Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały Biały Domek na Zaciszu - zapraszam

martamiroslaw 13:30, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
makadamia napisał(a)
Eee, myślałam że nową sąsiadkę będę miała - Zacisze to dzielnica Warszawy blisko mnie

Domek uroczy i od frontu prezentuje się bardzo ładnie. Rabaty ładne, tylko trochę rośliny trzeba poprzesadzać - ja tam nie wiem, czego od nas chcesz. Chyba tylko pochwał



Witaj
Dziękuje za miłe słowa jednakże zerknij dalej, potrzebuje waszego doradztwa i pomysłów w doborze roślin do obsadzenia rabaty narożnej jak i reszty tego nieogarniętego widoku z tarasu
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 13:31, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
koliber napisał(a)
Witam się u Ciebie


Witam serdecznie)

Bardzo mi miło!

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 18:36, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Dziewczyny kochane jakieś rady?? Pomysły??
Może Pani Danusia znajdzie chwilkę dla mnie??

Małe wspomnienie lata


____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
deszczowymaj 18:51, 02 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
martamiroslaw napisał(a)
I trochę Hortensjowo






Hej Noo bardzo ładny ogród
A co to za cudo cudaśne różowe ? Maczek jakiś ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
martamiroslaw 18:58, 02 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
deszczowymaj napisał(a)


Tak to właśnie maki, cudowne są
Ale jakie dokładnie to nie mam pojęcia?...
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
karlos 21:36, 02 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Ładny przedogródek, kontynuacja na tyle i będzie dobrze. Ja po pierwszej zimie wiedziałem, że mam za mało zimozielonych i od razu nadrabiałem wiosną

Zapraszam do siebie, też jestem na etapie tworzenia
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
makadamia 07:34, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jaka jest odległość od tarasu do cyprysów naprzeciwko?

Ja bym poprosiła sąsiada, żeby te świerki przycinał - one i tak są posadzone gęsto, na żywopłot, i bez przycinania zaczną łysieć i chorować. A jak się je puści swobodnie to za chwilę zacienią Ci pół działki.

Naprzeciwko tarasu, pod cyprysami, zrobiłabym placyk do siedzenia i posadziłabym tam ze dwa drzewka do ocieniania.

A reszta to cóż - rabatę trzeba założyć na całej długości ogrodzenia: parę krzewów, trochę cieniolubnych bylin. Z tymi sosnami i modrzewiami na działce słusznie idziesz w kwaśnoluby.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 08:17, 03 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
makadamia napisał(a)
Jaka jest odległość od tarasu do cyprysów naprzeciwko?

Ja bym poprosiła sąsiada, żeby te świerki przycinał - one i tak są posadzone gęsto, na żywopłot, i bez przycinania zaczną łysieć i chorować. A jak się je puści swobodnie to za chwilę zacienią Ci pół działki.

Naprzeciwko tarasu, pod cyprysami, zrobiłabym placyk do siedzenia i posadziłabym tam ze dwa drzewka do ocieniania.

A reszta to cóż - rabatę trzeba założyć na całej długości ogrodzenia: parę krzewów, trochę cieniolubnych bylin. Z tymi sosnami i modrzewiami na działce słusznie idziesz w kwaśnoluby.



Asiu, jest tam ok 5 m w sumie nie za wiele.

Sąsiadowi zwracałam już uwagę w zeszłym roku w wakacje żeby przyciął lub wyciął te przy samej siatce ale nic nie wyszło i zamierzam znowu się odezwać. Nie dość że rosną tak blisko płotu to jeszcze takie wysokie.

A może ten placyk bliżej narożnika pod sosnę albo w drugą stronę blisko modrzewi? Tam jest zdecydowanie więcej miejsca.

Najbardziej teraz chciałabym ten narożnik obsadzić. Nie wiem czy dać coś na siatkę zimozielone pnącze jakieś czy może posadzić np. pęcherznice pod samą siatką czy zupełnie coś innego? Nie chce oglądać już tych cegieł zza siatki sąsiada. Kalinę chciałbym zostawić rok temu ją przesadziłam w to miejsce.

Może pas miskantów a przed nimi co znowu hortensje?? Coś powinno się znaleźć za sosną a coś przed.



____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
makadamia 10:56, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zaproponowałam placyk naprzeciwko tarasu, bo tam jest koniecznie trzeba zrobić jakiś ładny widok całoroczny. Ładnie zaaranżowany kącik wypoczynkowy mógłby pełnić właśnie taką podwójną rolę. Może to być elegancka ławeczka albo - w wersji wypasionej takie koło betonowe jak u Andżeliki.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby placyk urządzić pod jabłonką, a naprzeciwko tarasu zaplanować rabatę np.: z poidełkiem dla ptaków albo np.: trzmieliną na pniu.

Przy modrzewiach bym nie robiła placyku, tylko teren do zabawy dla dzieci (po piłce wnoszę, że będzie potrzebny).
Placyk dobrze otoczyć rabatami, żeby się miło siedziało, ale rabaty nie są kompatybilne z dziećmi grającymi w piłkę. Mówię z doświadczenia

Pod sosną masz zapewne kwaśną ziemię i niezbyt dużo słońca. Zrobiłabym tam nasadzenia z roślin kwaśnolubnych. Z tyłu wysokie krzewy: rododendrony, orszeliny, z przodu niższe: fothergille, azalie. Do tego trzeba by dobrać jakieś byliny.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
martamiroslaw 12:09, 03 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
makadamia napisał(a)
Zaproponowałam placyk naprzeciwko tarasu, bo tam jest koniecznie trzeba zrobić jakiś ładny widok całoroczny. Ładnie zaaranżowany kącik wypoczynkowy mógłby pełnić właśnie taką podwójną rolę. Może to być elegancka ławeczka albo - w wersji wypasionej takie koło betonowe jak u Andżeliki.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby placyk urządzić pod jabłonką, a naprzeciwko tarasu zaplanować rabatę np.: z poidełkiem dla ptaków albo np.: trzmieliną na pniu.

Przy modrzewiach bym nie robiła placyku, tylko teren do zabawy dla dzieci (po piłce wnoszę, że będzie potrzebny).
Placyk dobrze otoczyć rabatami, żeby się miło siedziało, ale rabaty nie są kompatybilne z dziećmi grającymi w piłkę. Mówię z doświadczenia

Pod sosną masz zapewne kwaśną ziemię i niezbyt dużo słońca. Zrobiłabym tam nasadzenia z roślin kwaśnolubnych. Z tyłu wysokie krzewy: rododendrony, orszeliny, z przodu niższe: fothergille, azalie. Do tego trzeba by dobrać jakieś byliny.




Dziękuje Ci że poświęcasz mi czas

Jeśli chodzi o dzieci mają swój teren wytyczony w części działki gdzie jest rząd świerków tam stoi bramka do grania w piłkę, mają małe boisko trampolinę itp. Tu w części "tarasowej" nie muszę im przygotowywać więcej terenu

Niestety jednak ten kącik z sosną jest bardzo nasłoneczniony dlatego myślę ze rododendrony raczej odpadają?T Chciałabym jakies wysokie trawy też tam wcisnąć jako tło tylko co dać przed??. Ławeczka super podoba mi sie taki pomysł.

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies