Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 23:03, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
mallwinka napisał(a)
Witam
ja raczkuje dopiero na forum ale jestem nim zachwycona, a taki ogród jak Twój napała mnie zdumieniem. jest piękny. chciałabym choć by moj był taki w połowie.
pozdrawiam serdecznie i gratuluję.


Witaj Mallwinko,stawaj na nogi i zakładaj swój wątek. Ja również pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 23:07, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Diana napisał(a)
Dominiko dopiero dzisiaj trafiłam do twojego ogrodu
Jest poprostu powalający...............
rozplanowanie roślin, ich wielkość, kolory..............wszystko urzeka
Większość pisma obrazkowego przerobiłam i ...........no cudo
teraz będę już na bieżąco !!!!
pozdrawiam


Cześć Diano. Faktycznie wątek już jest przydługawy i ciężko go przeczytać. Najchętniej wrzucałabym same fotki, no ale trzeba porozumiewać się jak człowiek z bliźnimi.. Dziękuję za motywujące słowa.Ściskam mocno!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 23:08, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sebek napisał(a)



Ja wciąż się zachwycam i ciągle podglądam po cichu


No to pewnie już tak się zdarzyło, że ja po cichu podglądam co się dzieje u Ciebie, a Ty w tym czasie jesteś u mnie Sylwio, nie zawsze mam czas na wpis; coraz piękniej u Ciebie. No i ciekawa jestem jak będzie sprawować się ta zamiatarka na kostce granitowej? Pozdrawiam!


Moje marzenie - kostka granitowa , ale od niedawna mojego M również A zamiatarka śmiga wraz z obsługującym siedmiolatkiem .... Przednia zabawa dla niego a dla mnie kostka bez liści , które wciąż ale to wciąż śmiecą .... Ja rozumiem , że jesień i te sprawy ale żeby tak na okrągło ..... Bezlitosne lipy


U Marzeny na kostce granitowej śmigała świetnie - pozbierała sadzonki bukszpanu!


Dzięki Seba
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
waska 23:10, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Domi napisał(a)

Bajka
Może uda mi się wieczorem wstawić zdjęcia zakupów
. kupiłam kilka drobnostek


Wasko, byłam, widziałam. Super zakupy zrobiłaś.

Dziękuje choć na zdjęciu nie widać wszystkiego chciałam więcej ale już oduczylam się jak to było zbieraniny
Najbardziej podoba mi się ta trawka z poziomymi kwiatami dodała charakteru rabacie jak przechodzę obok to się do niej usmiecham
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Domi 23:11, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Urszulla napisał(a)
Dziękuję Ci Dominiko za info. Wreszcie już sobie z tym poradzę.
Pozdrowienia dla Martusi.

Nie ma za co Martusię pozdrowiłam mówiąc, że to od Urszuli z okolic Bielska. Odpowiedziała enigmatycznie: "Arrrrrrr"
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 23:14, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Jabeska napisał(a)


Płyn antybakteryjny jako obowiązkowe wyposażenie wózka - no świetny pomysł
pozdrowienia


No bo jak dotknąć niemowlaka brudnymi rękami? Pewnie przy trzecim dziecku matka nie zadaje sobie takich pytań i dziecko może jeść piasek z piaskownicy, ale przy pierwszym każdy się stara...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 23:16, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zostawiam wpisów, ale jak coś się pojawia, to oczywiście zaglądam z uwielbieniem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Enya73 23:16, 16 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Domi napisał(a)

Domi... Twój ogród to prawdziwe Uroczysko Zauroczyło mnie całkowicie... Jak Ty to robisz, ze wszystko tak pięknie gra?....


Ja ja to robię???Hmm...przesadzam, dosadzam, dokupuję, rozdaję bez żalu"nieudane" zakupy.Cały czas myślę o ogrodzie i potencjalnych zmianach: jak coś kupię- nie wsadzam od razu, przymierzam w różnych miejscach szukając najlepszego zestawienia, stawiam na jakiś czas w donicy i przyzwyczajam się do nowego widoku. Dwie kulki z cisa stoją w donicach już kilka miesięcy, bo nie znalazłam dla niech TEGO miejsca.


Tak, ogród Domi uzależnia
Tak przy okazji -Ogrodowe zakupy też są jak narkotyk i z tym też należy uważać.
Widziałam u Kodana w Bytomiu, 2 piękne kule z cisa na pniu, szczepione na wys. ok. 1,5 m oraz kulę z zielono żółtej trzmieliny też szczepioną - tę z kolei u Kulasa w Katowicach na Roździeńskiego. Już rozmyślam, gdzie je posadzę Czy to już choroba ????
A tak na poważnie. Kiedyś robiłam podobnie jak Domi, tzn. najpierw kupowałam rośliny, które mi się podobały i które miałam na mojej top liście, a potem szalałam z nimi po całym ogrodzie i szukałam dla nich odpowiedniego miejsca. Ale teraz miejsca na nasadzenia coraz mniej
Dla bezpieczeństwa naszego domowego budżetu wpierw jadę na rekonesans rozpoznawczy do pobliskich szkółek, a potem zastanawiam się, czy coś co mi wpadło w oko, naprawdę będzie mi pasowało do danego zakątka.
Każdy więc ma na to swój sposób

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Domi 23:31, 16 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Krys napisał(a)

Poniżej nowe nasadzenia przed różanecznikami (brakowało mi czegoś z przodu): wsadziłam trawki+żurawki. Teraz jest trochę zbyt biało, ale jak różaneczniki pójdą w górę, proporcje kolorystyczne będą ok:


Dominika jak zwykle podziwiam Twój ogród ,jestem tutaj bardzo często pocichutku napisz proszę jakie tutaj sa roślinki chodzi mi o trawy i nazwę różaneczników czy rh a może masz zdjęcie w wiekszej perspektywie tej rabaty
a jak tam maleństwo rośnie ?


Ta wysoka trawa to miskant "Variegatus", a ta mała to turzyca Morrowa "Silver Sceptre".Odmiany różaneczników niestety nie pamiętam. Oczywiście mam inne zdjęcie tej rabaty(fotka z 2011 r.): od prawej jest już ściana domu, a po lewej jest katalpa i ogrodzenie sąsiada.


Córeczka rośnie jak na drożdżach i w ciągu dnia już nie pozwala mi na prace w ogrodzie, bo ucina sobie tylko 3 krótkie drzemki. Za to w nocy śpi świetnie; zasypia najpóźniej o godz. 22 i mam jedną pobudkę ok godz. 3 nad ranem i śpi dalej do godz. 6-7.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Krys 23:38, 16 lip 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Domi napisał(a)


Poniżej nowe nasadzenia przed różanecznikami (brakowało mi czegoś z przodu): wsadziłam trawki+żurawki. Teraz jest trochę zbyt biało, ale jak różaneczniki pójdą w górę, proporcje kolorystyczne będą ok:


Dominika jak zwykle podziwiam Twój ogród ,jestem tutaj bardzo często pocichutku napisz proszę jakie tutaj sa roślinki chodzi mi o trawy i nazwę różaneczników czy rh a może masz zdjęcie w wiekszej perspektywie tej rabaty
a jak tam maleństwo rośnie ?


Ta wysoka trawa to miskant "Variegatus", a ta mała to turzyca Morrowa "Silver Sceptre".Odmiany różaneczników niestety nie pamiętam. Oczywiście mam inne zdjęcie tej rabaty(fotka z 2011 r.): od prawej jest już ściana domu, a po lewej jest katalpa i ogrodzenie sąsiada.


Córeczka rośnie jak na drożdżach i w ciągu dnia już nie pozwala mi na prace w ogrodzie, bo ucina sobie tylko 3 krótkie drzemki. Za to w nocy śpi świetnie; zasypia najpóźniej o godz. 22 i mam jedną pobudkę ok godz. 3 nad ranem i śpi dalej do godz. 6-7.


Dzięki
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies