Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Johanka77 14:45, 18 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kim napisał(a)
Może na tych fotkach lepiej będzie widać co autor miał na myśli





No hosty wywal.
Ale szczerze, dla mnie red baron to taka trawka na średnie piętro. Wiec ja bym ją pociągnęła po całości przed tymi cisami, a przed nią dała jakaś niższą trawę. Np to hakone co tam masz.

Poli ogród ma przed baronem Carex Ice Dance i wyglada super. Zobacz sobie.

A po prawo od tej na pniu to co będzie ? Na tym półokrągłym placyku?
Bo tam tez bym akcent z red barona dała...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kim 15:32, 18 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Johanka77 napisał(a)


No hosty wywal.
Ale szczerze, dla mnie red baron to taka trawka na średnie piętro. Wiec ja bym ją pociągnęła po całości przed tymi cisami, a przed nią dała jakaś niższą trawę. Np to hakone co tam masz.

Poli ogród ma przed baronem Carex Ice Dance i wyglada super. Zobacz sobie.

A po prawo od tej na pniu to co będzie ? Na tym półokrągłym placyku?
Bo tam tez bym akcent z red barona dała...

Coś mi te hosty od początku nie grały jutro je wywale
Asiu ta rabata ma 130cm szerokości cis sadziłam 50cm od plotu więc zostało 80
nie jestem pewna czy oprócz Red barona coś tam jeszcze wcisne

Na prawo będą tuje Danica ,Dąb błotny i miskanty Ml no i oczywiście cis jako żywopłot
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Johanka77 16:09, 18 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kim napisał(a)

Coś mi te hosty od początku nie grały jutro je wywale
Asiu ta rabata ma 130cm szerokości cis sadziłam 50cm od plotu więc zostało 80
nie jestem pewna czy oprócz Red barona coś tam jeszcze wcisne

Na prawo będą tuje Danica ,Dąb błotny i miskanty Ml no i oczywiście cis jako żywopłot


Wiesz, zmieścisz jak chcesz
A za dwa lata każdy Mąż poprze poszerzenie rabaty

Kochana, ja żadnej rabaty tak głębokiej jak Ty nie mam! Cis ci nie utyje w ciągu jednego sezonu...
Ja bym śmiało sadziła.

Zaraz Ci coś narysuje
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kim 16:15, 18 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Czekam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Johanka77 16:23, 18 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kim 17:08, 18 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiesz że naprawdę masz talent super wyszło to myślisz że upcham tam jeszcze hakone a co myślisz o sesleri jesiennej pasowała by to Red barona
Nie wiem czy nie za limonkowa ,chociaż moją hakonka aureola w słońcu też odrobinę leci limonką
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Johanka77 17:52, 18 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Red Barona cofnij troszkę, bo na zdjęciu bokiem widać, że możesz...
Zresztą tę hakone też masz w zygzak posadzoną.

Nie wiem jaka duża ta aureola rośnie. ALe limonka to na pewno pasuje!
Sesleria pewnie też ładnie. Nie wiem, nie mam. Ale z ID na pewno też ok.

Poli pewnie się nie pogniewa, jak zacytuj tu.
Napatrz się

polinka napisał(a)
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 18:34, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Johanka dobrze gada, zanim roślinki podrosną męża przekonasz na kolejne zmniejszenie trawnika, no choćby dlatego że rośliny się nie mieszczą.
Albo podkradają po parę centymetrów przy robieniu kancików niby przez przypadek a może nie zauważy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kim 18:35, 18 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
U Polinki trawy są cudownie oglądałam już nieraz

jeżeli bym dawała do Red barona trawę to chyba seslerie u mnie hakonki są dość duże muszę nad tym pomyśleć
Wiesz że najlepszym rozwiązaniem byłoby poszerzyć rabatkę och...

Znów będzie mi się śniło przesadzanie i zrywanie darni
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 18:36, 18 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dorii napisał(a)
Johanka dobrze gada, zanim roślinki podrosną męża przekonasz na kolejne zmniejszenie trawnika, no choćby dlatego że rośliny się nie mieszczą.
Albo podkradają po parę centymetrów przy robieniu kancików niby przez przypadek a może nie zauważy.

Dorii właśnie nad tym myślę tak z 10cm za każdym razem i nikt nie zauważy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies