Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki głogów, głóg - Crataegus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki głogów, głóg - Crataegus

Gardenarium 10:36, 07 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kaprys napisał(a)


Danusiu powiedz mi jak ratować mój kilkuletni, kilkumetrowy głóg.

Chorować zaczął już w ubiegłe lato tak około sierpnia. Zgubił prawie wszystkie liście, wszystkie miały drobne brązowe plamki i zżółkły. Pogrzebałam w internecie, to choroba grzybowa. Spryskałam, wyciełam kilka gałęzi. Zimę przetrwał ale kwitł bardzo słabo, widać że zwłaszcza jedna strona jest bardziej porażona. Na początku sierpnia znowu wszystko się powtórzyło. Spryskałam go dwukrotnie, raz Topsinem , teraz Score.

Zastanawiam się czy powinnam go teraz radykalnie przyciąć czy lepiej teraz dać mu spokój i ciąć koniec lutego/marzec. A może jest już stary /ok. 9 lat/ i nie walczyć choć bardzo mi szkoda bo idealnie odgradza mnie od sąsiadów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:40, 07 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oprócz opryskania zalecam podlanie Topsinem, opryskać Miedzianem.
Trzeba go jeszcze podlać, natomiast wyciąć tylko wyraźnie martwe gałęzie.

Ta choroba może być zabójcza, ale nic nie masz do stracenia bo i tak idzie zima. Zobaczysz czy podejmie współpracę wiosną. Jeśli nie -pozostaje wykarczowanie i posadzenie mniej wrażliwego na choroby drzewa.

Wszystkie choroby głogów masz Tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaprys 15:28, 07 wrz 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Dzięki Danusiu za odpowiedz. To plamistość liści tak jak na zdjęciu które pokazałaś . Zawalcza jeszcze trochę o ten głóg ale kore też ma taką spękaną nie wiem czy przetrzyma zimą. Zobaczymy wiosną .
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Gardenarium 22:09, 07 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczekaj do wiosny, najlepiej mu się przyjrzeć i wtedy zdecydować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniesia 10:28, 18 wrz 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 10
Ja mam ten sam problem, tylko że mój głóg został posadzony w tym roku i na korze nie ma jeszcze objawów. Podejrzewam że przeoczyłam to kupując roślinę w szkółce. Co robić?
____________________
Gardenarium 11:04, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Stosować opryski jak powyżej i dbać o niego, podlewać, nawozić od wiosny, żeby miał siłę walczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:05, 01 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Z naszym głogiem trzyletnim stało się coś niedobrego
Pięknie rósł do tej pory od malutkiej sadzoneczki, już jest gęste drzewko mojego wzrostu. W tym sezonie miał masę pączków i zdrowe listki i nagle w przeciągu tygodnia listki i pączki przestały rosnąć i zaczęły marnieć, teraz są na etapie zasychania. Sprawdziłam co się dzieje , ma wilgotno, ale pod korzeniami mrówki zrobiły mrowisko, posypałam trutką i już ich nie ma, odcięłam kawałek gałązki w środku jest ładna soczysta żywa. spróbowałam poruszyć drzewkiem , czy ma korzenie, siedzi ładnie w ziemi. Wiosną był pryskany na grzyba profilaktycznie razem z brzoskwiniami. Nie wiem co się z nim stało, czy to możliwe, że przyczyną są te mrówki, czy raczej jakiś grzyb???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mazan 19:04, 02 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwia_slomczewska

Szkoda, że brak fotki, ale z opisu wnioskuję, że może to wina bakterii, dlatego nic nie doradzę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sylwia_slomc... 21:41, 02 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Mazan napisał(a)
Sylwia_slomczewska

Szkoda, że brak fotki, ale z opisu wnioskuję, że może to wina bakterii, dlatego nic nie doradzę.


Pozdrawiam

Walerku zrobiłam dzisiaj fotki i jutro postaram się wrzucić( jeszcze są w aparacie)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:43, 02 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Walerku tak to wygląda z tym moim głogiem obecnie
Bardzo szybko poszło jakieś dwa tygodnie do tego stanu

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies