Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

martamiroslaw 11:36, 04 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Kochani moi doradzajcie proszę!
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
makadamia 13:38, 04 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Marta, dobra rada dla początkującej forumowiczki:
wchodź na inne wątki, czytaj i pisz. Cokolwiek, ale odzywaj się.
Większość osób ma poustawiane powiadomienia w wybranych wątkach i tylko do powiadomień zagląda. Nawet nie wie, jeśli jakiś nowy wątek się pojawi. Forum się zrobiło duże, wątków jest multum i nikt nie ma czasu zaglądać do wszystkich. Natomiast jak do kogoś wejdziesz i się przywitasz, to netykieta podpowiada, żeby przyszedł do Ciebie z rewizytą, więc od razu robi Ci się większy ruch w wątku.
Poza tym, jak poczytasz, jak inne dziewczyny radziły sobie z różnymi problemami, to od razu łatwiej Ci będzie wpaść na jakiś pomysł u siebie.

Co do tego kąta - patrząc na te wszystkie krzaczory dookoła, trudno mi uwierzyć, że tam jest tak strasznie słonecznie. Bardziej obstawiam, że tam jest słońce w samo południe, w najbardziej upalną część dnia, dlatego wydaje Ci się, że tam jest tak słonecznie. Ale z punktu widzenia roślin, 3-4 godziny bezpośredniego słońca to wcale nie jest tak dużo. Półcień bym powiedziała.
Popraw mnie, jeśli się mylę.

W każdym razie: z wysokich traw to najlepiej pewnie czułby się tam trzcinnik Karl Foerster. Tylko że trawy wydają mi się za słabe do tego kąta. Przydałoby się pociągnąć te cyprysiki do samego końca ogrodzenia, żeby nie było takiej dziwnej dziury i dopiero na ich tle robić właściwe nasadzenia ozdobne. Jeśli nie cyprysiki, to inne zimozielone rośliny, które zasłonią tą dziurę. Stąd się wziął pomysł na rododendrony. Tylko z rodkami to jeszcze taki problem, że przydałoby im się automatyczne podlewanie, bo pod tą sosną to pewnie sucho jak pieprz.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 21:15, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Bardzo ładny masz ogród nie masz na co narzekac pomocnik śliczny
Kurczę nie wiem co ci doradzic,ale widzę ,że masz dobrego doradcę Asię
Też bym pociągnęla te cyprysiki do konca a dopiero przed nimi jakies nasadzenia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 21:50, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Marta! Ze mnie doradca słaby... Na razide powiem Ci, że swietnie wygląda Twoja hortensjowo-trawiasta rabata Hortensji nigdy za wiele, więc może b bedziesz chciała je jakoś powtórzyć z tyłu - zawsze to nawiązanie do frontu by było, a i w miarę bezproblemowe są

A może zrobisz plan działki z wymiarami?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
martamiroslaw 22:37, 05 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Kasia_CS napisał(a)
Hej Marta! Ze mnie doradca słaby... Na razide powiem Ci, że swietnie wygląda Twoja hortensjowo-trawiasta rabata Hortensji nigdy za wiele, więc może b bedziesz chciała je jakoś powtórzyć z tyłu - zawsze to nawiązanie do frontu by było, a i w miarę bezproblemowe są

A może zrobisz plan działki z wymiarami?


Jasne przygotuję
Dziękuję ze się odezwałaś!
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
makadamia 09:23, 08 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na planie z wymiarami dużo lepiej się planuje, bo zdjęcia strasznie przekłamują odległości i potem straszne głupoty wychodzą.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 20:55, 08 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Coś takiego na szybko nakreśliłam...
Tutaj położenie domu na działce

A tu z bliska widok na rabatę narożną.
Jak coś dla was niejasne to proszę pisać )


A tak przy okazji to zakupiłam dziś 3 trawy Miskanty Silberspine i trzy Prosa Rehbraun Myśle je jakoś tu wykorzystać.
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Brzozowadzie... 10:38, 10 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
martamiroslaw napisał(a)
I trochę Hortensjowo






Witam serdecznie, podziwiam pięknie zakomponowane rabaty Jedyne. czego bym się czepiła, to brak plecków zimozielonych. Chyba, że sąsiad to zrobił na swojej stronie, to będziesz miała niedługo plecki w gratisie, przez tą siatkę zielone gałązki łatwą przejdą też na Twoją stronę.
Myślę, że tam za domem przydałoby się powtórzyć którąś hortensję z przodu - byłoby nawiązanie i jednocześnie ładnie rozjaśniłoby zieleń. Wysokie trawy, które kupiłaś też będą tam super. Pamiętaj tylko o dobrym podłożu dla wszystkich roślin.
Ja zazwyczaj, gdy mam do obsadzenia nową rabatę, cierpliwie zbieram wszystkie rośliny, które mi w duszy grają do obsadzenia nowego miejsca i dopiero wtedy sadzę, gdy już wszystko mam kupione. Inaczej przesuwam po parę razy po parę centymetrów
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:41, 10 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Chyba na Twoim miejscu poprosiłabym najpierw Asię Makadamię o pomoc w wytyczeniu rabat z tyłu domu - jest w tym Mistrzem Od tego trzeba zacząć, żebyś potem co chwilę nie zmieniała wielkości łuków.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
martamiroslaw 11:04, 10 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Witam serdecznie, podziwiam pięknie zakomponowane rabaty Jedyne. czego bym się czepiła, to brak plecków zimozielonych. Chyba, że sąsiad to zrobił na swojej stronie, to będziesz miała niedługo plecki w gratisie, przez tą siatkę zielone gałązki łatwą przejdą też na Twoją stronę.
Myślę, że tam za domem przydałoby się powtórzyć którąś hortensję z przodu - byłoby nawiązanie i jednocześnie ładnie rozjaśniłoby zieleń. Wysokie trawy, które kupiłaś też będą tam super. Pamiętaj tylko o dobrym podłożu dla wszystkich roślin.
Ja zazwyczaj, gdy mam do obsadzenia nową rabatę, cierpliwie zbieram wszystkie rośliny, które mi w duszy grają do obsadzenia nowego miejsca i dopiero wtedy sadzę, gdy już wszystko mam kupione. Inaczej przesuwam po parę razy po parę centymetrów


Witam
Tak sąsiedzi- teściowie maja posadzone tam tuje szmaragdy także za kilka lat plecy dorosną i będzie tlo.

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies