Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

agniecha973 23:47, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Domi napisał(a)

Córeczka rośnie jak na drożdżach i w ciągu dnia już nie pozwala mi na prace w ogrodzie, bo ucina sobie tylko 3 krótkie drzemki. Za to w nocy śpi świetnie; zasypia najpóźniej o godz. 22 i mam jedną pobudkę ok godz. 3 nad ranem i śpi dalej do godz. 6-7.


Złote dziecko Niech się dalej zdrowo 3-ma.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 23:47, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Enya73 napisał(a)


Domi... Twój ogród to prawdziwe Uroczysko Zauroczyło mnie całkowicie... Jak Ty to robisz, ze wszystko tak pięknie gra?....


Ja ja to robię???Hmm...przesadzam, dosadzam, dokupuję, rozdaję bez żalu"nieudane" zakupy.Cały czas myślę o ogrodzie i potencjalnych zmianach: jak coś kupię- nie wsadzam od razu, przymierzam w różnych miejscach szukając najlepszego zestawienia, stawiam na jakiś czas w donicy i przyzwyczajam się do nowego widoku. Dwie kulki z cisa stoją w donicach już kilka miesięcy, bo nie znalazłam dla niech TEGO miejsca.


Tak, ogród Domi uzależnia
Tak przy okazji -Ogrodowe zakupy też są jak narkotyk i z tym też należy uważać.
Widziałam u Kodana w Bytomiu, 2 piękne kule z cisa na pniu, szczepione na wys. ok. 1,5 m oraz kulę z zielono żółtej trzmieliny też szczepioną - tę z kolei u Kulasa w Katowicach na Roździeńskiego. Już rozmyślam, gdzie je posadzę Czy to już choroba ????
A tak na poważnie. Kiedyś robiłam podobnie jak Domi, tzn. najpierw kupowałam rośliny, które mi się podobały i które miałam na mojej top liście, a potem szalałam z nimi po całym ogrodzie i szukałam dla nich odpowiedniego miejsca. Ale teraz miejsca na nasadzenia coraz mniej
Dla bezpieczeństwa naszego domowego budżetu wpierw jadę na rekonesans rozpoznawczy do pobliskich szkółek, a potem zastanawiam się, czy coś co mi wpadło w oko, naprawdę będzie mi pasowało do danego zakątka.
Każdy więc ma na to swój sposób



Robię tak samo jak Ty. Może wyraziłam się niejasno.Ja już też nie mam miejsca na spontaniczane zakupy. Jak już coś kupuję, to z myślą o konkretnej rabacie. Czasem jednak okazuje się, że rośliny nie wyglądają dobrze w miejscu, gdzie miały być sadzone lub wyglądają dobrze w kilku miejscach, więc wówczas wędrują po ogrodzie szukając tego docelowego. A kulki z cisa kupiłam na rabatkę pod ścianą domu i okazało się w trakcie przymiarki, że lepiej wygląda mniejsza ilość, niż zakładałam. Wsadziłam więc tylko dwie i dwie mi zostały. Te dwie bezdomne kulki ładnie wyglądają na 3 rabatkach i teraz muszę zdecydować gdzie będą wyglądać najlepiej.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:13, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Gardenarium napisał(a)
Nie zostawiam wpisów, ale jak coś się pojawia, to oczywiście zaglądam z uwielbieniem

Danusiu, po takich słowach z Twojej strony czuję się jakbym dostała order od Prezydenta Dziękuję bardzo!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:33, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Otrzymałam moje kule! Mimo że zamówiłam jedną w prawie największym z dostępnych rozmiarów, nie wygląda imponująco na rabacie Postanowiłam jednak zostawić te kulki i ich nie odsłyłać. Tak wyglądają w rogu tarasu pod dużym świerkiem Hoopsii (niestety pada deszcz i zdjęcia robiłam na szybko):


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ana_art 11:47, 18 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dominko kule śliczne, zdradzisz gdzie kupowałaś?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
baraga1904 12:32, 18 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...ach...jak zwykle...ach...cudo...
anula_wn 12:51, 18 lip 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
miodzio
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Enya73 13:01, 18 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Domi napisał(a)
Otrzymałam moje kule! Mimo że zamówiłam jedną w prawie największym z dostępnych rozmiarów, nie wygląda imponująco na rabacie Postanowiłam jednak zostawić te kulki i ich nie odsłyłać. Tak wyglądają w rogu tarasu pod dużym świerkiem Hoopsii (niestety pada deszcz i zdjęcia robiłam na szybko):




No co Ty, wyglądają świetnie Czy to są kule z Blomusa?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Evchen 13:20, 18 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Domi napisał(a)

Domi... Twój ogród to prawdziwe Uroczysko Zauroczyło mnie całkowicie... Jak Ty to robisz, ze wszystko tak pięknie gra?....


Ja ja to robię???Hmm...przesadzam, dosadzam, dokupuję, rozdaję bez żalu"nieudane" zakupy.Cały czas myślę o ogrodzie i potencjalnych zmianach: jak coś kupię- nie wsadzam od razu, przymierzam w różnych miejscach szukając najlepszego zestawienia, stawiam na jakiś czas w donicy i przyzwyczajam się do nowego widoku. Dwie kulki z cisa stoją w donicach już kilka miesięcy, bo nie znalazłam dla niech TEGO miejsca.

Czyli okazuje się, że mam dobry sposób U mnie też muszą swoje odstac zanim je zadomowię na ogrodzie Tylko, ze mój ogród a Twój to niebo i ziemia...
A kulki cudne
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Domi 13:32, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ana_art napisał(a)
Dominko kule śliczne, zdradzisz gdzie kupowałaś?


Wysłałam info jako PW.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies