Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

makadamia 11:06, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MonikA napisał(a)
U ciebie linie zrobiłabym tak, symetrycznie do drugiej strony takie wysepki


Super! Bardzo ładnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kim 11:30, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
effka napisał(a)

Jak każdy z nas, powoli powoli i do przodu

No to powiem Ci, że masz mega oko, ja z linia prosta mam problem a z łukiem to fiu fiu

Właśnie a tą beczkę 600 l masz naziemną czy podziemną? Z jakiej powierzchni dachu zbiera deszczówkę? Podczas ulewnego deszczu ile mniej więcej zbierasz wody? Sory za milion pytań ale zaraz będę kupowała kilka beczek do siebie i ciągle się zastanawiam, czy dobrzy wszystko policzyłam.

Z tym okiem to bym nie przesadzała powiedział mi mój eM że zrobiłam rabatkę wyglądem przypominająca kobietę w ciąży i że muszę ją troszkę złagodzić a mi to bardzo pasuje bo chcąc ją złagodzić muszę ją powiekszyć

Ewciu a beczkę mam stojąca tzn opiera się na zrobionej konstrukcji metalowej
A ta beczka to pozostałość po gospodarstwie teściów ,służyła do wywozu szamba i jak sama rozumiesz na wygląd to szału ni ma ale mam ją w warzywniku i zupełnie jej nie widać ,jedyny problem to odległości do pokonania z konewkami
Deszczówkę zbieramy z dachu nad garażami muszę dopytać eM o szczegóły
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 11:33, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
effka napisał(a)

Mam podobny obelisk, tylko okrągły przekrój i w czarnym kolorze. Rośnie w nim Gardinia A Twoj różyczka to?

Też szukałam innego koloru ta zieleń trochę bije po oczach ale mam nadzieję że jak róża się rozrośnie to nie będzie go widać
Rożyczka to Eden rose
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 11:36, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
makadamia napisał(a)


Super! Bardzo ładnie


Asiu a zajrzyj jeszcze na nasadzenia na tej nowej rabatce z Dębem
Może mi coś podpowiesz bo już sama nie wiem
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
makadamia 11:41, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kim napisał(a)
Upał u mnie dziś jak diabli nic nie da się robić ,człek oblewa się potem w mig więc w ramach luzu nabazgroliłam plan nasadzeń na nową rabatkę
Przepraszam za jakość rysunku artystką nie jestem
Bardzo proszę o radę czy tak to mogło by być
Każda opinia mile widziana




U Ciebie jest duża przestrzeń, przydałyby się jakieś większe drzewa, tym bardziej że po drugiej stronie bramy planowałaś jakiegoś klona. Nie mogłabyś go powtórzyć w miejscu magnolii? Tym bardziej, że jej koło cisa i z seslerią w korzeniach i tak chyba nie będzie zbyt dobrze?

Krzaczków na pniu wydaje mi się za dużo. Zamieniłabym krzewuszkę na jakiś niezbyt duży krzewik typu hortensja czy jakaś mała kalina.

Pomiędzy miskanta a seslerie/daniki dałabym jakieś pośrednie piętro (jeśli się zmieści). Może imperata, tylko gatunek, a nie red baron?

A tak w ogóle to rabatki bardzo ładnie zaczynają Ci wychodzić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
13:24, 14 sie 2019
Też dałabym te same drzewka po jednej i drugiej stronie
Kurcze te 1,30m wydaje mi się nie dużo, dałabym tam średnie i niskie piętro roślin.
eVka 13:27, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kim napisał(a)

Też szukałam innego koloru ta zieleń trochę bije po oczach ale mam nadzieję że jak róża się rozrośnie to nie będzie go widać
Rożyczka to Eden rose

Szukałam czarnego i w końcu znalazłam ale rzeczywiście głównie zielone były. Jak róża się rozrośnie to nie będzie się ta zieleń rzucac w oczy.

Eden Rose, nie mam ale cudna jest! No i zachciało mi się kolejnej róży...

P.s. sorki, że nie doradzam w planowaniu ale jakoś nie mam zmysłu i u siebie wszystko na czuja symetrycznie robię, bo tylko tak umiem
____________________
13:46, 14 sie 2019
Nie znalazłam nigdzie foty na wprost tej rabaty więc szkic z góry co mi się nasunęło, ujednoliciłabym tę rabatkę, na niskie piętro daj to co lubisz, mogą być trawy, żurawki itd
Za drzewami dałabym po bokach jakieś miskanty albo rozplenice jednakowe
14:20, 14 sie 2019
Może tak, można dodać jakieś kwiaty, w kolorze który lubisz i który powtórzysz w ogrodzie

Tak dopatrzyłam, że z górnego śląska jesteś, jadę w weekend odwiedzić rodzinkę na śląsk
Kim 18:16, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
makadamia napisał(a)


U Ciebie jest duża przestrzeń, przydałyby się jakieś większe drzewa, tym bardziej że po drugiej stronie bramy planowałaś jakiegoś klona. Nie mogłabyś go powtórzyć w miejscu magnolii? Tym bardziej, że jej koło cisa i z seslerią w korzeniach i tak chyba nie będzie zbyt dobrze?

Krzaczków na pniu wydaje mi się za dużo. Zamieniłabym krzewuszkę na jakiś niezbyt duży krzewik typu hortensja czy jakaś mała kalina.

Pomiędzy miskanta a seslerie/daniki dałabym jakieś pośrednie piętro (jeśli się zmieści). Może imperata, tylko gatunek, a nie red baron?

A tak w ogóle to rabatki bardzo ładnie zaczynają Ci wychodzić

Asiu ten klon to całkiem niezły pomysł tyle że niewiem czy to nie będzie dziwnie wyglądać bo od Dębu byłoby jakieś 3m i tu pień i tu za chwilę pień a magnolię zaczełabym podkrzesać i zrobiło by się drzewko wielopniowe

Zamiast krzewuszki może hortka Little lime
mam do przesadzenia

Pomiędzy miskanty obawiam się że nic nie wcisne musiałabym już tam nie sadzić cisa na żywopłot

Za pochwałę bardzo dziękuję miód na moje serce
W końcu uczę się od najlepszych
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies