawieźliście dużo kompostu. Szyjki korzeniowe tui nie zostały przykryte?


Czesc Natalia, tak bale sa dobrze zabezpieczone i drenaz jest zrobiony. Tu bedzie pergola/kratka na powojniki. Na zadaszenie nie dostane pozwolnienia od spoldzielni. Niestety kolorystycznie musze sie dopasowac do koloru okien, czyli braz z lekkim odcieniem machoniu.
Ta rabata to ogolnie jest sucha bardzo, pod okapem jest.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:05, 12 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pszczelarnia napisał(a)
Imponująca robótka!


Dziękuję, dziś syn do 16h30 w szkole to eM zawzięcie pracuje
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
gdzie_idziesz 22:21, 12 mar 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Nie mówię o zadaszenie tylko pergoli nad tym tarasem. Niekoniecznie związanej z budynkiem.
Ciężko jest utrzymać rabatę pod okapem. Myślicie o nawadnianiu?
____________________
Natalia słoneczny zakątek
MartaKozak 09:29, 15 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pogoda paskudna u nas ostatnio.
Wczoraj przyszła paczka z roślinami, była w transporcie 7 dni...
Bez komentarza

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
gdzie_idziesz 19:52, 15 mar 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Biedne roślinki. Ale je wymęczyli. Mam nadzieję że wezmą się do życia.
Co kupiłaś?
____________________
Natalia słoneczny zakątek
vita 20:38, 15 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Witaj. Taras ciekawie się zapowiada, czytałam o tym jak powstawał i rady dotyczące zachowania naturalnej powierzchni obudowy, tych pięknych dębowych bali. Ale jak na podbudowę pójdą deski tarasowe, to trochę zmienią się proporcje, podłoga znacznie się podniesie. Na tarasie staną meble i możliwe, że urok dębu, zwłaszcza w tak małej przestrzeni nie będzie widoczny. To tak na marginesie

Marta Kozak napisał(a)




Ciekawa jestem efektu końcowego, może już jest gotowy?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies