Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

martamiroslaw 12:02, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam

Od dawna zbierałam się żeby utworzyć "swój" wątek na tym wspaniałym i inspirującym forum. Jednak brak odwagi brał nade mną górę. Podglądam wasze piękne ogrody od dawna, własnymi siłami próbuje wdrożyć u siebie niektóre pomysły. Ale czy wychodzi? Sama już nie wiem. Dlatego zdecydowałam się za założenie wątku w tym dziale.

Może zacznę pokrótce od początku.
Wybudowaliśmy nasz mały biały domek w cudownym zacisznym miejscu 5 lat temu, działka jest niewielka - ma 11 arów. Jako że dostaliśmy ją od teściach była przez nich dookoła obsadzona częściowo cyprysami ,częściowo świerkami, jedną kaliną, dwoma modrzewiami, dwoma jabłonkami...Taki niezły mix
Prawdę mówiąc czekałam z obsadzeniem jej czymkolwiek dodatkowym do czasu położenia polbruku. Potem własnymi siłami wsadzałam to co podobało mi się u innych ogrodników bez specjalnego pomyślunku. W kolejnych latach przesadzałam i wymyślałam co dalej. I teraz stanęłam w jakimś martwym punkcie.

Potrzebuje waszych cennych rad kochani. Tymbardziej,że do obsadzenia mam teraz część widoczną z tarasu. POMOŻECIE??

Wrzucę poniżej kilka fotek aby zobrazować co do tej pory udało mi się stworzyć.
Brakuje mi niestety większości zdjęć całościowych gdyż utraciłam większość z minionego sezonu bezpowrotnie

Tutaj pierwsze nasadzenia w tak zwanym przedogródku po położeniu polbruku 2015r.

Dla porównania Rok 2018


CDN

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 12:07, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
A tu fragmenty moich rabat z części frontowej domu.




____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 12:10, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
I trochę Hortensjowo








No i mój ukochany przyjaciel, niezastąpiony pomocnik w ogrodzie

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 12:13, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Troszkę wiosny z zeszłego roku...




I ukochane surfinie
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
sylwia_slomc... 12:15, 02 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Witaj przedogródek bardzo ładny mocno zimozielony, dekoracyjny cały rok. Po doborze roślin wnioskuję, że podoba Ci się spokojna kolorystyka i dużo zieleni. Ja bym chyba ten charakter zachowała i powtórzyła wokół tarasu, ewentualny kolor dołożyła wokół pod tym zielonym żywopłotem.
ale kolor w chłodnych tonacjach błękitu, bieli, srebra.....normalnie jak nie ja, bo ja lubie ogniście, ale tu mi tak pasuje

A nie jednak idziesz w różowe, to ok utrzymaj tak jak jest bo ładnie wyszło, Nie wiem do czego ta pomoc potrzebna, skoro tu już ogród jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 12:17, 02 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Eee, myślałam że nową sąsiadkę będę miała - Zacisze to dzielnica Warszawy blisko mnie

Domek uroczy i od frontu prezentuje się bardzo ładnie. Rabaty ładne, tylko trochę rośliny trzeba poprzesadzać - ja tam nie wiem, czego od nas chcesz. Chyba tylko pochwał
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 13:05, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
A teraz mniej przyjemna część mojego ogrodu.
To co widzieliście powyżej to widok od strony frontu, gorzej jest z częścią tarasową..

Oto rzeczy do obsadzenia, zagospodarowania. Sama nic nie mogę ciekawego wymyślić, liczę na Waszą pomoc kochani.

Taras jest od południa, bardzo nasłonecznione miejsce.

Lewa część widoku z tarasu to narożnik, jest tam około 5 m długości w jedną i drugą stronę , niestety do tej pory goła siatka niczym nie obsadzona. Idąc w lewą stronę mamy rząd świerków podciętych od dołu a w prawo rząd cyprysów.




Rząd cyprysów wygląda tak



Potem niestety trop się urywa i jest taka dziura. Stoją tam sobie dwa modrzewie, okropnie smiecą ale daja trochę cienia w upalne dni. Były wcześniej tam cztery takie drzewa ale zostały wycięte.



Dla zobrazowania wrzucam też zdjęcie panoramiczne


Więcej nie będę wam mącic w głowie. Sami widzicie co jest do zrobienia tylko poradźcie co i jak...
Z góry Wielkie Dzieki!
Bez odbioru
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 13:19, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Za modrzewiami rok temu zasadziłam kilka hortensji nie widać ich na zdjęciu obecnie, przed modrzewiami w łuku rosną tawuły 5 szt. Goldenmound. Wcisnęłam tam też dwie funkie i trzy tawułki białe.

Tak mniej więcej to wygląda robione na szybko ;P )
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 13:22, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj przedogródek bardzo ładny mocno zimozielony, dekoracyjny cały rok. Po doborze roślin wnioskuję, że podoba Ci się spokojna kolorystyka i dużo zieleni. Ja bym chyba ten charakter zachowała i powtórzyła wokół tarasu, ewentualny kolor dołożyła wokół pod tym zielonym żywopłotem.
ale kolor w chłodnych tonacjach błękitu, bieli, srebra.....normalnie jak nie ja, bo ja lubie ogniście, ale tu mi tak pasuje

A nie jednak idziesz w różowe, to ok utrzymaj tak jak jest bo ładnie wyszło, Nie wiem do czego ta pomoc potrzebna, skoro tu już ogród jest




Jak miło gościć pierwszą osobę
Jak spojrzysz poniżej to jednak zobaczysz że potrzebna jest mi Wasza pomoc )

Za wszelkie cenne i dokładne wskazówki , podpowiedzi będę bardzo wdzięczna. Jakies rysunki również mile widziane.
Pozdrawiam!
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
koliber 13:26, 02 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witam się u Ciebie
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies