Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

martamiroslaw 13:50, 17 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
makadamia napisał(a)
Z planu wynikało, że z drugiej strony jest więcej miejsca, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby go przenieść

Ale nie zawijaj tak rabaty przy nim.
Rabata powinna iść jedną, płynną linią, tak jakby "pod placykiem"
Tak lepiej wygląda

I pamiętaj, żeby pod tujami zostawić miejsce na te trzmieliny



OK OK
A powiedz, czy zamiast żywopłotu mogłaby być obwódka z tawuły Golden Princess?
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
makadamia 09:49, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mogłaby
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 07:51, 06 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Hej Hej
Pomajówkowe pozdrowienia śle!

Udało mi się co nieco posadzić podczas długiego majowego weekendu, mimo niesprzyjającej zimnej pogody... oczywiście to jeszcze nie koniec prac. Tak to wygląda na tą chwilę. Zabrakło mi tawuł na obwódkę muszę dokupić więcej
Zabieram się za zamówienie traw z internetu- Carex Elata Aurea tylko zastanwiam się ile sztuk i jak je posadzić w nogach trzmielin???
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 07:41, 10 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Melduje iż trawy Carexy Elata Aurea już zamówione w ilości sztuk 7

Ale jak tak patrze na to zdjęcie powyżej to się zastanawiam czy ja aby nie za blisko cyprysów te trzmielyny posadziłam????

Czy jakaś dobra duszyczka tu zaglądnie i ktoś coś mi doradzi?
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
makadamia 08:45, 10 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Trzmieliny nie, ale już ten krzaczek co za środkową trzmieliną rośnie to tak.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 10:18, 10 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
A bo tam jest taka dziura i chciałam ją zapełnić.. Asia co mogę innego wykombinować?
Powiedz jeszcze jak te 7 traw wsadzić a najlepiej namaluj
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Helen 20:15, 10 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Przychodzę z rewizytą i widzę, że działa tutaj Asia/Makadamia. Bardzo mi się podoba placyk u Andżeliki, o którym pisze Asia.

Zaproponowałam placyk naprzeciwko tarasu, bo tam jest koniecznie trzeba zrobić jakiś ładny widok całoroczny. Ładnie zaaranżowany kącik wypoczynkowy mógłby pełnić właśnie taką podwójną rolę. Może to być elegancka ławeczka albo - w wersji wypasionej takie koło betonowe jak u Andżeliki.

Wejdź do Andżeliki, Ona ma na ostatnich stronach kilka zdjęć, które po prostu powalają, zdjęcia jak z żurnala. I tam widać w całości placyk z kostki, który bardzo ale to bardzo mi się spodobał.
Poza tym bardzo mi się podoba szkielet Twojego ogrodu, to jest podstawa. Teraz można poprzesadzać kilka roślin i będzie bardzo ładnie.
____________________
Helen - Hortensjowo
HannaR 06:36, 11 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
martamiroslaw napisał(a)


Czy jakaś dobra duszyczka tu zaglądnie i ktoś coś mi doradzi?


Cokolwiek byś gdziekolwiek nie wsadziła i tak na 90 % będziesz w przyszłości przesadzać. Chyba, że zdecydowałabyś się na całościowy projekt ogrodu od profesjonalisty. W innym przypadku to metoda prób i błędów. Jakimś wyjściem jest kopiowanie cudzych rabat, które ci się podobają. Ale to i tak w Twoim ogrodzie (czytaj: w innych warunkach glebowo/atmosferycznych) może się nie sprawdzić.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
martamiroslaw 21:48, 18 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
No to zadziałałam dziś , o tak
Ja jestem bardzo zadowolona z efektu , chociaż jedna rabatę udało sie zrobic od początku do końca..i w koncu jest na czym oko zawiesić siedzac na tarasie.
Tak to wyglada, śmiało możecie komentować !

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 22:51, 25 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Prac w ogrodzie ciąg dalszy , posadzone hortensje Limelight i żurawki Berry Smoothie. A za nimi w tle trawy Miskanty Silberspine. Myślę że jakoś to wszystko zaczyna wyglądać ) A wy co myślicie??
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies